Kapitalizacja renty wypadkowej.

#1 2013-06-07 07:55:43
arek973

2013-06-07

Mam 40 lat i jestem po wypadku komunikacyjnym który miałem w 1995r. Od tego czasu firma ubezpieczeniowa wypłaca mi rentę obecnie w wysokości 750 pln miesięcznie (obecnie). Ostatnio dostałem pismo od tej firmy w której przedstawili mi propozycję ugody w przedmiocie całościowego uregulowania roszczenia rentowego tj. jednorazową wypłatę w formie skapitalizowanej renty. Proszą też mnie o informację jaka kwota zaspokoiłaby roszczenie poszkodowanego. I tu mam pytanie jaki to mógłby być rząd wielkości (kwota) oczywiście tak orientacyjnie.

#2 2013-06-07 10:16:14
anlex

2013-03-20

Re: Kapitalizacja renty wypadkowej.

arek973 napisał:

Mam 40 lat i jestem po wypadku komunikacyjnym który miałem w 1995r. Od tego czasu firma ubezpieczeniowa wypłaca mi rentę obecnie w wysokości 750 pln miesięcznie (obecnie). Ostatnio dostałem pismo od tej firmy w której przedstawili mi propozycję ugody w przedmiocie całościowego uregulowania roszczenia rentowego tj. jednorazową wypłatę w formie skapitalizowanej renty. Proszą też mnie o informację jaka kwota zaspokoiłaby roszczenie poszkodowanego. I tu mam pytanie jaki to mógłby być rząd wielkości (kwota) oczywiście tak orientacyjnie.

Określenie odpowiedniej kwoty tytułem kapitalizacji zależy od tego jaki jest Pana obecny stan zdrowia, z takiego tytułu przyznane jest renta (niezdolność do pracy, zwiększone potrzeby) oraz od tego czy obecnie przyznana renta jest na odpowiednim poziomie.

Wg nas należałoby po pierwsze przeliczyć na nowo rentę, oszacować wzrost siły nabywczej pieniądza w przyszłości i dokonać wyliczenia za jaki okres żądać kapitalizacji.

Sprawa wymaga konsultacji z prawnikiem. W przypadku pytań proszę pisać.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij