zlamanie obu kosci piszczelowych

#1 2013-01-03 17:11:44
motys78

2013-01-03

witam mam polamane obie kosci piszczelowe jeste po operacji gdzie zamontowano mi dwa prety srodkowookostne za 3 tygodnie czeka mnie kolejna mala tym razem operacja .mimo ze od operacji minol tydzien to juz chodze o kulach. na nodze niemam gipsu. a moj lekarz twierdzi ze do 2 miesiecy powinienem juz sam chodzic bez kul. czy ktos sie orientuje czy jest to mozliwe? musze jeszcze dodac ze mieszkam za granica i troche nie rozumiem tutejszej sluzby zdrowia z gory dziekuje za odpowiedzi

#2 2013-01-05 11:26:38
fa1th

2012-08-02

Re: zlamanie obu kosci piszczelowych

Według mnie trafiłaś na super lekarza bo od razu Cię stawia na nogi, nie pozwala im odpoczywać. Super! Szybko wrócisz do zdrowia!

#3 2013-01-06 18:29:23
greg218

2012-11-12

Witam.Rozmawiałem ostatnio z chłopakiem mieszkającym  w Anglii i tam też był operowany kilkakrotnie i  od pierwszej operacji do dosyć sprawnego chodzenia zajęło mu to 5 miesięcy ( A UWIERZ MI ŻE TWOJE POŁAMANIA PRZY JEGO TO PIKUŚ ) .Gdzie w Polsce trwało by to przy jego połamaniach kilka lat przy bardzo dużym szczęściu. Więc według mnie jak najbardziej jest to realne.Pamiętaj że sprawność i szybki powrót do zdrowia to w znaczącej mierze  pozytywne myślenie,bo czasem największą blokadą nie jest sam uraz a nasza głowa .Myśl pozytywnie i za dużo nie czytaj o tych wszystkich połamaniach

#4 2013-01-18 08:27:50
ciasteczko-cynamonowe

2012-11-04

Dobrze, ze trafiłeś na lekarza, który nie pozwala lezećwink Serio;)
Ja wprawdzie po wypadku miałam złamaną jedną nogę -wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej i też miałam operację. Mam pręt śródszpikowy. Ponieważ miałam jeszcze trochę innych obrażeń i generalnie mooocno poobijana byłam, po operacji zaczęłam chodzić o jednej kuli, po 8 dniach. Oczywiście cały czas cwiczyłam kolano (zgięcie) i stopę.
Po ok 3,5 tyg. zaczęłam chodzic bez kuli, ale tylko po domu, bo na dworze się bałam (ślisko, mokro, raz śnieg raz lód)
Teraz już chodzę sama, ale jeszcze trochę kuleję, w każdym razie zauważyłam,z że już od ok2 tyg nie puchnie mi noga pod wieczór, czyli idzie ku dobremu.

#5 2013-01-20 19:40:48
motys78

2013-01-03

wczoraj mialem druga operacje usuneli mi 2 gorne sroby lekarz powiedzial ze moge zaczac juz obciazac noge pelnym ciezarem oprocz tego jestem juz wpisany na liste rechabiltacyjna mam nadzieje ze do 4 tygodnibede juz normalnie chodzil

#6 2013-01-22 12:56:20
motys78

2013-01-03

witam.  od poniedzialku zaczynam probowac chodzic powol na mojej polamanej nodze zostaly wyciagniete mi 2 gorne sruby . Prety i dolne sruby zostaja juz na zawsze. Mam pytanie czy w rechabilitacji  moze pomoc mi but ortopedyczny AIRCAST LOWERLEG XP WALKER

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij