orzeczenia zus w sprawie renty i odszkodowania

#1 2012-10-01 14:39:45
cygan

2012-08-10

Witam. Jakiś czas temu miałem poważny wypadek w pracy. Złożyłem pisma o rentę i o odszkodowanie. Byłem na komisji gdzie pani orzecznik stwierdziła że nie należy mi się renta a tlko zasiłek rehabilitacyjny na okres 12 miesięcy. Jednocześnie pani miała mi wyliczyć % uszczerbku na zdrowiu. Decyzję w sprawie renty uwarunkowała moim wiekiem mam niespełna 25 lat a także wykształceniem (tytuł licencjata). Co do procentowego uszczerbku na zdrowiu wyliczenie miało przyjść pocztą. Dostałem takze skierowanie do specjalisty okulistyki który miał wyliczyć swój procent z racji swojego fachu.Okulista potraktował mnie z najwyższej półki dał 35 % za oko prawe czyli najwięcej ile mógł i 15 % za rany powłoki twarzy (dysfunkcja powieki górnej). W sumie 50%. Tutaj ok zgadzam się. Jednak moje rany nie kończą się na tym że prawie nic nie widzę na oko. Otóż zostałem rozjechany przez ładowarkę 7,5 tony wagi. Mam złamaną kość śródstopia połataną na śruby i blaszki, zgnieciona wątroba wymagała klejenia w specjalnym worku, straciłem woreczek żółciowy, połamane miałem wszystkie żebra po prawej stronie (według dokumentów dwa w dwóch miejscach), 3 doby leżałem w śpiączce i walczyłem o życie, moje płuco nie dawało oznak funkcjonalności (było zmiażdżone), miałem połamany oczodół i nos. Krótko mówiąc zostałem rozjechany od stopy po głowe. i teraz za resztę obrażeń dostałem uwaga 36% z czego aż 7 za wątrobę i woreczek, 10 płuco ,10 żebra pozostałe procenty to stopa i nos(nie wiem ile nie mam teraz dokumentu). razem wyszło mi 86 % z jednej strony nieźle a z drugiej gdzie jest mój oczodół i9 gdzie są blizny 30 cm na brzuchu i 12 na stopie. Moje pytanie do państwa czy po odwołaniu mogę uzyskać więcej?? I czy mogę mniej?? moje mieszane uczucia związane są z okiem ponieważ 35% daje się z powodu "wyłuszczenia gałki ocznej" ja nadal ją mam coś tam zarys postaci widzę a ratunkiem dla oka może być przeszczep rogówki (tylko wtedy jeśli wyeliminuje niedomykalność do końca i wrosty rogówkowe). I teraz wymyślona przeze mnie sytuacja: pisze sprzeciw od 86% dodają mi za blizny 3% za oczodół 5% za wątrobę kolejne 2 % za resztę bez zmian za to inny okulista na komisji mówi panu nie należy się tyle za oko ja daję 19 % czyli zyskałem 10 straciłem 16 jestem 7 do tyłu czy jest to możliwe?? Dodam, że udałem się do orzecznika który współpracuje z firmą ubezpieczeniową nie z zusem. On nie licząc oka moje obrażenia oszacował na około 50-60% powiedział że on by tyle dał za całość bez oka. I co mam teraz zrobić odwołać się czy nie i co mi to da i czy nic nie zabierze?? I teraz druga sprawa rentowa. Nie przyznano mi jej. odwołałem się komisja ponowna i.... znów lipa. Teraz co pozostaje sąd pracy. Stwierdzono że po 12 miesiącach rehabilitacji być może będę mógł pracować. Przyznam ze zasiłek rehabilitacyjny byłby ok gdybym na umowie o prace miał napisane 2000 brutto.Jednak byłem tylko na stażu i mam 700 zł za tyle to ja nie potrafię przez 12 miesięcy żyć. Dlatego wolałbym rentę ponieważ niewykluczone ze za przypuśćmy 3 miesiące mimo że nie widzę prawie nic na jedno oko  będę mógł popracować i dorobić chociash na pół etatu a na rehabilitacyjnym nic i to przez 12 miesięcy. Zatem zęby w stół wbije i koniec albo korzystać z pieniędzy za uszczerbek które jednak w związku z uustalonym weselem pójdą na inny cel. Krótko mówiąc czuję się oszukany i z perspektywy procentowego uszczerbku jak i renty. moje pytanie to ile trwają rozprawy związane z dochodzeniem roszczeń o rentę a także czy odwołanie od decyzji odszkodowania to nie będzie przysłowiowa skórka za wyprawkę. Proszę o porady

#2 2012-10-01 14:47:31
cygan

2012-08-10

Re: orzeczenia zus w sprawie renty i odszkodowania

swoją drogą moje "urazy mogą przekroczyć umowne 100% i co wtedy??

#3 2012-10-02 11:40:57
cygan

2012-08-10

dziękuję za podpowiedzi firm brokerskich itp. nie obraźcie się państwo ale jeszcze podczas mojego pobytu szpitalnego taką umowę podpisałem. Proszę o podpowiedź w sprawie procent czy warto się odwołać czy nie i w sprawie renty ile czeka się na taką sprawę jeśli odwołam się do sądu pracy proszę o szybką odpowiedź z góry dziękuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij