Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij

Odwolanie do sądu z PZU za niski uszczerbek na zdrowiu???

#1 2012-07-29 18:19:27
Katarzyna12

Użytkownik

2012-07-05

Witam.
Jaka jest procedura odwołania się do sądu. Otrzymałam za niski procent uszczerbku na zdrowiu tylko 15%. W zeszłym roku uległam wypadkowi. Jestem po dwóch operacjach, przebywałam 182 dni na zwolnieniu, następnie 3 miesiącem na świadczeniu rehabilitacyjnym. Obecnie wróciłam do pracy, ale poruszam się o kulach. Proszę o pomoc jak mam to zrobić. Będę wdzięczna za każdą poradę. Kontakt 724-487-497.

#2 2012-07-29 18:22:14
Katarzyna12

Użytkownik

2012-07-05

Re: Odwolanie do sądu z PZU za niski uszczerbek na zdrowiu???

Czy są  jakieś terminy, czy do pozwu załączam dokumentację medyczną, nie wiem od czego zacząć, jestem jedynym żywicielem rodziny?????

#3 2012-07-29 23:43:25
kancelariaa

Użytkownik

2012-06-19

dokumentację medyczną, wszelkie rachunki za lekarstwa, lekarzy, rehabilitację, utracone dochody, inne szkody. Trudno wszystko opisać bez znajomości szczegółów. Bez wniosku o biegłego też się nie obejdzie.

Pozdrawiam

#4 2012-07-30 08:47:27
KP

Użytkownik

2012-07-02

Katarzyna12 napisał:

Witam.
Jaka jest procedura odwołania się do sądu. Otrzymałam za niski procent uszczerbku na zdrowiu tylko 15%. W zeszłym roku uległam wypadkowi. Jestem po dwóch operacjach, przebywałam 182 dni na zwolnieniu, następnie 3 miesiącem na świadczeniu rehabilitacyjnym. Obecnie wróciłam do pracy, ale poruszam się o kulach. Proszę o pomoc jak mam to zrobić. Będę wdzięczna za każdą poradę. Kontakt 724-487-497 begin_of_the_skype_highlighting              724-487-497      end_of_the_skype_highlighting.

Proszę napisać z jakiego ubezpieczenia likwidowana jest szkoda, z NNW czy z OC, bo to będzie miało wpływ na postępowanie, wnioski dowodowe, załączniki itp.

#5 2012-07-30 20:19:58
Katarzyna12

Użytkownik

2012-07-05

PZU dot. ubezpieczenia grupowego z zakladu pracy .

#6 2012-07-30 20:22:56
Katarzyna12

Użytkownik

2012-07-05

Czy należy mi się jednorazowe odszkodowanie z ZUS ? za uszczerbek na zdrowiu? zdarzenie było w drodze do pracy, a tu już nie obowiazuje tzn, że nic nie dostatę? proszę o poradę

#7 2012-07-31 21:30:28
kancelaria AMON

Użytkownik

2012-07-23

Bardzo dużo pytań ale postaram się to wszystko jakoś poukładać. Co do odpowiedzialności ZUS'u to nic się Pani nie należy poza 100% zasiłkiem chorobowym. W chwili obecnej tego rodzaju zdarzenia nie są objęte ich odpowiedzialnością. Co do kwestii Sądu. Pozew powinien odpowiadać warunkom pisma procesowego. Proszę wpisać w google art.126 kpc i poczytać. W pozwie musi Pani opisać cały stan faktyczny z powołaniem się na dowody i w miarę precyzyjnie sformułować treść żądania. Należy również pamiętać o art. 6 kc, z którego wynika obowiązek udowodnienia dla osoby, która powołuje się na dane fakty. Sąd na pewno wezwie Panią do uiszczenia wpisu od pozwu, którego wysokość uzależniona jest od tzw. wartości przedmiotu sporu. Jeżeli Panią na to nie stać to należy wówczas złożyć wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych, który można również od razu złożyć z samym pozwem. We wniosku tym należy uzasadnić dlaczego się Pani domaga zwolnienia i dobrze udokumentować okoliczność, iż Panią nie stać na te koszty. Na pewno w sprawie będzie powołany biegły, na którego zaliczkę również należy wpłacić. W przypadku zwolnienia Pani od kosztów sądowych będzie Pani zwolniona od tego obowiązku. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
biuro1@amon-odszkodowania.pl