alimenty

#1 2012-06-11 19:57:37
onesun

2012-05-08

witam.
chciałam się dowiedzieć jakie wnioski i gdzie można złożyc o alimenty, jak je napisać? chodzi o moją siostrę i jej syna, ojciec dziecka nie pokazuje się u niej od dłuższego czasu i szkoda mi jej nie mogę tego tak zostawićsad dodam, że dziecko ma nazwisko matki.. proszę o pomoc, nie mnie, ale jej jest ona potrzebna, a ja, bez wiedzy jej nie pomogęsadsadsad

#2 2013-08-23 14:14:38
ZanetaWisniewska

2013-08-23

Re: alimenty

Przykro mi, sprawy o alimenty często są bardzo trudne. Wiem, bo sama je otrzymuje od ojca, a moja mama walczyła o to długo, ojciec potrafił ukryć swój dochód, niestety nie doradzę Ci, gdzie złożyć takie dokumenty, ale jak chcesz szybko rozwiązać taką sprawę lepiej skorzystać z pomocy prawnika, moja mama korzystała z kancelarii prawnej, sama byłaby bezsilna w tym. Dobry prawnik powinien Ci pomóc.

#3 2013-10-31 22:16:02
Basiencja

2013-10-31

Trudna, czy nie walczyć trzeba. Polecam portal mojrozwod.pl. Tam zajdziesz porady m. in. na temat alimentów. Polecam artykuł Jak walczyć o wysokie alimenty.

#4 2013-11-03 15:34:37
ifka

2013-05-29

A ojciec uznał dziecko? Bo jeśli nie to najpierw trzeba będzie wystąpić o ustalenie ojcostwa. Jeśli ojciec uznał dziecko to tylko sprawa o alimenty. Tutaj są arkusze do obliczania wielkości alimentów - http://www.grzybkowski-guzek.pl/pl/spec … cyjne.html  - z pewnością się przydadzą. Pozew o alimenty składa się w sądzie rejonowym w miejscowości zamieszkania. Tu jest wzór pozwu i przykład - http://www.infor.pl/prawo/pozwy/wzory-p … menty.html Jeśli napiszesz, z jakiej miejscowości jesteście to może uda mi się Wam polecić jakiegoś dobrego adwokata lub radcę prawnego. Samej jej będzie trudno przed sądem, ale zawsze warto spróbować.

#5 2014-03-18 09:30:11
tarraban

2014-03-18

Sprawę o alimenty składasz do sądu rodzinnego. Poczytaj w necie, jest dużo podpowiedzi

#6 2018-07-19 08:42:37
krolanna89

2018-07-19

Ostatnio trafiłam na ciekawego bloga adwokata od rozwodów adwokatodrozwodow.pl  Dużo praktycznej wiedzy za darmo.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij