Czy to błąd lekarski?

#1 2012-04-25 19:50:26
agusa34

2012-04-25

Witam
Po operacji usunięcia tarczycy obudziłam się z niesprawną prawą ręką( doszło do uszkodzenia nerwu pachowego)   .  Lekarze stwierdzili , że to przejdzie i zbagatelizowali problem , wypisali mnię bez żadnej     konsultacji  do domu. Dziś mija miesiąc po zabiegu . Leczę się u neurologa , jestem w trakcie rehabilitacji  ręki, która nic nie pomaga( z tego powodu nie mogę wrócić do pracy) Czy to był błąd lekarski podczas zabiegu?

#2 2012-04-26 21:08:35
Kancel

2012-03-05

Re: Czy to błąd lekarski?

Witam.
Proszę spytać neurologa czy takie konsekwencje mogą być efektem błędu lekarskiego podczas zabiegu, jeśli powie, że tak to niech to zapisze w Pani historii choroby. Po podobny dokument należy się udać do innego chirurga, który oceni poprawność zabiegu.

#3 2012-05-31 18:04:42
Kancel

2012-03-05

em_ka napisał:

Witam
Uważam że jest to ewidentny błąd w sztuce lekarskiej. Lekarz nie powinien pozwolić Pani przede wszystkim wyjść w takim stanie do domu.

Jak widać nie masz szanowny użytkowniku zielonego pojęcia o błędach medycznych. To co ty uważasz, a to jakie są fakty to dwie rożne sprawy. Napisz do lekarza , że uważasz, że popełnił błąd, nie podając żadnych dowodów, to wystawisz siebie i jednocześnie osobę, którą reprezentujesz na śmieszność i spalisz mosty zanim cokolwiek się ruszy w sprawie . . .  więc uprzejmie proszę nie wciskać głupot ludziom, że lekarz powinien pozostawić w szpitalu, bo pan tak sądzi! litości!
Poszkodowana po pierwsze i po drugie powinna udać się na konsultacje do neurologa, żeby ocenił czy są to możliwe następstwa takiego zabiegu i nie ma żadnej innej drogi, żeby rozpocząć tą sprawę.

#4 2012-07-25 22:36:44
em_ka

2012-06-20

Kancel napisał:

em_ka napisał:

Witam
Uważam że jest to ewidentny błąd w sztuce lekarskiej. Lekarz nie powinien pozwolić Pani przede wszystkim wyjść w takim stanie do domu.

Jak widać nie masz szanowny użytkowniku zielonego pojęcia o błędach medycznych. To co ty uważasz, a to jakie są fakty to dwie rożne sprawy. Napisz do lekarza , że uważasz, że popełnił błąd, nie podając żadnych dowodów, to wystawisz siebie i jednocześnie osobę, którą reprezentujesz na śmieszność i spalisz mosty zanim cokolwiek się ruszy w sprawie . . .  więc uprzejmie proszę nie wciskać głupot ludziom, że lekarz powinien pozostawić w szpitalu, bo pan tak sądzi! litości!
Poszkodowana po pierwsze i po drugie powinna udać się na konsultacje do neurologa, żeby ocenił czy są to możliwe następstwa takiego zabiegu i nie ma żadnej innej drogi, żeby rozpocząć tą sprawę.

Witam Panie/Pani Kancel

Nie mam pojęcia w jakich szpitalach Pan/Pani się leczy (zapewne w prywatnych) ale z doświadczenia wiem że w takich okolicznościach jest coś takiego jak obchody na których analizuje się stan zdrowia pacjenta i proszę mi mię zarzucać że nie wiem.co mówię ale nawet na zdrowy rozum, jaki lekarz po operacji kiedy pojawiają się komplikacje wypuszcza pacjenta do domu. Sam jestem doświadczonym medykiem i proszę mi tu mnie nie obrarzac, wiem co mówię.
W naszej praktyce jest jeszcze etyka, zgadza się są jednostki które tego nie mają w scenariuszu ale to tylko jednostki.
Uważam że jeśli odbywały się obchody, a na pewno były, lekarz nie powinien bez diagnozy wypuścić pacjenta do domu. W przeciwnym razie nakręcił by sobie na siebie bata. A tak było. Pacjent z niedowładem k.g po operacji tarczycy. No jak to w wypisie wygląda. Przecież to już jest podstaw by wszcząć jakiekolwiek postępowanie. A jeśli Pan/Pani nie wie jaka jest procedura w takich przypadkach to proszę nie komentować. W dalszym ciągu uważam że jest to błąd medyczny ze strony lekarza jak robiącego zabieg tak i prowadzącego pacjenta, a sądzę że jest to jeden lekarz.

Pozdrawiam

#5 2012-09-14 20:40:55
paruslex

2011-07-04

dartanians napisał:

batalia będzie długa i trudnal

Nowe regulacje prawne usprawniają takie przypadki i właśnie dla takich pacjentów zostały stworzone, dlatego warto o tym pamiętać nie budzić grozy długimi i trudnymi bataliami tylko wskazać właściwe rozwiązania.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij