uszczerbek na zdrowiu ?

#1 2012-04-15 21:24:01
urwisek85

Zarejestrowany:

2012-04-15

Posty: 2

witam, mam taka sprawe i pytanie. pare lat temu mialam wybitego kciuka, stłuczonego pare razy ale nie rościłam odszkodowania, udzielono dorażnej pomocy medycznej, dokładnej daty nie pamietam. Czynnie uprawiałam sport, obecnie pracuje w służbie mundurowej - w wyniku cwiczen itp kciuk bardzo osłabł, zwyrodnienie,okazało sie ze mam pozrywane sciegna i stwierdzono niestabilnosc 3 stopnia, 2 miesiace temu mialam operacje kciuka, zeby poprawic jego funkcjonowanie, wróciłam do pracy, dostałam zdolnosc do pracy ale Lekarka powiedziala ze juz nigdy w 100 % sprawnosci nie odzyskam, mam zanik miesni i przykurcz, prosze mi powiedziec czy moge zgłosic uszczerbek na zdrowiu? czy mam prawo do tego jesli to nie mialam w wyniku NNW ?

Offline
#2 2012-04-16 06:51:56
Kancelaria Prawna

Zarejestrowany:

2011-12-01

Posty: 327

Re: uszczerbek na zdrowiu ?

urwisek85 napisał:

witam, mam taka sprawe i pytanie. pare lat temu mialam wybitego kciuka, stłuczonego pare razy ale nie rościłam odszkodowania, udzielono dorażnej pomocy medycznej, dokładnej daty nie pamietam. Czynnie uprawiałam sport, obecnie pracuje w służbie mundurowej - w wyniku cwiczen itp kciuk bardzo osłabł, zwyrodnienie,okazało sie ze mam pozrywane sciegna i stwierdzono niestabilnosc 3 stopnia, 2 miesiace temu mialam operacje kciuka, zeby poprawic jego funkcjonowanie, wróciłam do pracy, dostałam zdolnosc do pracy ale Lekarka powiedziala ze juz nigdy w 100 % sprawnosci nie odzyskam, mam zanik miesni i przykurcz, prosze mi powiedziec czy moge zgłosic uszczerbek na zdrowiu? czy mam prawo do tego jesli to nie mialam w wyniku NNW ?

Jeśli od zdarzenia powodującego uraz minęło ponad 3 lata, to roszczenie o wypłatę świadczenia z polisy NNW przedawniło się.

Offline
#3 2012-04-16 08:26:55
Kancel

Zarejestrowany:

2012-03-05

Posty: 442

Jeżeli też nie miała Pani NNW to tym bardziej nie będzie możliwości otrzymania odszkodowania.

Offline
#4 2012-04-16 17:36:32
urwisek85

Zarejestrowany:

2012-04-15

Posty: 2

dziekuje za odpowiedż

Offline
#5 2012-04-16 18:57:12
szkoda

Zarejestrowany:

2011-07-03

Posty: 4014

Zgodnie z art. 819 k.c. roszczenia z umowy ubezpieczenia przedawniają się z upływem lat trzech (dotyczy ubezpieczeń dobrowolnych grupowych i indywidualnych NNW- Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków). W wypadku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej- dotyczy obowiązkowej polisy OC pojazdów mechanicznych- roszczenie poszkodowanego do ubezpieczyciela o odszkodowanie lub zadośćuczynienie przedawnia się z upływem terminu przewidzianego dla tego roszczenia w przepisach o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną czynem niedozwolonym lub wynikłą                           z niewykonania bądź nienależytego wykonania zobowiązania. Bieg przedawnienia roszczenia o świadczenie do ubezpieczyciela przerywa się także przez zgłoszenie ubezpieczycielowi tego roszczenia lub przez zgłoszenie zdarzenia objętego ubezpieczeniem. Bieg przedawnienia rozpoczyna się na nowo od dnia, w którym zgłaszający roszczenie lub zdarzenie otrzymał na piśmie oświadczenie ubezpieczyciela o przyznaniu lub odmowie świadczenia.

Offline

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij