Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij

ile dostane odszkodowania

#1 2012-03-24 17:16:08
dorszbmx

Użytkownik

2012-03-24

Sprawa wygląda następująco: wpadłem do kanału w garażu i rozwaliłem sobie palca serdecznego lewej dłoni. Nawet go sobie rozwaliłem, bo krew leciała niemiłosiernie, paznokieć zszedł i widziałem kość. Pojechałem zaraz do szpitala, zszyli mi to, i na jakimś papierze napisali 'amputacja paliczka' nie wiem jakiego. Ucięło/zmiażdżyło mi kawałeczek kości.  Ile za takie coś mogę dostać pieniędzy?

#2 2012-03-24 17:22:37
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

Re: ile dostane odszkodowania

Jeśli chodzi o likwidację szkody z ubezpieczeń dobrowolnych NNW to przysługuje odszkodowanie liczone co do zasady jako iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Wobec tego zależy od sumy ubezpieczenia i przyznanego trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Z uwagi na posiadaną gigantyczną wiedzę, umiejętności i doświadczenie prawnicze w wielu dziedzinach prawa obecnie wyłącznie dokonuję zasadniczej wykładni przepisów prawnych budzących poważne wątpliwości lub wywołujących rozbieżności w orzecznictwie sądów oraz w drodze wyjątku pełnię rolę „kontroli instancyjnej” tj. weryfikuję poprawność udzielanych odpowiedzi.

#3 2012-03-24 17:27:47
dorszbmx

Użytkownik

2012-03-24

Czyli tak mniej więcej ile? Ubezpieczenie płaciłem w szkole na początku roku, jakieś 50zł to było. Ta firma to Compensa

#4 2012-03-24 17:37:31
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

dorszbmx napisał:

Czyli tak mniej więcej ile? Ubezpieczenie płaciłem w szkole na początku roku, jakieś 50zł to było. Ta firma to Compensa

To Pan musi sprawdzić na jaką sumę był Pan ubezpieczony oraz ile w tabeli przewiduje się trwałego uszczerbku na zdrowiu. Skoro mówi Pan o ubezpieczeniu szkolnym to takie ubezpieczenie opiewa średnio na kwotę 10 tys. zł, a taki uraz tj. utrata puszki to uszczerbek na ok. 5 % (palec prawej ręki), 3% (palec lewej ręki)- tak jest według tabel z których korzysta ZUS- tabela zawarta w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dn. 18 grudnia 2002 r. w sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowania o wypłat jednorazowego odszkodowania (Dz. U. Nr 234, poz. 1974). Wobec tego odszkodowanie wynosiłoby pareset złotych.

Z uwagi na posiadaną gigantyczną wiedzę, umiejętności i doświadczenie prawnicze w wielu dziedzinach prawa obecnie wyłącznie dokonuję zasadniczej wykładni przepisów prawnych budzących poważne wątpliwości lub wywołujących rozbieżności w orzecznictwie sądów oraz w drodze wyjątku pełnię rolę „kontroli instancyjnej” tj. weryfikuję poprawność udzielanych odpowiedzi.

#5 2012-03-24 17:42:34
dorszbmx

Użytkownik

2012-03-24

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Pozdrawiam

#6 2012-03-24 18:30:13
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

dorszbmx napisał:

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Proszę bardzo- przyjemność po mojej stronie.

#7 2012-04-16 15:53:33
dorszbmx

Użytkownik

2012-03-24

Palec goi się dobrze, ale mam takie pytanie: czy jeżeli chodzę na opatrunki 3 razy w tygodniu, to ma to coś do wysokości odszkodowania?

#8 2012-04-16 20:49:29
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

dorszbmx napisał:

Palec goi się dobrze, ale mam takie pytanie: czy jeżeli chodzę na opatrunki 3 razy w tygodniu, to ma to coś do wysokości odszkodowania?

Wszystko zależy od sposobu likwidacji szkody tj. danej polisy i OWU. Z ubezpieczeń zwykle wypłaca się odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu wobec tego ilość opatrunków wcale na to nie musi się przekładać.