Wypadek w drodze do pracy

#1 2012-03-01 16:33:01
yorg

Użytkownik

2012-03-01

W drodze do pracy w dniu 23.12.2011r pośliznąłem się na oblodzeniu przy prywatnej posesji, łamiąc nogę w kostce(w dalszym ciągu jestem jeszcze na chorobowym). Mam świadka wypadku, wezwano również pogotowie i odwieziono mnie do szpitala, gdzie udzielono pomocy medycznej. W międzyczasie odwiedziłem właściciela posesji z prośbą o podanie mi ubezpieczyciela i nr polisy, gdyż zamierzam dochodzić odszkodowania z tytułu OC. Niestety nie chciał podać tłumacząc, że każdy może sobie przyjść i żądać odszkodowania. Chciał ode mnie protokół z policji, i innych dokumentów potwierdzających zaistnienie wypadku na jego posesji. Odpowiedziałem, że wszystkie niezbędne dokumenty przedstawię Ubezpieczycielowi. Niestety, stwierdził tylko, że jest ubezpieczony, ale nie poda mi nazwyubezpieczyciela i nr polisy. Na następny dzień wysłałem do niego list polecony za potwierdzeniem z tą samą prośbą i informacją, że wszelkie wymagane dokumenty dostarczę ubezpieczycielowi, ale minęło ponad dwa tygodnie i nie otrzymałem odpowiedzi.
Bardzo proszę o odpowiedź, czy muszę właścicielowi posesji na której doszło do wypadku przedstawiać dokumenty wezwania pogotowia, wypisu ze szpitala jak również protokołu wypadku w drodze do pracy i oświadczenia świadka ? Czy też właściciel posesji winien udzielić mi informacji na moją prośbę, ew. jak go zmusić do przekazania nr polisy?
Z poważaniem
Jerzy

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2012-03-01 16:51:49
Kancelaria Prawna

Użytkownik

2011-12-01

Re: Wypadek w drodze do pracy

yorg napisał:

W drodze do pracy w dniu 23.12.2011r pośliznąłem się na oblodzeniu przy prywatnej posesji, łamiąc nogę w kostce(w dalszym ciągu jestem jeszcze na chorobowym). Mam świadka wypadku, wezwano również pogotowie i odwieziono mnie do szpitala, gdzie udzielono pomocy medycznej. W międzyczasie odwiedziłem właściciela posesji z prośbą o podanie mi ubezpieczyciela i nr polisy, gdyż zamierzam dochodzić odszkodowania z tytułu OC. Niestety nie chciał podać tłumacząc, że każdy może sobie przyjść i żądać odszkodowania. Chciał ode mnie protokół z policji, i innych dokumentów potwierdzających zaistnienie wypadku na jego posesji. Odpowiedziałem, że wszystkie niezbędne dokumenty przedstawię Ubezpieczycielowi. Niestety, stwierdził tylko, że jest ubezpieczony, ale nie poda mi nazwyubezpieczyciela i nr polisy. Na następny dzień wysłałem do niego list polecony za potwierdzeniem z tą samą prośbą i informacją, że wszelkie wymagane dokumenty dostarczę ubezpieczycielowi, ale minęło ponad dwa tygodnie i nie otrzymałem odpowiedzi.
Bardzo proszę o odpowiedź, czy muszę właścicielowi posesji na której doszło do wypadku przedstawiać dokumenty wezwania pogotowia, wypisu ze szpitala jak również protokołu wypadku w drodze do pracy i oświadczenia świadka ? Czy też właściciel posesji winien udzielić mi informacji na moją prośbę, ew. jak go zmusić do przekazania nr polisy?
Z poważaniem
Jerzy

Nie ma możliwości aby zmusić osobę prywatną do podania numeru ubezpieczenia, które dodatkowo jest dobrowolne. Proszę przygotować wezwanie do zapłaty z załączonym materiałem dowodowym i adnotacją, iż w przypadku posiadania polisy OC prosi Pan o przekazanie wezwania Ubezpieczycielowi.

#3 2012-03-01 22:17:32
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

yorg napisał:

Z poważaniem
Jerzy

1) Tak- zgodnie z art. 6 k.c. trzeba udowodnić szkodę;

2) Nie musi  posiadać polisy OC. Wówczas pokrywa szkodę z własnych środków.

Z uwagi na posiadaną gigantyczną wiedzę, umiejętności i doświadczenie prawnicze w wielu dziedzinach prawa obecnie wyłącznie dokonuję zasadniczej wykładni przepisów prawnych budzących poważne wątpliwości lub wywołujących rozbieżności w orzecznictwie sądów oraz w drodze wyjątku pełnię rolę „kontroli instancyjnej” tj. weryfikuję poprawność udzielanych odpowiedzi.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij