Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij

Pozew do sądu na PZU w sprawie odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu

#1 2012-02-22 11:29:20
rowerzysta

Użytkownik

2012-02-22

W sierpniu 2011 miałem wypadek na rowerze [wywrotka] doznałem zwichnięcia stawu barkowego-zerwane wiązadła III stopnia.Po operacji  i rehabilitacji zgłosiłem to PZU.Otrzymałem 8% uszczerbku na zdrowiu.Ponieważ nie zgodziłem się na taki procent wniosłem odwołanie od decyzji orzecznika.Po 29 dniach otrzymałem odpowiedź z PZU podtrzymująca ten procent.Według tabeli PZU za ten wypadek przewidziane w tabeli jest od 5% - do 20%.
Chciałbym sprawę skierować do sądu ale nie bardzo się orientuje jak mam to załatwić [nigdy  nawet nie byłem w sądzie].
Czy kierując sprawę do sądu muszę zapłacić koszty sądowe.

#2 2012-02-22 13:49:29
Ingenio

Użytkownik

2012-02-22

Re: Pozew do sądu na PZU w sprawie odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu

Witam proszę o kontakt. Znam dobrą firmę, która zajmuję się wszystkim za klienta 726126777

#3 2012-02-22 20:37:37
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

rowerzysta napisał:

W sierpniu 2011 miałem wypadek na rowerze [wywrotka] doznałem zwichnięcia stawu barkowego-zerwane wiązadła III stopnia.Po operacji  i rehabilitacji zgłosiłem to PZU.Otrzymałem 8% uszczerbku na zdrowiu.Ponieważ nie zgodziłem się na taki procent wniosłem odwołanie od decyzji orzecznika.Po 29 dniach otrzymałem odpowiedź z PZU podtrzymująca ten procent.Według tabeli PZU za ten wypadek przewidziane w tabeli jest od 5% - do 20%.
Chciałbym sprawę skierować do sądu ale nie bardzo się orientuje jak mam to załatwić [nigdy  nawet nie byłem w sądzie].
Czy kierując sprawę do sądu muszę zapłacić koszty sądowe.

1) Po prostu pisze się pozew do sądu. Podkreślam jednak, że jeśli chodzi o likwidację szkody z ubezpieczenia dobrowolnego NNW to tutaj sprawa sądowa może być nieuzasadniona ekonomicznie. Wypłaca się tylko odszkodowanie liczone jako iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Na jaką kwotę było ubezpieczenia i ile przysługuje za 1% trwałego uszczerbku na zdrowiu'

2) Tak- koszt opłaty stosunkowej równej 5% wartości przedmiotu sporu. W przypadku przegranej trzeba będzie również ponieść koszty zastępstwa procesowej strony pozwanej. Co więcej w przypadku gdy są widełki to istnieje pewne dowolność oceny w zależności od stanu narządu po leczeniu i rehabilitacji. Jeśli za 1% przewiduje się pareset/kilkuset złotych to walka o parę % więcej po prostu się nie opłaca.

Z uwagi na posiadaną gigantyczną wiedzę, umiejętności i doświadczenie prawnicze w wielu dziedzinach prawa obecnie wyłącznie dokonuję zasadniczej wykładni przepisów prawnych budzących poważne wątpliwości lub wywołujących rozbieżności w orzecznictwie sądów oraz w drodze wyjątku pełnię rolę „kontroli instancyjnej” tj. weryfikuję poprawność udzielanych odpowiedzi.