Niska kwota odszkodowania, i nieuwzględnienie elementów w kosztorysie

#1 2011-10-26 14:03:55
Kamil888

Użytkownik

2011-10-26

Witam, miałem ostatnio małą stłuczkę, mianowicie stałem na skrzyżowaniu, a jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy z cysterną skręcał w lewo (moje prawo), droga w którą skręcał znajdowała się tuż za mną. Gdy rozpoczął manewr skręcania, widziałem już, że koła jego naczepy zbliżają się do mojego tylnego lewego błotnika, chciałem uciec, ale był korek... Uszkodzenia: błotnik do malowania, zderzak do wymiany, klapa tylna do malowania, i najbardziej uc ierpiał pas tylny (który jest częścią stałą samochodu) Spisaliśmy oświadczenie, i poszło. (sprawca ubezpieczony jest w PZU) Rzeczoznawca obejrzał już mój samochód, i porobił dużo zdjęć, pokazywałem wyraźnie palcem (dosłownie) uszkodzone miejsca. Dzisiaj zadzwoniła do mnie Pani z PZU i zadała od razu pytanie, na jakie konto wysłać pieniądze, nie podając nawet kwoty, choć wcześniej prosiłem o kosztorys na maila, a nie dostałem go. (musiałem wykonać kilka telefonów aby go otrzymać) Teraz mam kosztorys w ręku, i pas tylny który jest porozrywany, i pogięty, nie został uwzględniony w kosztorysie, wymaga prostowania, spawania, i polakierowania, i jest to zdecydowanie najdroższy w naprawie element z wszystkich uszkodzonych.
W jaki sposób mogę się odwołać od decyzji PZU, aby doliczyli do kosztorysu także pas tylny?

Dodam, że jeszcze nie wysłano mi pieniędzy, i mogę jeszcze zmienić decyzję o formie odszkodowania, choć nie ukrywam, że wolałbym formę gotówkową

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2011-10-26 15:12:36
Miszka

Użytkownik

2011-01-21

Re: Niska kwota odszkodowania, i nieuwzględnienie elementów w kosztorysie

Odebranie gotówki nie przesądza o sposobie likwidacji szkody - zawsze można zmienić zdanie, przejsć na formę bezgotówkową i oddac otrzymane pieniądze warsztatowi. Jeżeli w kalkulacji pominięto lub nieprawidłowo zakwalifikowano jakieś elementy należy zgłosić wniosek o uzupełnienie kalkulacji na podstawie dokumentacji fotograficznej lub poprzez dodatkowe oględziny. Można to załatwić za pośrednictwem infolinii.

#3 2011-10-26 17:09:07
Holms

Użytkownik

2011-08-26

Zdejmij zderzak i zgłoś dodatkowe oględziny.

#4 2011-11-15 08:19:14
pfirst

Użytkownik

2008-02-05

Ja miałem podobną sytuację,  wysłałem protokół do niezaleznego rzeczoznawcy, zrobił wycenę ktora opiewała na dużo wyższą kwotę , przedstawiłem to TU i zrobiłem auto na fakturę, bezgotówkowo ale na oryginalnych częściach VW. Dodatkowo u mechanika po rozebraniu auta wykonane zostały dodatkowe oględziny i dołożone uszkodzenia.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij