Korekta za przebieg ....

#1 2011-08-28 13:00:48
schalker

Użytkownik

2011-08-28

Witam,

dostałem wycenę ubezpieczyciela za wypadek. Szkoda realizowana z ubezpieczenia OC sprawcy. Ubezpieczyciel PTU.

Szkoda całkowita.
Opel Astra , rok produkcji 1999, przebieg 289 tyś

Wyliczyli:
- kwota bazowa 6750 zł
- korekta za przebieg -1711 złotych

Natomiast korekta za wyposażenie dodatkowe
- instalacja gazowa - tylko 115 zł

Uprzejmie proszę o ile ktoś posiada takie informacje ile wynosi normatywny przebieg dla mojego 12 letniego pojazdu i dlaczego odliczono ponad 25% wartości pojazdu ??

Ponadto w wycenie wymieniono niepełne wyposażenie standardowe samochodu, pominięto m.in. 2 x airbag, ABS, elektryczne szyby.

Czy jest jakaś szansa aby mając na uwadze w/w fakty w jakiś sposób podwyższyć wartość przyznanego odszkodowania ?

Pozdrawiam
Marcin

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2011-08-28 15:03:46
Holms

Użytkownik

2011-08-26

Re: Korekta za przebieg ....

Korektę za nadprzebieg wylicza już sam system czy to Eurotax czy Info-Ekspert. Tutaj likwidator/rzeczoznawca raczej nie dokonywał ręcznej korekty. Zawsze można wystąpić o kalkulację i zobaczyć czy nie ma jakichś korekt z gwiazdkami obok - co sugerowałoby ręczną modyfikację.

Jeżeli chodzi o brak uwzględnionego wyposażenia w wyliczeniu to po pierwsze należy ustalić czy wymienione wyposażenie nie jest wyposażeniem standardowym przyjętego modelu. Jeżeli w/w wyposażenie wchodzi w skład wyposażenia dodatkowego danego modelu to należna jest korekta dodatnia. Ja bym się nie odwoływał w takim przypadku - przy odwołaniu zaczyna się gehenna - szkoda zaczyna krążyć od człowieka do człowieka i miesiąc z głowy. Proponuję w takim układzie zgłosić zwykłe oględziny dodatkowe - sposób bardziej skuteczny, bezbolesny i szybki.
;-)

Jeżeli chodzi o instalację gazową to tak samo jak samochód się również amortyzuje i traci na wartości z każdym rokiem. Tutaj też już system sam to wylicza. Dotyczy to każdego wyposażenia dodatkowego. Jednak jest od tego wyjątek. Jeżeli coś całkiem niedawno założono do samochodu - np. instalację gazową założono rok temu to tutaj można powalczyć o mniejszą amortyzację. Wtedy należałoby wyliczyć amortyzację niezależnie od systemu. Dla przykładu np. akumulator się zużywa 25% na rok. Oczywiście różne rzeczy się inaczej zużywają.

Pozdrawiam

#3 2011-08-28 20:15:58
schalker

Użytkownik

2011-08-28

Dziękuje za odpowiedź.

TU wypłaciło mi już wyliczoną przez nich kwotę odszkodowania. Mogę spróbować napisać odwołanie.

Rzeczoznawca w wyposażeniu dodatkowym nie uwzględnił:
1) ABS
2) elektryczne szyby.

Natomiast mam pytanie czy mogę wnioskować o uznanie jako wyposażenie dodatkowe takich elementów jak:
1) przyciemniane szyby
2) oryginalne radio CD Opel

Rzeczoznawca zwiększył wartość pojazdu o 5 % z uwagi na regularne serwisowanie pojazdu, natomiast zmniejszył wartość równiez o 5% z uwagi na stan utrzymania (korozja nadwozia).

Czy jest szansa ze ubezpieczyciel uwzględni, choćby o dodatkowe 5%, że w ostatnim roku dokonano napraw na kwotę ponad 2000 zł na co mam faktury i rachunki (m.in. kompletny wydech, rozrząd, sprężyny, amortyzatory)

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz
Marcin

#4 2011-08-28 22:39:57
Holms

Użytkownik

2011-08-26

Co do wyposażenia to wszystko zależy od tego co producent podał dla tego modelu jako wyposażenie dodatkowe. Rzeczoznawca ma to w swojej kalkulacji. Jednak jeżeli wyliczenie jest w Info-Ekspercie to powinno być tam wymienione co system przyjął jako wyposażenie standardowe.

Można przedstawić faktury za naprawy pojazdu. Jednak obawiam się, że Rzeczoznawca może powiedzieć iż przecież już to uwzględnił w tych 5% za serwisowanie. Jednak jak to się mówi - można spróbować.

Pozdrawiam

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij