Koszt dojazdu do lekarza

#1 2011-07-09 23:33:03
kokosz68

Użytkownik

2011-07-09

Witam serdecznie,
Stało się... Dwa miesiące temu jadąc samochodem zatrzymałem się przed przejściem dla pieszych i już tam zostałem. Jadący za mną bus wjechał w tył mojego samochodu. Ja na drugi dzień trafiłem do szpitala a moje auto po trzech tygodniach na złom, a może odwrotnie...
Zgłosiłem szkodę osobową w PZU, bo tam miał OC sprawca wypadku, prosząc między innymi o zwrot kosztów związanych z dojazdem do lekarza i na różne badania. Dojeżdżałem własnym autem mając wszędzie daleko, bo mieszkam w lesie i wokół mnie jest las.
Dostałem zwrot kosztów dojazdu wyliczony tylko w oparciu o koszt zużytego paliwa przy założeniu, że auto spala średnio 7 l Pb95 na 100 km, czyli stawka za 1km wyniosła 0,3561 zł. Uważam, że koszt dojazdu do lekarza to nie tylko koszt paliwa, bo na samym paliwie to się nigdzie nie dojedzie - potrzeba jeszcze sprawnego samochodu oraz sprawnego kierowcy -  ale też koszt zużycia samochodu oraz mój czas albo kogoś, kto mnie wiezie.
Nie zgadzam się z taką stawką. Ja zaproponowałem stawkę obowiązującą za wyjazd służbowy, czyli 0,8358 zł, bo ta stawka wydaje mi się sprawiedliwa.
Czy ktoś mądry ma jakieś sugestie jak do tego podejść?

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2011-07-10 00:07:53
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

Re: Koszt dojazdu do lekarza

Słusznie, jest to normalne następstwo szkody. Zgodnie z art. art. 361 § 1 k.c. zobowiązany do odszkodowania ponosi odpowiedzialność za normalne następstwa działania lub zaniechania, z którego szkoda wynikła.

Z uwagi na posiadaną gigantyczną wiedzę, umiejętności i doświadczenie prawnicze w wielu dziedzinach prawa obecnie wyłącznie dokonuję zasadniczej wykładni przepisów prawnych budzących poważne wątpliwości lub wywołujących rozbieżności w orzecznictwie sądów oraz w drodze wyjątku pełnię rolę „kontroli instancyjnej” tj. weryfikuję poprawność udzielanych odpowiedzi.

#3 2011-07-10 14:57:28
kokosz68

Użytkownik

2011-07-09

Szkoda, dziękuję za informację.
Bardzo proszę o zaniechanie wszelkiego rodzaju reklam własnej działalności, które nieco zanieczyszczają  jasność i jakość wywodu, z którego może jeszcze wiele osób będzie chciało skorzystać. Ja się zwracam z prostym pytaniem, na które mam nadzieję otrzymać prostą odpowiedź...
Czy ktoś jeszcze ma jakieś sugestie jak matematycznie rozliczyć kwestię dojazdów, czyli ile za kilometr i na czym oprzeć uzasadnienie? Bardzo dziękuję.

#4 2011-07-11 08:55:20
FastCo.

Użytkownik

2011-07-04

Wszystko zależy od okoliczności sprawy i liczby przejazdów. Jeśli przejazdów mam dużo tj. powyżej 2000 km to robię kilometrówkę, bo dochodzą koszty amortyzacji samochodu. Jeśli przejazdów jest mniej robię wyliczenia podobne do tego które zaproponował ubezpieczyciel.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij