Odszkodowanie

#1 2011-06-16 12:06:46
kester

2011-06-16

Dzieńdobry!

Piszę z zapytaniem, czy moja mała wiedza na temat odszkodowań, czy też i błąd ubezpieczyciela spowodowały niską kwote wypłaconej mi należności.

W październiku doszło u mnie do wypadku, skręciłem kostkę, doszło do odmrożenia (wg. karty 2/3 stopnia) tej że kostki. W karcie mam zapisane sam uraz S91 - Otwarta rana stawu skokowego. Koło 15.11 zmieniono mi ten kategorię na T24 czyli oparzenie stawu skokowego. Przez okres do połowy maja, przychodziłem do poradni chirurgicznej 2 razy w tygodniu na lapisowanie i zmianę opatrunku. W karcie czytam, także o mojej zgniłej rany goleni i długotrwałym usuwaniu ziarniny. Teraz skończyłem leczenie, moja kostka wygląda jak rana powojenna (cała kość w odcieniach fioletu, lekarz prowadzący nakreślił mi, że bez operacji, nie mam co liczyć na jakąkolwiek zmianę w wyglądzie tej kostki), ubezpieczyciel powiadomił mnie, że dostanę jedynie marne 3%. Więc tutaj zapytanie - może ktoś zna się trochę bardziej na tym, czy za taki uraz przysługuje mi więcej procent, i czy jest sens bawienia się w odwołania do ubezpieczyciela?

Pozdrawiam!

#2 2011-06-16 13:01:59
sisi112

2011-01-16

Re: Odszkodowanie

Tez chciałabym usłyszeć jakąś sensowną odpowiedź,skąd oni biora tych,orzeczników.Ja mam  po upadku w grudniu zerwane wiązadlo ,chondromalację IV st.,uszkodzoną łąkotkę,jestem po artroskopii i nie ma u mnie mozliwości robienia rekonstrukcji ACL ,jestem niezdolna do pracy obecnie na zasilku rehabilitacyjnym ,biore zastrzyki do kolana po 110 zł.jeden ,od 25 lat płacę wypasione PZU grupowe i jestem w trakcie leczenia,a dowiedziałam sie wczoraj od pani z PZU,że zakończyłam juz leczenie,i dostaję 2% uszczerbku,ponieważ 2 lata temu na skręcone to samo kolano dostałam 3%.Czyli razem ma pani 5% z tym ,że teraz platne za 2 %.idiotyzm.może zaglądaja w takie miejsca jak to tez pracownicy PZU.Niech poproszą kolegów,żeby walnęli się o betonowa sosnę.

#3 2011-06-18 15:17:22
kester

2011-06-16

Ponawiam

#4 2011-06-18 15:54:57
wrona4

2011-06-15

Kluczowe pytanie to z jakiego rodzaju polisy chcesz dochodzić odszkodowania. Jeżeli jest to NW, to biorąc pod uwagę sposób obliczania wartości (uszczerbek jest tu procentem sumy ubezpieczenia) nie uzyskasz satysfakcjonującej kwoty. Jeżeli chodzi o samą wartość uszczerbku, to jeżeli kostka wróciła do sprawności to 3 % jest możliwe. Gdybyś dochodził z jakiegoś OC to wszystkie te okoliczności związane z leczeniem byłyby brane pod uwagę (niedogodności, ból, zmiana koloru skódy etc...). Pozdrawam, Marcin

#5 2011-06-18 15:58:17
fabianopulos

2010-02-06

kester napisał:

Dzieńdobry!

Piszę z zapytaniem, czy moja mała wiedza na temat odszkodowań, czy też i błąd ubezpieczyciela spowodowały niską kwote wypłaconej mi należności.

W październiku doszło u mnie do wypadku, skręciłem kostkę, doszło do odmrożenia (wg. karty 2/3 stopnia) tej że kostki. W karcie mam zapisane sam uraz S91 - Otwarta rana stawu skokowego. Koło 15.11 zmieniono mi ten kategorię na T24 czyli oparzenie stawu skokowego. Przez okres do połowy maja, przychodziłem do poradni chirurgicznej 2 razy w tygodniu na lapisowanie i zmianę opatrunku. W karcie czytam, także o mojej zgniłej rany goleni i długotrwałym usuwaniu ziarniny. Teraz skończyłem leczenie, moja kostka wygląda jak rana powojenna (cała kość w odcieniach fioletu, lekarz prowadzący nakreślił mi, że bez operacji, nie mam co liczyć na jakąkolwiek zmianę w wyglądzie tej kostki), ubezpieczyciel powiadomił mnie, że dostanę jedynie marne 3%. Więc tutaj zapytanie - może ktoś zna się trochę bardziej na tym, czy za taki uraz przysługuje mi więcej procent, i czy jest sens bawienia się w odwołania do ubezpieczyciela?

Pozdrawiam!

skręcenie stawu skokowego? otwarta rana stawu skokowego? odmrożenie kostki??? oparzenie kostki???
W jakich okolicznościach doszło do wypadku i jaki jest FAKTYCZNY URAZ ?
tabela PZU http://www.pzu.pl/c/document_library/ge … upId=10172
tabela ZUS http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2002/1974.htm

#6 2011-06-19 08:28:55
tslowinski1

2011-06-19

DZIEN DOBRY MAM PYTANKO  W UBIEGLYM ROKU MIALEM WYPADEK W PRACY W FINLANDJI MIALEM TAM ZABIEG WKRECONO MI SRUBE W KOSC SRUDSTOPIA NA ZWOLNIENIU BYLEM 5 MIESIECY CZY NALEZY MI SIE ODSZKODOWANIE

POZDRAWIAM

#7 2011-06-19 10:33:54
kester

2011-06-16

Skręcenie, z odmrożeniem 2/3 st.
No okoliczności chyba nie mają nic do rzeczy, faktyczny jest taki jak powyżej - skręcenie, które szybko się zagoiło, po wyjęciu z szyny gipsowej, został worek z osoczem (coś w tym guście), po przekuciu okazało się, że wdała się martwica na cały obszar kostki, spowodowana odmrożeniem. Minęło ponad pół roku, przylatywałem dwa razy w tygodniu do poradni chirurgicznej. Teraz pozostał tylko paskudny widok tej że kostki.

Ubiegam się o odszkodowanie od PZU, tabele widziałem, zastanawiam się tylko czy te 3% to jedyne co mogę otrzymać od firmy ubezpieczeniowej, i czy odpuścić, czy pisać odwołanie.

#8 2011-06-21 15:05:36
Aneta76

2011-06-21

okoliczności wypadku również mają znaczenie , bo możliwe że będzie możliwe ubieganie się o  odszkodowanie  z OC sprawcy , a będą to wtedy dużo większe pieniądze.Pozdrawiam

#9 2011-06-21 19:01:47
kester

2011-06-16

Głupia impreza, sprawcą raczej jest moja własna głupota.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij