ZUS przyznał mi za złamanie ręki 7 % trwałego uszczerbku. Mało?

#1 2011-03-24 22:01:33
ficcal

Użytkownik

2011-02-26

Witam,

Chciałbym spytać czy przyznanie 7 % trwałego uszczerbku na zdrowiu w przypadku złamania obydwu kości przedramienia z przemieszczeniem, leczonego operacyjnie, włącznie z zastosowaniem stabilizatorów jest sprawiedliwe? Mogę liczyć na więcej jeżeli odwołam się od tej decyzji.?

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2011-03-25 08:01:10
fabianopulos

Użytkownik

2010-02-06

Re: ZUS przyznał mi za złamanie ręki 7 % trwałego uszczerbku. Mało?

Tabela Uszczerbku Na Zdrowiu ZUS

Przedramię ;    

122.    Złamania w obrębie dalszych nasad jednej lub obu kości przedramienia, powodujące ograniczenia ruchomości nadgarstka i zniekształcenia - w zależności od stopnia zaburzeń czynnościowych:    
    a) ze zniekształceniem    prawy    5 - 15
         lewy     5 - 10
    b) ze znacznym zniekształceniem, dużym ograniczeniem    prawy   15 - 25
      ruchomości i zmianami wtórnymi (troficzne, krążeniowe itp.)    lewy    10 - 20
123.    Złamania trzonów jednej lub obu kości przedramienia - w zależności od przemieszczeń, zniekształceń i zaburzeń czynnościowych:    
    a) ze zniekształceniem i zaznaczonymi zaburzeniami funkcji    prawe    5 - 15
         lewe     3 - 10
    b) ze znacznym zniekształceniem, dużym ograniczeniem    prawe   15 - 35
      ruchomości i zmianami wtórnymi (troficzne, krążeniowe itp.)    lewe    10 - 30
Oczywiście że należy odwołać!

#3 2011-03-25 18:53:51
joko

Użytkownik

2011-03-24

Fabionopulos - super dane !  uczę się od Ciebie smile dzięki smile

#4 2011-04-04 19:14:58
ficcal

Użytkownik

2011-02-26

Jednak nie zdecydowałem się na odwołanie. Zapomniałem dodać że jest to lewe przedramię, więc przedział między 3-10 %. Poza tym nie spotkałem żadnej opinii, która mówiła że ZUS podniósł odszkodowanie, natomiast większość osób piszę, że dostała mniej niż za 1 razem. Znając ZUS nie warto się dochodzić.

Pytałem znajomego lekarza orzecznika, który pracuje w ZUS-twierdzi że to dobrze że 7 %
Natomiast lekarze orzecznicy z innych firm ubezpieczeniowych mówią, że można się odwołać bo stracić nie można nic. Jednak w przypadku ZUS nie jestem pewien dlatego nie ryzykuje tego co mam.

Może to komuś pomoże w przyszłości w podjęciu decyzji.

#5 2011-09-11 14:05:57
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

ficcal napisał:

Jednak nie zdecydowałem się na odwołanie. Zapomniałem dodać że jest to lewe przedramię, więc przedział między 3-10 %. Poza tym nie spotkałem żadnej opinii, która mówiła że ZUS podniósł odszkodowanie, natomiast większość osób piszę, że dostała mniej niż za 1 razem. Znając ZUS nie warto się dochodzić.

Pytałem znajomego lekarza orzecznika, który pracuje w ZUS-twierdzi że to dobrze że 7 %
Natomiast lekarze orzecznicy z innych firm ubezpieczeniowych mówią, że można się odwołać bo stracić nie można nic. Jednak w przypadku ZUS nie jestem pewien dlatego nie ryzykuje tego co mam.

Może to komuś pomoże w przyszłości w podjęciu decyzji.

Nie ma przepisu mówiącego o tym, że lekarz orzecznik, komisja w przypadku następnego badania, oceny nie może ustalić innego, również niższego trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Z uwagi na posiadaną gigantyczną wiedzę, umiejętności i doświadczenie prawnicze w wielu dziedzinach prawa obecnie wyłącznie dokonuję zasadniczej wykładni przepisów prawnych budzących poważne wątpliwości lub wywołujących rozbieżności w orzecznictwie sądów oraz w drodze wyjątku pełnię rolę „kontroli instancyjnej” tj. weryfikuję poprawność udzielanych odpowiedzi.

#6 2011-09-11 14:09:18
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

ficcal napisał:

Witam,

Chciałbym spytać czy przyznanie 7 % trwałego uszczerbku na zdrowiu w przypadku złamania obydwu kości przedramienia z przemieszczeniem, leczonego operacyjnie, włącznie z zastosowaniem stabilizatorów jest sprawiedliwe? Mogę liczyć na więcej jeżeli odwołam się od tej decyzji.?

1) Można liczyć na więcej- ale czy będzie to usprawiedliwione to już inna sprawa;

2) Wszystko zależy z jakiego ubezpieczenia jest likwidowana szkoda. Ubezpieczyciele stosują różne tabele oceny trwałego uszczerbku na zdrowiu. Warto zawsze wystąpić o doręczenie orzeczenia lekarza orzecznika,. tabel na podstawie których oceniał trwały uszczerbek na zdrowiu oraz dcyzję. Następnie skonsultować decyzję z innymi lekarzami orzecznikami i dopiero podjąć decyzję o ewentualnym odwołaniu. Stały lub długotrwały usczerbek na zdrowiu ocenia się po leczeniu i rehabilitacji.

Z uwagi na posiadaną gigantyczną wiedzę, umiejętności i doświadczenie prawnicze w wielu dziedzinach prawa obecnie wyłącznie dokonuję zasadniczej wykładni przepisów prawnych budzących poważne wątpliwości lub wywołujących rozbieżności w orzecznictwie sądów oraz w drodze wyjątku pełnię rolę „kontroli instancyjnej” tj. weryfikuję poprawność udzielanych odpowiedzi.

#7 2011-11-20 14:31:07
art123

Użytkownik

2011-07-27

Witam.Jak dlugo czekales na wyplate odszkodowania?

#8 2011-11-20 15:43:51
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

art123 napisał:

Witam.Jak dlugo czekales na wyplate odszkodowania?

Zgodnie z art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (tekst. jedn. Dz. U. z 2009 r. Nr 167, poz. 1322 ze zm.) decyzję, o której mowa w ust. 1, z zastrzeżeniem art. 6 ust. 4, Zakład wydaje w ciągu 14 dni od dnia: 1) otrzymania orzeczenia lekarza orzecznika lub komisji lekarskiej; 2) wyjaśnienia ostatniej okoliczności niezbędnej do wydania decyzji. Jeżeli w wyniku decyzji zostało ustalone prawo do jednorazowego odszkodowania oraz jego wysokość, Zakład dokonuje z urzędu wypłaty odszkodowania w terminie 30 dni od dnia wydania decyzji. Zgodnie z art. 83 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (tekst. jedn. Dz. U. z 2009 r. Nr 205, poz. 1585 ze zm.) od decyzji Zakładu przysługuje odwołanie do właściwego sądu w terminie i według zasad określonych  w przepisach Kodeksu postępowania cywilnego. Odwołanie do sądu przysługuje również  w razie niewydania decyzji w terminie 2 miesięcy, licząc od dnia zgłoszenia wniosku o świadczenie lub inne roszczenia.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij