Usunięcie gwoździa śródszpikowego, relacjje opinie

#1 2011-03-18 21:35:47
chaber

2009-03-02

Wbrew nadgorliwcom którzy nie mogą doczekać się usunięcia złomu ja przedstawię zupełnie inny punkt widzenia. Usuniecie gwoździa to poważna operacja, i tak samo jak każda inna  nie gwarantuje ona sukcesu. U mnie przy znieczuleniu podpajęczynówkowym wyjmowanie gwoździa trwało 3h. Widziałem ile wysiłku i fizycznej krzepy wymagało od lekarzy wyjecie z mojej nogi tego gwoździa. Na szczęście tuz przed 3 h coś drgnęło i wolniutko udało się go wyciągnąć. Nie wiem ostatecznie jak udało się go lekarzom wyjąc ale z tego co słyszałem to w pewnym momencie oni sami mieli moment zwątpienia zwłaszcza że zerwał im się nawet jakiś gwint. Po operacji ku zaskoczeniu nie moglem się już normalnie poruszać, jeszcze dwa dni nie moglem stanąć na nodze a samo trzymanie jej w dol wywoływało ogromny ból. Jeszcze tydzień po operacji noga wyglądała jak jeden wielki siniak a chodzenie na niej było  wielkim wysiłkiem. Dla chetnych. http://www.photoblog.pl/ralfikmaciej/89668517 ZDJECIE tydzien po operacji.

#2 2011-03-21 11:57:43
Polamana Kaska

2009-03-27

Re: Usunięcie gwoździa śródszpikowego, relacjje opinie

Ja widać w medycynie nie da się niczego przewidzieć. Np. tego, że prosty zabieg może stać się bardziej skomplikowany. Mnie niektórzy straszyli przed wyciąganiem, że może być kłopot, jeśli ktoś bardzo szybko się zrósł (czyli tak jak u mnie to było). Akurat z samym wyjmowaniem nie było u mnie kłopotu, natomaist ordynator zamówił złe narzędzia i miałam dwa razy krojoną nogę, dwuktorny pobyt w szpitalu, co raczej nie należy do przyjemności.
Pytałeś, czmu u Ciebie tak długo to trwało? Życzę jak najszybszego powrotu do normalnego chodzenia i biegania.

#3 2011-03-21 19:38:41
effcia

2011-03-21

witam,
bardzo przydatne info dla tych którzy są przed ;/ już się boję...
Można więcej^^ ciekawość mnie zżera he he pozdrawiam połamańców:)

#4 2011-04-18 01:55:18
JoannaLamia

2011-04-18

Ja jestem świeżo po operacji. Miałam w środę a dziś jest niedziela. Zgodziłam się tylko na narkozę. Usłyszałam że operacja była trudna.Chodziłam z gwoździem dwa lata, ale nie dopasował się do tkanek miękkich. Mam masakryczne szwy . Mówią, że się nie rozejdą ale wolę nie ryzykować. I tak noga jest spuchnięta jak balon więc nie dałabym rady jej zgiąć. Kolano boli jak bym ostro grzmotnęła o beton nim. Raz wypadlam z pociągu na to kolano, ale teraz boli bardziej. Nie jest żle.
Da się spać w kilku pozycjach, nie tylko na plecach. Nogę możan obracać lekko zginać, kłaść na boki.
Odpocząć i zająć sie sprawami. Fajny motyw by sie wyluzować, zwolnić.

#5 2011-09-22 17:13:17
izulkak

2011-09-22

Jestem tutaj nowa i witam wszystkich:)
Jeśli chodzi o usuwanie gwoździa śródszpikowego to ja bym się z tym nie spieszyła. Mi ten gwóźdź usunięto, a dwa dni później doszło do złamania w tym samym miejscu...i kolejne komplikacje...

#6 2012-11-16 19:31:37
mazeina

2012-10-22

A ja usunęłam 18 paździenika (też 3,5 godziny trwała operacja) i po tygodniu już chodziłam jakby nigdy nic, pierwsze 6 dni przy kuli, teraz mnie boli trochę przy wchodzeniu po schodach , ale nie tak żeby nie wchodzić, trzymam się poręczy i idę.  Siniaki wchłonęły się już, były tylko w okolicy cięć.

#7 2017-08-03 07:08:53
EkoArt

2017-08-03

Witam. Proszę o podanie kontaktu do dobrego doktora, który wyciąga gwoździa śródszpikowego. 727930726

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij