ile procent uszczerbku, złamany wyrostek łokcia

#1 2011-01-17 23:31:40
slodki_zuczek

Użytkownik

2010-11-11

Mam wielodołamowe złamanie wyrostka łokciowego prawego z podwichnięciem stawu, założono mi operacyjnie popręg Webera na 8 miesięcy. Deficyt wyprostu to 30 stopni, ubezpieczenie w PZU. Ile procent otrzymam za takie złamanie?
Czy za drugą operację tzn wyjęcie drutów tez moge się ubiegać o odszkodowanie?

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2011-01-18 08:52:24
prawnik4

Profil Sponsorowany

2011-01-04

Re: ile procent uszczerbku, złamany wyrostek łokcia

Wszystko zależy od zakresu ubezpieczenia oraz tabel przyjętych przez PZU.

#3 2011-01-31 11:04:59
slodki_zuczek

Użytkownik

2010-11-11

witam,
otrzymałem 6% uszczerbku na zdrowiu. Warto się od tej decyzji odwołać? W tabelach pzu jest tak: średnie zmiany: od 5 do 15%. Mam deficyt wyprostu 30 stopni wiec uważam że to powinno być nie co wyżej ocenione przez orzecznika. Proszę o radę.

#4 2011-02-03 12:25:52
jasq

Użytkownik

2011-02-03

Witam! Jestem w podobnej sytuacji (tzn. jeszcze nie miałem komisji lekarskiej) i wciąż nie wiem jaki będę miał deficyt wyprostu ręki (dopiero 3-ci tydzien po operacji, wciaz w gipsie).

Podlaczam sie do tematu z pytaniem na jakie pieniadze mozna liczyc w takim wypadku. Widzę po koledze slodki_zuczek ze za wiele % to lekarze na komisji nie dają, więc właśnie nasuwa się myśl  -  czy warto się odwoływać i ile żądać zadośćuczynienia... (jakiś przedział kwotowy od-do).

Przyznam że wypadek w mojej sytuacji bardzo mi utrudnił jak na razie funkcjonowanie (akurat tuż przed sesja.. ) i pewnie pomijając deficyt wyprostu i bóle to przysporzy mi to jeszcze klopotów w zyciu.

Zadośćuczynienie biorę z ubezpieczenia spółdzielni, wywróciłem się na lodzie idąc wyrzucić śmieci. Świadek jeden jest, zdjęcia brat porobił, i była wezwana straż miejska która też zebrała dokumentacje nt. stanu chodnika.

Pozdrawiam!

#5 2011-02-06 15:04:22
slodki_zuczek

Użytkownik

2010-11-11

nie miałem komisji, procent uszczerbku ocienili na podstawie dokumentacji medycznej. czekam teraz na pisemną informację od ubezpieczyciela i będę się odwoływał. w dokumentacji jest wyraźnie określony deficyt wyprostu. Jestem już po 2 rehabilitacjach co też jest udokumentowane.

#6 2011-08-10 19:11:04
jasq

Użytkownik

2011-02-03

i jak sprawa się skończyła?

#7 2011-08-27 17:09:08
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

slodki_zuczek napisał:

Mam wielodołamowe złamanie wyrostka łokciowego prawego z podwichnięciem stawu, założono mi operacyjnie popręg Webera na 8 miesięcy. Deficyt wyprostu to 30 stopni, ubezpieczenie w PZU. Ile procent otrzymam za takie złamanie?
Czy za drugą operację tzn wyjęcie drutów tez moge się ubiegać o odszkodowanie?

1) Jeśli chodzi o likwidację szkody na osobie z ubepzieczeń dobrowolnych NNW to  wysokość świadczenia jest iloczynem stałego, długotrwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Wobec tego trzeba wiedzieć na ile było ubezpieczenie tj. na jaką sumę pieniężną;

2) Pkt 1- jeśli chodzi o świadczenie z NNW to nikogo nie interesuje cierpienia psychiczne i ból fizyczny, a liczy się tylko stan narz.ądu po leczceniu i rehabilitacji. Inną sprawą jest likwidowanie szkody z polisy OC pojazdu, gdzie wypłacane jest nie tylko odszkodowania ale i zadośćuczynienia i ilość operacji, zabiegów, ból fizyczny, cierpienia psychiczne, wpływ uraz na życie prywatne i zawodowe mają kolosalne znacznie.

Z uwagi na posiadaną gigantyczną wiedzę, umiejętności i doświadczenie prawnicze w wielu dziedzinach prawa obecnie wyłącznie dokonuję zasadniczej wykładni przepisów prawnych budzących poważne wątpliwości lub wywołujących rozbieżności w orzecznictwie sądów oraz w drodze wyjątku pełnię rolę „kontroli instancyjnej” tj. weryfikuję poprawność udzielanych odpowiedzi.

#8 2011-08-27 17:11:17
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

slodki_zuczek napisał:

witam,
otrzymałem 6% uszczerbku na zdrowiu. Warto się od tej decyzji odwołać? W tabelach pzu jest tak: średnie zmiany: od 5 do 15%. Mam deficyt wyprostu 30 stopni wiec uważam że to powinno być nie co wyżej ocenione przez orzecznika. Proszę o radę.

1) Myślę, żw warto skoro jest taki uszczerbek na zdrowiu. Warto przed złożeniem odwołania wystąpić do ubezpieczyciela o doręczenia pisemnej decyzji i tabel na podstawie których oceniany był procentowy stały, długotrwały uszczerbek na zdrowiu. Można zasiegnąć też porady innego lekarza orzecznika jak by taki uraz ocenił.

Z uwagi na posiadaną gigantyczną wiedzę, umiejętności i doświadczenie prawnicze w wielu dziedzinach prawa obecnie wyłącznie dokonuję zasadniczej wykładni przepisów prawnych budzących poważne wątpliwości lub wywołujących rozbieżności w orzecznictwie sądów oraz w drodze wyjątku pełnię rolę „kontroli instancyjnej” tj. weryfikuję poprawność udzielanych odpowiedzi.

#9 2011-08-27 17:15:36
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

jasq napisał:

Witam! Jestem w podobnej sytuacji (tzn. jeszcze nie miałem komisji lekarskiej) i wciąż nie wiem jaki będę miał deficyt wyprostu ręki (dopiero 3-ci tydzien po operacji, wciaz w gipsie).

Podlaczam sie do tematu z pytaniem na jakie pieniadze mozna liczyc w takim wypadku. Widzę po koledze slodki_zuczek ze za wiele % to lekarze na komisji nie dają, więc właśnie nasuwa się myśl  -  czy warto się odwoływać i ile żądać zadośćuczynienia... (jakiś przedział kwotowy od-do).

Przyznam że wypadek w mojej sytuacji bardzo mi utrudnił jak na razie funkcjonowanie (akurat tuż przed sesja.. ) i pewnie pomijając deficyt wyprostu i bóle to przysporzy mi to jeszcze klopotów w zyciu.

Zadośćuczynienie biorę z ubezpieczenia spółdzielni, wywróciłem się na lodzie idąc wyrzucić śmieci. Świadek jeden jest, zdjęcia brat porobił, i była wezwana straż miejska która też zebrała dokumentacje nt. stanu chodnika.

Pozdrawiam!

1) Wszystko zależy a jakiego ubepzieczenia będzie likwidowana szkoda. Jeśli z ubezpieczenia doborwonego NNW to wypłacane jest tylko odszkodwanie jako ioczyn procentowego stałego, długotrwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Odwoływać warto się jeśli są ku temu podstawy. Z NNW nie wypłaca się zadośćuczyniania. Takowe może być wypłacane w przypadku likwidowania szkody z polisy OC pojazdu, którym kierował sprawca szkody;

2) Takie utrudnienia nie będą mieć znacznia w przypadku likwidowania szkody z ubezpieczenia NNW. Ewemntualnie można ubiegać się o zwrot leczenia i rehabilitacji- ale tutaj należy sprawdzić Ogólne Warunki Ubezpieczenia (tzw. OWU) aby sprawdzić czy ubezpieczyciel przewidział takową odpowiedzialność.

#10 2011-08-27 17:17:42
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

slodki_zuczek napisał:

nie miałem komisji, procent uszczerbku ocienili na podstawie dokumentacji medycznej. czekam teraz na pisemną informację od ubezpieczyciela i będę się odwoływał. w dokumentacji jest wyraźnie określony deficyt wyprostu. Jestem już po 2 rehabilitacjach co też jest udokumentowane.

Wynika z tego, że ubezpieczyciel wydał zaoczne oświadczenie woli (potocznie decyzję). Należy zażądać doręczenia pisemnego oświadczenia woli jak i tabel na podstawie których ustal;any był stały, długotrwały uszczerbek na zdrowiu. Wówczs po głębokiej analizie dokumentacji można będzie wywieść stosowne, ewentualne odwołane.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij