Złamanie ręki

#1 2010-12-11 21:10:53
Ctrev

Użytkownik

2010-12-11

Witam, mam pytanie czy nalez mi sie odszkodowanie i czy w ogóle je dostane. A więc:

W 2009roku w wakacje złamałem reke u kolegi(bylo to w wakacje letnie-lipiec) w szpitalu okazało się, że złamanę są obie kości (promieniowa i lokciowa), okazalo sie, że muszą złożyć kości operacyjnie poniewaz było to złamanie z przemieszczeniem, wlozyli mi druty kirschnera czy jakos. Gdy wyszedlem juz ze szpitala, mialem przyjsc za 3tygodnie, po 3tygodniach okazalo sie ze jeszcze nie ma zrostu i kazano mi przyjsc za 4tygodnie, po tych 4tygodniach znowu mnie odeslali poniewaz nie bylo zrostu, nastepnie na wizycie po nastepnych 3tygodniach okazalo sie ze nadal reka nie zrosnieta, i znowu kazano mi przyjsc za 3tyg, bylem juz troche nerwowy bo reka sie nie zrastala. Moi rodzice postanowili nie czekać i pojechalismy do prywatnej kliniki w poznaniu, chyba "Reha Sport" tam zrobili mi przeswietlenie i zdjeli gip, lekarz ogladal i pytal sie czy mnie boli ja dotyka itp. Wtedy straczilem za wizyte i badania ponad 1000zlotych. jakoś po tygodniu mialem znowu isc do kontroli tam gdzie na poczatku chodzilem, i poszedlem do innego lekarza prywatnie, wziol 100zl za wizyte i powiedzial ze tutaj nie ma co czekac poniewaz reka sie i tak nie zrosnie, i ze mam przyjechac za tydzien do szpitala, beda skladac od nowa reke, bylem troche nerwowy poniewaz nastepna operacja, ale coz, musze przeciez miec dobra reke. Pojechalem po tygodniu, i zostalem w szpitalu, na nastepny dzien juz wzieli mnie na operacje, zlozyli kosc ktora sie nie zrosla, wlozyli mi blachy. Po 8dniach poszedlem do domu i jezdzilem co tydzien dokontroli przez miesiac. pozniej juz co 1-3miesiace przez rok. po roku lekarze zadecydowali ze blachy moga byc usuniete, wuec czekala mnie juz trzecia operacja. Zgodzilem sie i po miesiacu mialem juz wyciagniete blachy. I teraz nie moglem ruszac reka i mialem cwiczyc. Cwiczylem ale nadal nie moge zgiac w nadgarstku dloni do gory, tylo na dol, alebo nie moge wykonac pelnego obrotu reki.I jezdze nadal do kontroli. Od kad zlamalem reke jest juz 1,5roku w tym 7miesiecy mialem gips, 23przeswietlenia, i 3operacje.
Mam 15lat, i jestem ubezpieczony w szkole, szkolne ubezp. wynosi cos okolo 40 / 60zl. Czy dostane odszkodowanie, a jak tak to na ile zlotych moge liczyc?

PS: jak byscie chcieli jeszcze cos wiedziec to napisze bo zalezy mi na odpowiedzi
Pozdrawiam ;]
Jesli napisalem w zlym dziale to przepraszam.

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2010-12-14 20:34:05
Ctrev

Użytkownik

2010-12-11

Re: Złamanie ręki

napisze ktos czy nie?

#3 2010-12-14 23:03:19
fabianopulos

Użytkownik

2010-02-06

po zakończeniu leczenia i rehabilitacji w porozumieniu ze szkołą złóż wniosek u ubezpieczyciela o odszkodowanie z szkolnego grupowego NNW
niestety ale ubezpieczyciel  na podstawie tabeli określi trwały uszczerbek na zdrowiu i nie jest dla nich ważne ile trwało leczenie i ile miałeś operacji
jeżeli szkolne NNW było w wariancie podstawowym (takie jest z reguły ) to nie dostaniesz zwrotu za prywatne leczenie
tabela uszczerbku na zdrowiu np. PZU
http://www.pzu.pl/pub/files/PZU_ZYCIE_S … erbkow.pdf

#4 2010-12-16 13:47:22
fabianopulos

Użytkownik

2010-02-06

igor135 napisał:

Powiedz mi jeszcze jak złamałeś tą rękę w jakich okolicznościach. To może wymyślę dla Ciebie inny lepszy sposób odszkodowania niż ubezpieczenie szkolne. Jak bardzo chcesz porozmawiać to napisz do mnie na gg 19594880 lub e-mail. Z tego co ty opisałeś należy Ci się znacznie więcej jak 600 zł. powiem że nawet na moje nieprofesjonalne oko (bo nie jestem lekarzem sądowym) nawet ok 15000 zł

na jakiej podstawie wymieniasz kwotę 15 000 zł i co ma do tego lekarz sądowy?
z NW szkolnego Ctrev może dostać tylko kilkaset zł.
chyba że tak jak piszesz wymyślisz inny lepszy sposób odszkodowania!

#5 2010-12-16 13:56:09
ava80

Użytkownik

2009-06-20

te 15 tys to jakas kompletna bzdura - z ubezpieczenia posiadanego przez osobę z tego wątku (szkolnego)
sama rozważam napisanie na gg to pana z zaptytaniem skąd zamierza wyłudzić 15 tys.. to może być ciekawe..

lekarz sądowy? zabrzmiało poważnie i mądrze.

do CTREV - niestety ubezpieczenia szkolne naprawde nie gwarantują cudów.

pozdrawiam, A
wskazówki dla Poszkodowanych, dokumenty, przebieg sprawy o zadośćuczynienie dla osoby poszkodowanej i dziecka w aucie na stronie "życie po wypadku"

#6 2010-12-16 14:41:15
Ctrev

Użytkownik

2010-12-11

ta reke to zlamalem, tak ze bylem u kumpla i spadlem z pewnej wysokosci i na moja reke spadlo cos ciezkiego i reka zlamana

#7 2010-12-18 23:04:36
Ctrev

Użytkownik

2010-12-11

dokladnie to ja spadlem tak, ze gdy spadalem to wpadlem na reke i przygniotlem moim cialem i wtedy ona sie zamala, pod ciezarem ciala(dwie kosci sie zlamaly)

#8 2011-07-16 19:02:01
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

Ctrev napisał:

dokladnie to ja spadlem tak, ze gdy spadalem to wpadlem na reke i przygniotlem moim cialem i wtedy ona sie zamala, pod ciezarem ciala(dwie kosci sie zlamaly)

Jeśli chodzi o likwidację szkody z NNW dobrowolnego to wysokość świadczenia jest ilczynem trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia.

Z uwagi na posiadaną gigantyczną wiedzę, umiejętności i doświadczenie prawnicze w wielu dziedzinach prawa obecnie wyłącznie dokonuję zasadniczej wykładni przepisów prawnych budzących poważne wątpliwości lub wywołujących rozbieżności w orzecznictwie sądów oraz w drodze wyjątku pełnię rolę „kontroli instancyjnej” tj. weryfikuję poprawność udzielanych odpowiedzi.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij