Utracone dochody taxi

#1 2010-11-10 18:07:34
adamdobrzelewski

Użytkownik

2010-11-10

witam. problem polega na tym, że towarzystwo ubezpieczeniowe przyznało mi postojowe za 2 dni chociaż od momentu szkody do dnia wpływu pieniędzy na  koje konto upłynęło 14 dni. przez ten czas auto stało w garażu i nie zarabiało na siebie. Czy jest szansa na jakieś odwołanie i czy mieli prawo tak postąpić??

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2010-11-10 22:05:45
Pablo_1st

Przyjaciel Forum

2007-11-27

Re: Utracone dochody taxi

Wypłacili Ci wg technologicznego czasu naprawy, czyli 2 dni to zaokrąglony w górę czas na wykonanie naprawy pojazdu. Pytanie czy uszkodzenie pojazdu uniemożliwiało jego eksploatację? I czy nie mogłeś zlecić naprawy od razu po wykonaniu oględzin? W sensie czy dostałeś protokół z oględzin, czyli czy można było przystąpić do naprawy natychmiast? Tylko nie pisz, że nie było Cię na nią stać, bo można rozliczyć się bezgotówkowo.
Założę się, że jeśli auto nie służyłoby za taksówkę tylko zwyczajnie dojeżdżałbyś do pracy to na drugi dzień po kolizji odstawiłbyś do warsztatu.

#3 2010-11-10 23:09:29
adamdobrzelewski

Użytkownik

2010-11-10

a chciałbyś jechać jako pasażer taksówką, w której lewa stron a jest węższa od prawej? Ubezpieczyciel powinien przywrócić pojazd do stanu sprzed szkody. Po oględzinach nie wiesz czy będzie szkoda całkowita, czy nie, więc jak możesz coś robić. Chodzi mi o to, czy dzień zlikwidowania szkody nie powinien być dzień wpływu odszkodowania na konto, bo wtedy faktycznie szkoda jest zlikwidowana

#4 2010-11-14 18:53:54
Pablo_1st

Przyjaciel Forum

2007-11-27

często już na oględzinach w protokole zostawianym poszkodowanemu jest informacja o szkodzie całkowitej, jeśli oczywiscie rzeczoznawca ma takie przekonanie. Jeśli zaś takiej informacji nie było a na decyzję czekałeś 2 tygodnie to wydaje mi się, że żadanie zwrócenia utraconych zarobków za cały czas przestoju jest uzasadniony.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij