Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij

Odszkodowanie za słup energetyczny

#1 2010-08-31 18:13:42
slupek

Użytkownik

2010-08-31

Witam
mam taki problem, otóż na moim podwórku, 20arów, mam swa słupy energetyczne, jeden ciągnie prąd do mnie, drugi jest po drugiej stronie i oddaje prąd sąsiadom, w sumie kable idą do 5 domów. Nad kawałkiem działki wiszą też kable wysokiego napięcia. Czy za taki słup energetyczny na działce można dostać odszkodowanie? W jakiej wysokości? Słup postawili tutaj jeszcze zanim się tutaj przeprowadziłem, pewnie z 30 lat stoją. Co sądzicie o tym?

#2 2010-09-01 22:02:34
mikus

Użytkownik

2010-09-01

Re: Odszkodowanie za słup energetyczny

Witam,

mam podobny problem, też szukam odpowiedzi po różnych forach ale tam mówią, że nic się nie należy.
Też mam słup na ziemi, mam 30 ha, i mam zdaje się z 8 takich słupów, ale takich trochę większych niż Ty:)
czy rolnik też może liczyć na odszkodowanie za słup energetyczny na ziemi uprawnej?
Do kogo się zgłosić, jak to załatwić?

#3 2010-09-17 09:32:32
Campter Odszkodowania

Campter.pl

2008-08-19

Witam serdecznie,

osoby, które posiadają na swoim terenie (działka budowlana, mieszkaniowa czy o przeznaczeniu rolnym) słup energetyczny, linie energetyczne mogą ubiegać się o odszkodowanie.
Czy w Pana przypadkach została uregulowana kwestia użytkowania terenu na potrzeby energetyki? Czy podpisano w przeszłości umowy, stwierdzono zasiedzenie na rzecz zakładu energetycznego? Proszę sprawdzić te fakty.
Nasza firma prowadzi tego typu sprawy, w przypadku zainteresowania proszę o kontakt z konsultantem.
pozdrawiam

Konsultant Klienta
E-mail: odszkodowania@campter.pl, Tel. 34 344 86 30

http://www.odzyskaj.info/images/campterprofil.jpg

#4 2010-11-25 13:59:05
Egisa

Zbanowany

2010-11-25

Konsultant Campter napisał:

Witam serdecznie,

osoby, które posiadają na swoim terenie (działka budowlana, mieszkaniowa czy o przeznaczeniu rolnym) słup energetyczny, linie energetyczne mogą ubiegać się o odszkodowanie.
Czy w Pana przypadkach została uregulowana kwestia użytkowania terenu na potrzeby energetyki? Czy podpisano w przeszłości umowy, stwierdzono zasiedzenie na rzecz zakładu energetycznego? Proszę sprawdzić te fakty.
Nasza firma prowadzi tego typu sprawy, w przypadku zainteresowania proszę o kontakt z konsultantem.
pozdrawiam

To nie jest odszkodowanie! Bo za co? Nie ma tu przecież szkody! Można ubiegać się o zapłatę za bezumowne korzystanie z gruntu i ustanowienie służebności na lata kolejne. Nie musi stać słup energetyczny, wystarczy, ze linie przebiegają przez działkę budowlaną, bo na takich liczy się pas techniczny. Inaczej sprawa się ma z działkami rolnymi, bo trudno udowodnić np. niższe plony pod liniami, a jak się udowodni, to tylko różnicę się policzy. Pod koniec grudnia SN zrobił prezent na Święta ludziom i można się ubiegać za linie postawione przed 1979 r. i zasiedzenie liczone jest 30 lat w złej wierze od 1989 r.

#5 2011-05-25 19:56:05
lokotheboy

Użytkownik

2011-05-25

Witam wszyscy polecają swoje usług w odzyskiwaniu pieniędzy za postawione słupy , ale jak przychodzi co do czego to zarobek takiej firmy to prawie 80 procent całości odszkodowania. Wiem to bo sam korzystałem z usług takiej "firmy". Również moi znajomi byli bardzo niezadowoleni z takiego obrotu spraw. Jedyną firmą, która miała dobre warunki i nie chciała orżnąć klienta jest jakaś Agencja Wsparcia Rolniczego bodajrze  z Gdańska. Niestety nie skorzystałem z ich usług, ale bardzo chętnie bym to zrobił, bo to podobno porządni ludzie, a nie tacy co chcą sie tylko nachapać.
Uszanowanie.

#6 2011-08-01 16:40:55
Ewa311

Użytkownik

2010-08-27

Witam. Przez działkę która teraż się zalesiła i należy do lasu ,stoi kilka slupów  przebiega linia telefoniczna już chyba z 30 lat.Nie mogę ściąć drzew czy za to należy się odszkodowanie?

#7 2011-08-31 22:34:58
gutek123

Użytkownik

2011-08-31

do zuzka123: Proszę o kontakt do tej prawniczki, mam spory problem w podobnej sprawie i brak mi zaufania do reklamujących się korporacji. Będę wdzięczny za pomoc i kontakt tel. by podzielić się twoim doświadczeniem.

#8 2011-09-08 14:52:38
alek68

Użytkownik

2011-09-08

O to bardzo ciekawe bo chciałem skorzystać z usług tej firmy ACTUM jakieś 2 miesiące temu i wtedy nie zajmowali się takimi odszkodowaniami a tu nagle od roku prowadzą takie sprawy . Tak samo jak firma ECPP starachowice , która się tym nie zajmowała ,a ponoć się zajmuje .

#9 2011-09-08 19:57:45
grigorii6

Użytkownik

2011-09-07

Może mówisz o innej firmie Actum. Ja wiem że moja sprawę prowadzili oni.

#10 2011-09-10 12:43:28
zibi59

Użytkownik

2011-09-10

Moja sprawę tez prowadzi Actum.

#11 2011-10-01 18:01:55
deadcandance

Użytkownik

2011-10-01

Witam,
znalazłam na stronie Sądu Najwyższego R.P. dość "świeżą" Uchwałę, bo z 8 września 2011 r. na temat służebności przesyłu, (sygnatura akt III CZP 43/11) 
tekst :
Właścicielowi nieruchomości nie przysługuje wobec nieuprawnionego posiadacza służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (art. 225 w zw. z art. 230 k.c.).

Jak wspomniałam, jest to bieżąca Uchwała, do której nie dodano jeszcze uzasadnienia.
Jak sądzicie, czy poniesie ona pejoratywne skutki dla właścicieli nieruchomości ubiegających się odszkodowania z tytułu bezumownego korzystania z gruntu oraz odszkodowań za obniżenie wartości gruntu???

Być może nadinterpretuję i należałoby poczekać na uzasadnienie.

Czekam na Wasze interpretacje smile
pzdr.

#12 2011-10-27 21:03:23
Centrum Polska

Użytkownik

2011-01-19

Zamiast reklamować siebie pomóż innym lub zamilcz na wieki smile

Pozdrawiam Mariusz

PAMIĘTAJ!!Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne (art.6 KC).

#13 2011-10-28 22:47:44
Centrum Polska

Użytkownik

2011-01-19

wlodek99 napisał:

"Odszkodowanie za bezumowne korzystanie z gruntu jest max. za 10 lat wstecz,

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, gdyż w przypadku działalności gospodarczej to max 3 lata. smile

Pozdrawiam Mariusz

PAMIĘTAJ!!Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne (art.6 KC).

#14 2011-11-03 18:06:46
pawcio291

Użytkownik

2011-11-03

Witam
mam prośbę czy może ktoś napisać od czego zacząć całą procedurę (odszkodowania za słupy).Ile czasu ma energetyka na odpowiedz kiedy były postawione,i jesli są dłużej niż 30 lat to obligatoryjnie już nic sie nie należy??pozdrawiam i proszę o poważne odp.

#15 2011-11-04 20:28:35
Centrum Polska

Użytkownik

2011-01-19

Proszę napisać o jakim obszarze jest mowa, jaka jest linia napięcia, ilość słupów, oraz na jakiej ziemi.

Pozdrawiam Mariusz

#16 2011-11-07 18:18:08
pawcio291

Użytkownik

2011-11-03

WITAM
LINIA O NAPIĘCIU ŚREDNIM CZYLI 7,5KV ILOŚĆ SŁUPÓW 8,ZIEMIA ROLNA PIĄTA KLASA,CO DO OBSZARU TO NIE WIEM O CO PYTASZ CZY O OBSZAR ZAJMOWANY PRZEZ SŁUPY CZY O OBSZAR ZIEMI.

#17 2011-11-11 19:15:09
jm52

Użytkownik

2011-11-11

pawcio291 napisał:

Witam
mam prośbę czy może ktoś napisać od czego zacząć całą procedurę (odszkodowania za słupy).Ile czasu ma energetyka na odpowiedz kiedy były postawione,i jesli są dłużej niż 30 lat to obligatoryjnie już nic sie nie należy??pozdrawiam i proszę o poważne odp.

W pierwszej kolejności należy sprawdzić w KW czy nie ma w dziale III wpisu służebności przesyłu dla elektrowni. Następnie pobrać wypis z rejestru gruntów, wypis z KW, mapkę wysokościową z wydziału geodezji. Za słupy, które stoją dłużej niż 30 lat też przysługuje odszkodowanie pod warunkiem że nie była podpisana służebność przesyłu.

#18 2011-11-16 07:29:06
Centrum Polska

Użytkownik

2011-01-19

Włodek, słuchaj chopie!! smile Zoobacz do regulaminu forum, poczytaj! Włodku! Analizując srtonę internetową to tylko wycieczkami na marsa się jeszcze nie zajmowałeś... Włodku.. Nie zakłucaj nam spokoju...

Pozdrawiam Mariusz

#19 2011-11-20 17:32:31
fabian

Użytkownik

2011-11-20

witam ..................
Przestrzegam przed firma AKTUM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
właściciel ---- to człowiek po podstawówce staz pracy jako przedstawiciel handlowy , wspólnik syn radcy prawnego ...
założyli spółkę aby móc działać , wpłacasz kasę i ... co , żadnych prawników nic 00000000 zero , jesteście śmieszni jak powierzacie sprawę tym ludziom , i nie dziwcie sie jak spółka ogłosi upadłość ...... jak spółka możne wasz reprezentować ?????????????    kur..wa  do tego są adwokaci i radcy prawni ,,,wpisani na liste adwokatów i radców prawnych

#20 2011-11-20 20:50:05
Centrum Polska

Użytkownik

2011-01-19

Niestety w na chwilę obecną w tej branży jest bardzo wiele miejsca dla kombinatorów. Miejmy nadzieję, że w KNF w końcu będzie sprawować pieczę na kancelariami odszkodowawczymi co pozwoli na głębsze wyselekcjinowanie podmiotu mogącego świadczyć takie usługi..

Pozdrawiam Mariusz

#21 2011-12-01 21:39:59
grennet

Użytkownik

2011-12-01

Dlatego proponuję każdorazowo sprawdzać firmy najlepiej polecane przez znajomych. Jeśli macie potrzebę mogę polecić sprawdzoną firmę. Świętokrzyskie.

#22 2011-12-02 16:12:56
Centrum Polska

Użytkownik

2011-01-19

Poczta pantoflowa nie zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem a napewno nie powinna być priorytetem przy zawieraniu umów o odszkodowanie z pierwszą lepszą kancelarią. Spotkałem się z firmą, która działając na rynku odszkodowań znana była tylko i wyłącznie w powiecie, w którym miała swoją siedzibę. Była polecana przez bardzo dużo osób, ale czy miała dobrą ściągalność u Towarzystw Ubezpieczeniowych? Otóż nie, firma potrafiła wywalczyć zaledwie 60% możliwej kwoty a czasami i mniej. Jedno było pewne polecana była i reklamowana dosłownie wszędzie i ciężko było znaleźć, czy przekonać poszkodowanego do wyboru innej. A zatem nie sugerujmy się wyznacznikiem polecenia przez znajomego bo on nie jest w stanie zapewnić nas, że to właśnie ta firma uzyska dla nas najwyższe odszkodowanie.

Pozdrawiam Mariusz

#23 2011-12-06 10:46:55
zibi59

Użytkownik

2011-09-10

Witam mój proces jest już zakończony, sprawę prowadziła pani mecenas z firmy Aktum. Czekam na wypłatę odszkodowania. Pozdrawiam i życzę powodzenia innym.

#24 2011-12-13 11:56:08
zarrix

Użytkownik

2011-12-13

Czy można prosić namiary do firmy Aktum?

#25 2011-12-13 20:48:45
Centrum Polska

Użytkownik

2011-01-19

Magia internetu...

Pozdrawiam Mariusz

#26 2011-12-22 09:57:31
KPOD

Użytkownik

2011-12-22

Witam,
czytając to forum widzę, że sporo z Państwa nie wie jak zabrać się za odszkodowania za słupy energetyczne, linie gazociągu itp. W takim razie mogę polecić Krajową Platformę Odszkodowań firma działa na terenie całego kraju, nie pobiera opłat wstępnych od swoich klientów wiec wstępna weryfikacja, która ukazuje szacowaną wysokość odszkodowania, szanse na jego otrzymanie jest całkowicie za darmo.

#27 2011-12-22 17:43:58
Centrum Polska

Użytkownik

2011-01-19

KPOD napisał:

Witam,
czytając to forum widzę, że sporo z Państwa nie wie jak zabrać się za odszkodowania za słupy energetyczne, linie gazociągu itp. W takim razie mogę polecić Krajową Platformę Odszkodowań firma działa na terenie całego kraju, nie pobiera opłat wstępnych od swoich klientów wiec wstępna weryfikacja, która ukazuje szacowaną wysokość odszkodowania, szanse na jego otrzymanie jest całkowicie za darmo.

Ciekaw jestem jakiego rzędu pobieracie prowizje od klientów za zwykłe pośrednictwo w walce o odszkodowanie.. Z całym szacunkiem mój sąsiad i ja możemy założyć podobną firmę... Bez komentarza..

Pozdrawiam Mariusz

#28 2011-12-29 20:02:28
tinka

Użytkownik

2011-12-29

Witam,
czy można prosić o namiary na dobre biuro zajmujące się odszkodowaniami za słupy?

#29 2011-12-29 20:17:32
tinka

Użytkownik

2011-12-29

wlodek99 napisał:

Szanowni Państwo. Pisałem już na innym forum. "Odszkodowanie za bezumowne korzystanie z gruntu jest max. za 10 lat wstecz, "służebnośc przesyłu"jest na 10 lat "do przodu" i należy się w przypadku, kiedy nad Waszymi gruntami przechodzą linie energetyczne. Słupy nie muszą byc na Waszym terenie. Wysokośc odszkodowania zależy m.in. od długości linii nad Waszym terenem, napięcia w linii, ceny dzierżawy 1 m. kw. ziemi, ceny 1 m.kw., długości drogi dojazdowej od najbliższej drogi gruntowej itd. Nigdy na wstępie sprawy nie jesteście w stanie wyliczyc wysokości odszkodowania (ewentualnie w przybliżeniu). Od tych spraw są rzeczoznawcy, którzy na podstawie wymienionych danych robią operat szacunkowy (grubości książki). Trwa to kilka tygodni, a cała sprawa min.10-12 miesięcy, ale naprawdę warto czekac nawet taki okres.
I jeszcze jedno. Spraw obecnie mamy bardzo dużo. Niektórzy próbują załatwiac formalności we własnym zakresie, ale prawda jest taka, że duża częśc z nich trafia jednak do nas z powrotem, ponieważ koszty ich przerażają.     
Zajmujemy się takimi sprawami od chwili wejścia ustawy o służebności przesyłu . Jak na razie ze skutkiem 100%, ale pamiętajcie o tym, że w przypadku sprawy sądowej, to sąd decyduje, a nie my.
Przygotujcie: wyciąg z KW, mapkę sytuacyjno-wysokościową, wypis z rejestru gruntów, te dokumenty są niezbędne, oraz ewentualne pisma od i do zakładów przesyłowych (również gazowych, naftowych itp. bo za wszystkie linie należy się odszkodowanie) i dzwońcie. Wyliczymy wstępnie ile dostaniesz i sam zdecydujesz czy warto.
Pozdrawiam i zapraszam.

Proszę o kontakt na forum i namiary na tą firmę.

#30 2012-02-04 17:40:04
omc

Użytkownik

2012-02-04

zupełnie przypadkiem trafiłem do tego wątku i powiem szczerze jestem porażony.
Nie rozumiem, dlaczego decydują sie Panstwo na korzystanie z(podkreślam) firm odszkodowawczych, a nie z usług kancelarii adwokackich lub radcowskich?
Osobiście moja ciotak wysadziła  w 2010r. od Enionu koło 41 000 zł za bodajże 2 słupy w jej ogrodzie. Za 10 lata wstecz. Korzystała w tym przypadku z usług kancelarii adwokackiej. Zapłaciła 2 tyś na wstępie i i koszty zasadzone od Enionu  ale dopiero po wygraniu sprawy. Gdyby przegrała to nic by nie dopłacała.. 
Umawianie sie z tymi firmami na procentowy udział  w zysku zupełnie mija sie z celem.. Proszę sobie policzyć, oni nie moga isć do sadu, wiec wynajmują zewnetrzna kancelariie, której słono płacą zatem: zarabia kancelaria, zarabia firma odszkodowawcza, a  wszystko to z pieniedzy, które mogliście otrzymać WY..  Szczerzez odradzam korzystanie z firm odkszodowawczych i polecam udac sie bezpośrednio do kancelarii, bez pośredników.. W razie potrzeby mogę podać namiary na kancelarie, z krórej korzystała ciotka, prosze pisać do mnie na priv.. Pozdrawiam i powodzenia w walce z enionem

#31 2012-02-05 13:27:30
isil86

Użytkownik

2012-02-05

Witam, mam podobny problem
na mojej niewielkiej działce 12arów
znajują się aż 3 słupy energetyczne
działka jest budowlana i jest na niej rozpoczęta budowa.
słupy są praktycznie na środku
co bardzo utrdnia korzystanie.
Chciałam prosić o info czy mam szanse na odszkodowanie i jak duże.
pozdrawiam!

#32 2012-02-05 23:26:38
omc

Użytkownik

2012-02-04

moim zdaniem dużo zalezy od tego na jakiej podstwie te słupy tam sie znalazły.. natomiast kwestia odszkodowania i wysokości zalezy od wyceny biegłego, bo to zalezne jest od wartosci nieruchomosci, połozenia itp. prosze podejsc do adwokata, za sama konsultacje zaplacisz 100-200zł ,a jak sie zdecydujesz to bedziesz miał to w cenie pewnie:)

#33 2012-02-08 11:52:50
magda1984

Użytkownik

2012-02-08

a jak są na działce trzy linie wys napiecia i jedna z nich stoi juz ponad 30 lat a dwie krocej to są jakies szanse na odszkodowanie ? W KW nie ma żadnych wpisów odnośnie linii i zakładu energetycznego.
i czy pismo wyslane do wlasciciela linii o ustanowienie przesylu lub usuniecie linii zatrzymuje bieg tych 30 lat ?

#34 2012-02-08 23:46:11
Slawekkul1

Użytkownik

2012-02-08

Panowie -Panie proszę o  namiary na  kancelarje odnośnie odszkodowania za słupy z woj.Lubelskiego.Bo ostatnio było zebranie na wsi zorganizowane przez jakąś tam firme z Lublina która chce 37% prowizji - draństwo.

#35 2012-02-11 20:10:33
isil86

Użytkownik

2012-02-05

A ile trwa taka sprawa? bo słyszałam, ze moze się ciągnąć latami:(

#36 2012-02-12 21:00:03
jaro69

Użytkownik

2012-02-12

Witam na mojej dzialce stoi slop średniego napiecia stoi już 40lat oddalony jest jakies 6 metrow od domu mieszkalnego, chciałbym rozbudowac dom lecz energetyk uniemozliwia mi dzialania  co mam w takim przypadku zrobic?? Z gory dziekuje i proszę o szybką odpowiedz smile pozdrawiam

#37 2012-02-13 09:50:39
gregor12

Użytkownik

2012-02-13

widzę że na tym forum jest nagonka na firmy odszkodowawcze. Ja powiem w sowim imieniu kilka miesięcy temu zabrałem się za sprawę słupów, które stoją na mojej działce rozejrzałem się po rynku za pomocą. Zebrałem oferty zarówno od kancelarii jak i od firm odszkodowawczych i powiem coś co niektórzy wezmą za herezje koszty kancelarii jak i firm odszkodowawczych są zbliżone.Mi przy ostatecznym wyborze pomogła opinia sąsiada ( i nie żałuję)  wiec uważam że każdy kto już zabrał sie za swoją sprawę powinien na forum sie wypowiedzieć.

#38 2012-02-21 22:50:41
exter-odszkodowania

Użytkownik

2012-02-18

Mogę wszystkim polecić radcę prawnego z Poznania, który działa na terenie całego kraju. Zainteresowanych proszę o maila.

#39 2012-02-22 22:40:28
e2rt

Użytkownik

2012-02-22

Slawekkul1 napisał:

Panowie -Panie proszę o  namiary na  kancelarje odnośnie odszkodowania za słupy z woj.Lubelskiego.Bo ostatnio było zebranie na wsi zorganizowane przez jakąś tam firme z Lublina która chce 37% prowizji - draństwo.

Witam jeśli chodzi o Lubelskie ja też jestem zainteresowany namiarami na podmiot z rozsądnymi stawkami.(Dwie linie 15 kV Pięć przelotów!?)

#40 2012-02-23 08:53:15
Slawekkul1

Użytkownik

2012-02-08

Panowie -Panie proszę o  namiary na  kancelarje odnośnie odszkodowania za słupy z woj.Lubelskiego.Bo ostatnio było zebranie na wsi zorganizowane przez jakąś tam firme z Lublina która chce 37% prowizji - draństwo              Lub z okolic woj Lubelskiego

#41 2012-02-26 23:33:19
doro67

Użytkownik

2012-02-26

Przez moją działkę o powierzchni 1.05 ha przebiega na całej długości linia wysokiego napięcia 400 kV .( 1 słup znajduję się na działce) 200 m długości zajmuje linia biegnąca przez długość działki . Pas technologiczny wynosi 2x40 m szerokości .  Przez co cała działka jest bezużyteczna . Droga do tej działki przechodzi wyłącznie przez moją posesję , która znajduje się przed nią . A dojazd wynosi 80x2.5 m = 200 m . Teren przez który przebiega linia mogłaby być przeznaczona pod budowę jeśli nie przebiegałaby pod nią linia . Proszę kogoś kto orientuje się w tym temacie o odpowiedź ile w przybliżeniu będzie mnie to kosztować i ile mogę wywalczyć odszkodowania za 10 lat wstecz i wystąpić o służebność gruntową (i jakby ona wyglądała) na dalsze lata .Proszę o szybką odpowiedź ; )

#42 2012-03-03 18:41:45
anitka773

Użytkownik

2012-03-03

Witam, czy mógłby mi ktoś polecić sprawdzoną firmę z Lublina, która zajmuje się pomocą w uzyskiwaniu odszkodowań za słupy energii elektrycznej? Dziś w mojej miejscowości odbyło się zebranie z jakąś firmą która się tym zajmuje i chcą za to  prawie 40% uzyskanego odszkodowania- paranoja! Z góry dziękuję.

#43 2012-03-03 21:15:59
Centrum Polska

Użytkownik

2011-01-19

Widzę Włodkowi klienteria się mnoży... smile

Pozdrawiam Mariusz

#44 2012-03-06 20:18:30
ciekawy

Użytkownik

2012-03-06

A co Ty byś Mariusz doradził?  Widzę, Ze nie masz do Włodka zaufania. O co tu chodzi? Czy jesteś z konkurencyjnej firmy, czy po prostu coś wiesz na jego temat? Pytam , ponieważ mam ten sam problem co inni anie chcę zostać oszukany. Mam nadzieję na szczerą wypowiedź.

#45 2012-03-07 09:42:15
Centrum Polska

Użytkownik

2011-01-19

ciekawy napisał:

A co Ty byś Mariusz doradził?  Widzę, Ze nie masz do Włodka zaufania. O co tu chodzi? Czy jesteś z konkurencyjnej firmy, czy po prostu coś wiesz na jego temat? Pytam , ponieważ mam ten sam problem co inni anie chcę zostać oszukany. Mam nadzieję na szczerą wypowiedź.

Jeżeli chodzi o moją osobę to tak pracuje w firmie powiedzmy ,,x'' natomiast moja obecność na forum jest czysto towarzyska staram się pomóc ludziom i sprawia mi to ogromną satysfakcję..

Jeżeli chodzi o Pana Włodka to jest to tylko pośrednik naganiający klienterię nieznanej firmie.. a mój zgryźliwy ton jest tylko ze względów iż na forum panuje zakaz reklamy i kontaktu po za nim..

Walka o służebność ma finały w sądzie i niestety ludzie z wielką obawą chcą inwestować własne środki w walkę o należne odszkodowanie.. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby udać się do prawnika i wynegocjować prowizję rzędu 10-15 % i zainwestować własne środki na pokrycie niezbędnych kosztów (opłaty sądowe, rzeczoznawcy itp). Sprawy tego typu to pewny pieniądz więc nie bójmy się inwestycji w tę sprawę... Z doświadczenia wiem i napisałem to wyżej ludzie tak nie robią..Pewnego dnia zjawia sie na wsi przedstawicie firmy, robi zebranie w świetlicy i propopnuje prowizje rzędu 30-40% i nazywany jest złodziejem i oszustem.. tylko odpowiedzmy sobie - czy słusznie?? Jeżeli proponują pokrycie wszystkich kosztów za klienta i gwarantują wam bezpieczeńtwo psychiczne... Nikt w tym kraju nie da nikomu nic za darmoa przecież firma pożycza wam pieniądze na pokrycie kosztów... Analizując rynek stwierdzam, że prowizja 30% + VAT w takich przypadkach jest dobrą prowizją a nasze społeczeństwo niesty nie lubi oddawać, baaa najlepsze jest to, że bardziej skupia się na kwestii oddania a nie korzyści z tego płynących.. Nadmienie, że żal jest mu pieniędzy których jeszcze nie ma..

Pozdrawiam Mariusz

#46 2012-03-13 14:14:47
Karolina Fiszer

Użytkownik

2012-02-29

Witam Państwa bardzo serdecznie,

Z mojego doświadczenia wiem, że wszystkie tego typu sprawy kosztują, także jeśli firma pobiera procent od odszkodowania, jest to jak najbardziej normalne i nie ma co się temu dziwić. Firmy jak wiadomo mogą się jednak różnić wysokością pobieranej porwizji, ale jednocześnie co się za tym kryje skutecznością w działaniu. To, że nieraz zapłacimy kilka procent więcej w końcowej fazie sprawy nie koniecznie źle świadczy o firmie. Sama jestem doradcą i pomagam odzyskiwać odszkodowania  i wiem jakie są koszty. W naszej firmie pobieramy prowizję 25% ze względu na wysoką  jakość naszych usług i skuteczność w działaniu. Nie zawsze to co najtańsze oznacza najlepsze.

#47 2012-04-04 09:32:34
Centrum Polska

Użytkownik

2011-01-19

Na forum panuje zakaz reklamy, zapraszam do dzialu z regulaminem.. Dla ułatwienia podaje link :

http://www.odzyskaj.info/onas/info16,regulamin.html

Pozdrawiam Mariusz

#48 2012-04-06 18:57:27
Kancel

Użytkownik

2012-03-05

wlodek99 napisał:

Witam ponownie. Pan Włodek, drodzy Państwo nie jest "naganiaczem" jak wypowiedział się jeden z niedoinformowanych forumowiczów, ponieważ Pan Włodek współpracuje z najlepszymi kancelariami  prawnymi w Polsce (a  nie firmami) i pomaga już kilku tysiącom osób uzyskać  wynagrodzenie z tytułu służebności przesyłu oraz bezomownego korzystania z gruntu. Moje wypowiedzi na forum są oczywiście również po to, aby powiększać grono swoich klientów. Jest to chyba logiczne. Jeśli kolega wypowiadający się na temat naganiaczy ma jakiekolwiek pojęcie o prawie i etyce prawników, powinien wiedzieć, że prawnicy nie mogą się reklamować  i mają właśnie takich współpracowników jak ja. Nie chcę teraz reklamować kancelarii prawnych, ponieważ co niektórzy (w zasadzie jeden forumowicz Centrum Polska) będzie miał znów problem, ale zawsze znajdzie się jakiś krzykacz Chcę tylko powiedzieć, że jestem współpracownikiem kancelarii prawnych prowadzącym sprawy służebności od kilku lat i znam się na tym temacie bardzo dobrze. Proszę nie obrażać mnie i jeszcze innych, ponieważ widzę, że sam nie masz kolego nic ciekawego do zaoferowania potrzebującym, a tylko ubliżasz innym i negujesz wszystkich co chcą coś powiedzieć..
Oczywiście zapraszam wszystkich zainteresowanych uzyskaniem wynagrodzeń za słupy i przypominam, że szykuje się zmiana ustawy dotycząca "korytarzy przesyłowych" (dużo mniej korzystne warunki dla właścicieli gruntów). Jeśli macie Państwo zamiar walczyć o odszkodowania i wynagrodzenia proponuję się śpieszyć. Proszę o kontakt, udzielą wszelkiej informacji niezbędnej do rozpoczęcia z nami wspólpracy. Przypominam również, że mamy swoich przedstawicieli w całym kraju (w Lublinie również). Ponadto zapewniam Państwa, że my nie oszukujemy, ponieważ zależy nam na zarabianiu pieniędzy, a nie bawieniu się w kotka i myszkę. Pobieramy opłatę wstępną oraz prowizję i nie ukrywalem nigdy tego. My żyjemy z prowizji, a nie z opłaty wstępnej. Nasi prawnicy zajmują się jednocześnie wycenami i ich wyceny są najwyższe w kraju. Wyceny takie są w stanie obronić w sądzie. Nam zależy na tym abyście Państwo uzyskali jak największe wynagrodzenie bo wówczas my mamy większą prowizję (procentowo). Proszę pamiętać, że przez cały czas prowadzenia sprawy na Państwa pracuje kilku naszych prawników, więc opłaty wstępne są niezbędne. Opłat wstępnych nie mamy tylko w przypadku spraw powypadkowych.
Pozdrawiam i zapraszam.       
Włodek. Moje dane kontaktowe są już podane w poprzednich wypowiedziach.

Witam Pana,
chodzi o to, że na forum jest zakaz reklamy nie uzgodnionej z odzyskajinfo , dlatego odsyłam do regulaminu. Ideą  jest bezpłatna pomoc poprzez udzielanie odpowiedzi pytających, natomiast tak oficjalna forma reklamy, jaką zaprezentował Pan powyżej powinna być usunięta, bo oficjalnie robi Pan sobie kpinę z forum i z jej stałych użytkowników, dzięki którym forum sprawnie  funkcjonuje. I nic dziwnego, że został Pan nazwany "naganiaczem" - jest to chyba logiczne. 

wlodek99 napisał:

Moje wypowiedzi na forum są oczywiście również po to, aby powiększać grono swoich klientów. Jest to chyba logiczne

#49 2012-05-16 11:27:53
artur63

Użytkownik

2012-05-16

Witam ,a jak to jest z podatkiem od odszkodowania za linie energetyczne bo jak dzwonie do urzedu to roznie mi mowia !!! slyszalem ze jak jest ugoda to trzeba zaplacic podatek od tego  ale jak jest sadownie przyznane to nie? czy ktos sie orientuje??? bo jak policzysz wszystko podatek tyle plus wynagrodzenie dla biura jakiegos to daje nam mniej czasem niz 50%!!

#50 2012-05-18 11:09:52
paulinaa

Użytkownik

2012-05-18

Jakie sa szanse i czy wogóle są jezeli na moje działce stoi transformator od ponad 40 lat ?

#51 2012-09-10 17:03:42
Januszwilcz

Użytkownik

2012-09-10

Witam .
Moją sprawę prowadziła firma Aktum i nie mam wobec nich żadnych zastrzeżeń. Wyrok się uprawomocnił więc czekam na przelew. Jeśli ktoś che porozmawiać o swojej sprawie to chętnie pomogę bo wiem że to skomplikowane.

#52 2012-09-27 13:47:18
biuromb

Użytkownik

2012-09-27

witam,ja równiez mam taka sprawe w toku,dostawałam z energetyki ciagle odpowiedzi o zasiedzeniu,wkoncu dałam sprawe do prawnika i czekam teraz na uprawomocnienie,dosyc spora kwota,korporacja prawna feniks se tym zajeła,biora 25 % odszkodowania ale szybko i skutecznie załatwiaja sprawe

#53 2012-11-03 12:14:08
jedrek

Użytkownik

2012-11-03

Witam.
Powyżej przedstawione informacje w mojej ocenie w przeważającej części są reklamami konkretnych prawników.
Ja jestem w sporze z firmą zajmująca się przesyłem energii elektrycznej. Na posesji mam ogromny słup. Z żoną jesteśmy właścicielem prawnym działki. Firma nie ma żadnej zgody na użytkowanie.
Informacje powyżej, że ktoś wygrał jakąś tam kwotę w ciągu roku należy włożyć miedzy bajki.
Teraz fakty.
1. Najpierw Pan Mecenas działając w naszym imieniu zwrócił się do właściciela słupa w grudniu 2010r. o: usunięcie go lub o odszkodowanie.
Oczywiście "firma" na nas się odlała i na początku stycznia 2011r  udzieliła odpowiedzi w stylu: "spadajcie na drzewo".
2. W styczniu 2011r. oddaliśmy sprawę do Sądu i się zaczęło:
   a. Sąd podzielił sprawę na dwie. Jedną o odszkodowanie (za 10 lat wstecz), druga dot. służebności przesyłu.
   b. Sąd ten, który miał określić wysokość odszkodowania uznał naszą racje i przyznał "firmie" ile wynosi odszkodowanie.
       "firma" się odwołała i po pewnym czasie odbyło się pierwsze posiedzenie na sali rozpraw.
   c. W tak zwanym międzyczasie odbyło się kilka rozpraw w sprawie o służebność przesyłu. Czego dotyczyło? Ble, ble   ble... raz nie było mecenasa "firmy", innym razem do nas nie dotarło kilka stron pisma, w którym "firma" miała się do czegoś tam ustosunkować itp. CZAS LECIAŁ OJ LECIAŁ. Mecenas "firmy" był zadowolona, nawet szczęśliwy.
   d. Jak przyszliśmy na pierwszą rozprawę o odszkodowanie Pani Sędzia poinformowała mnie, że na konto Sądu mam wpłacić kasę na biegłych (2 tysie).
   e. Na kolejnej rozprawie o służebność Pani mecenas "firmy" wniosła o zawieszenie postępowania. Sędzia przychylił się do wniosku!!!!!!!!!!!!!!!! Prawnik "Firmy" był w siódmym niebie, mnie mało szlag nie trafił.
   f. Pewnie czytelniku zastanawiasz się co było na drugim posiedzeniu o odszkodowanie. Otóż Pani mecenas wniosła o zawieszenie postępowania. Co Pani Sędzia? Tak, Tak drogi czytelniku uznała wniosek za ciekawy i ZAWIESIŁA postępowanie !!!!!!! Moja kasa jest na "wysoko oprocentowanym "koncie banku.
         Dwie ostatnie sprawy toczyły się latem bieżącego roku.

3. Na początku listopada rozpoczniemy nowy etap w naszej sprawie. Otóż z moją żoną i Panem mecenasem będziemy STRONĄ w rozprawie"O ZASIEDZENIE". Krótko mówiąc Szanowny Czytelniku teraz "firma" będzie przedstawiała wszystko to o czym wiedzą dwa składy sędziowskie, o których pisałem wyżej.
Pewnie zadajesz sobie czytelniku "o co kaman". Odpowiedz sobie sam, przedstawie kilka wskazówek:
a. Jeżeli Sąd rejonowy uzna naszą rację. (po pewnym czasie smile )
b. "Firma" się odwoła do Sadu Okręgowego. (Pewnie w ostatnim ustawowym dniu smile ).
c. Jeżeli Sąd Okręgowy uzna  naszą rację. (W co wierzę).
d. "Firma" odwoła się do Sądu Najwyższego. (Pewnie w ostatnim ustawowym dniu:) ).
e. Jeżeli Sąd Najwyższy wyda werdykt korzystny dla mnie i mojej żony - KIEDY TO BĘDZIE?

Krótkie podsumowanie.
Ponad dwa lata temu rozpoczęliśmy naszą walkę z "Firmą". Pomimo tego, że z naszej strony działaliśmy szybko i merytorycznie (zasługa Naszego Pana Mecenasa) to trwało to i trwa.
Jak długo będzie to jeszcze trwało? Jeżeli bym określił, że jesteśmy w połowie drogi to pewnie drogi czytelniku bez przesady możesz nas określić OPTYMISTĄ.

Jędrek.

#54 2012-11-06 18:09:47
artur63

Użytkownik

2012-05-16

wlodek99

Użytkownik

2011-10-03

Witam szanownych forumowiczów. Pozwolę sobie wypowiedziec się na forum, (ponieważ zapewne wszystkich to interesuje) odpowiadając na pytania osób, które do mnie dzwonią (pozdrawiam wszystkich) w sprawie wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z gruntu oraz z tytułu służebności przesyłu (odszkodowanie za słupy energetyczne, linie gazowe itp.)
Kilka osób zadało mi pytanie, czy raczej poinformowało, że sprawami będą zajmowac się we własnym zakresie, albo ktoś znajomy jest prawnikiem i załatwi to z nim, że kolega sam wystąpił do zakładów przesyłowych i otrzymał wynagrodzenie  itp. itd...... Oczywiście wszyscy mają rację i wszyscy mogą załatwiac i załatwią sprawę bez pomocy prawników. Jest tylko jedno pytanie, jakie otrzymają odszkodowanie.
Na jednym z forum przeczytałem, że jeden z rolników otrzymał 4 tys. zł odszkodowania od zakładu energetycznego i załatwił to bez prawnika i bez sprawy sądowej (polubownie).  Natychmiast cała miejscowośc ruszyła do zakładu energetycznego z pismami o  odszkodowanie.  Jest prawdopodobne, że wszyscy wywalczyli odszkodowanie (nie było dalszych wypowiedzi) i bardzo się z tego powodu cieszą i jest z czego. Nie wiedzą jednak, że za te same słupy i linie mogliby otrzymac kwoty duuuuuużo większe. Oczywiście, każdy cieszy się (również strona przeciwna), że załatwiła sprawę SUPER. Rolnik, że otrzymał "kasę", strona przeciwna – zakład przesyłowy, że udało się zaoszczędzic "kupę kasy". Kto na tym lepiej wyszedł?  pozostawiam do oceny Państwa. Oczywiście każdy ma prawo postępowac jak chce. Jednak moja praktyka dowodzi, że mimo wielkiej pomocy z mojej strony i dużego wysiłku, Państwo i tak myślą, że ktoś Was chce "wyrolowac". Kilka setek osób powierzyło naszej kancelarii prowadzenie sprawy służebności, za co im oczywiście dziękuję, i myślę że nie zawiedli się. Pomoc nasza nie opiera się na wycenie wysokości roszczeń. Sprawy prowadzimy do samego końca.  Nie zamierzamy tylko wyceniac wysokośc roszczeń, a dalej gro osób próbuje coś zdziałac na własną rękę. Oczywiście macie pełne prawo. Tylko jeśli otrzymacie zamiast np. 100 000 zł (w wielu przypadkach więcej)  4000 zł. i podpiszecie umowę o służebności, pamiętajcie, że już od tej decyzji nie ma odwołania. Już więcej nigdy nie dostaniecie.
Szanowni Państwo, to że my wycenimy kwoty roszczeniowe z jakimi planujemy wystąpic do zakładów przesyłowych, to jest nasza wycena, i nic Państwu nie daje. To na jej podstawie nasi prawnicy opierają się przy sprawie sądowej.  Ważne jest jak poprowadzi sprawę prawnik, To od niego w głównej mierze zależy jaką kwotę Państwo otrzymacie. Od niego zależy jakich argumentów użyje. Nasi prawnicy siedzą w tym temacie od lat, ze 100% skutecznością. Można powiedziec, że każda sprawa jest wygrana. Kwestią jest jaka kwota zostanie wypłacona. Wycenę może Państwu zrobic prawie każdy, kto na tym trochę się zna, ale proszę pamiętac, że to nie wszystko. Sprawa służebności jest bardzo skomplikowana i nigdy nie otrzymacie pełnej kwoty jaką możecie otrzymac nie powierzając takiej sprawy osobom doświadczonym i znającym temat. Proszę pamiętac, że każdy ciągnie do siebie.
Umowę podpisujecie bezpośrednio z naszą Kancelarią Prawną, a nie z firmą X.
Komuś musicie zaufac.
I jeszcze jedno.  Proszę mi wierzyc, że nie żyjemy z opłaty wstępnej, którą Państwo uiszczają po podpisaniu umowy lecz z prowizji, którą pobieramy po otrzymaniu przez Państwa wynagrodzenia. Nam również zależy, aby taka sprawa zakończyła się jak najszybciej i jak najwyższa kwota została dla Państwa przyznana. Zapraszam do współpracy. Działamy na terenie całego kraju. Życzę powodzenia w odszkodowaniach. Czas ucieka

Panie Włodku pytam Pana jako znawce tematu kiedy sie płaci podatek od odszkodowania (jak sie go dostanie) a kiedy nie???

#55 2012-11-09 14:17:52
rsrc

Użytkownik

2012-11-09

Przez moje pole mają prowadzic linie wys.napiecia.Przyszło pismo z geodezji i oferują za odpisanie im 11a pod linią za to płaca tylko 1200zł i na polu ma stać słup za niego oferuja 500zł.To są smieszne ceny jak z nimi negocjować korzystnie dla mnie ceny najprawdopodobniej te słupy beda musiały tam stanąc.Prosiłbym o porade

#56 2012-11-23 07:02:56
agnieszka1952

Użytkownik

2012-11-23

czy ktoś mogłyb mi podać jakieś namiary na radcę prawnego z Poznania? lub jakąś inną formę która zajmuje się odszkodowaniami? będę wdzęczna.

#57 2012-12-11 22:08:44
medium

Użytkownik

2012-12-11

witam forumowiczów. Wiem, że dużo firm odszkodowawczych nie chce prowadzić spraw służebności przesyłu ponieważ nie mają swoich prawników. Na tym temacie naprawdę trzeba się znać. Procedura trwa minimum 1,5 roku. W zasadzie nie ma spraw polubownych. Większość trafia do sądu. Jeśli nie macie Państwo dobrej kancelarii lub prawnika, nie załatwiajcie sami na własną rękę, bo nic nie wskuracie. Dzwonilo do mnie wielu klientów chcących samemu coś załatwić. Stracili czas, nerwy itd., a najczęstrzą odpowiedzią było, że jest zasiedzenie. Pisałem już na ten temat na różnych forach, że o zasiedzeniu decyduje tylko sąd i nikt więcej. Zakład przesyłowy odpowiada klientom o zasiedzeniu i wielu z nich dalej rezygnuje, co jest bzdurą. Jeśli nie pójdą do sądu nigdy się o tym nie przekonają, czy jest zasiedzenie, czy go nie ma.
Zapraszam na mediumfinanse.pl tam jest kilka informacji na ten temat

#58 2012-12-11 22:20:09
medium

Użytkownik

2012-12-11

wlodka99 niestety wyrejestrowano. Dawał dużo dobrych rad.

#59 2012-12-19 12:56:32
medium

Użytkownik

2012-12-11

Witam. Proponuję poszukać na mediumfinanse.pl, tam są namiary na kancelarię i p.Włodzimierza zajmującą się roszczeniami, Ja mogę Państwa zapewnić, że niestety nie wszystkie kancelarie ani firmy znają temat służebności przesyłu. Wiele z nich po roku odpowiadają, (znam to z autopsji), że niestety dalej nie będą prowadzić sprawy. A to z prostego względu. Firmy te często nie mają swojego prawnika i myślą, że wszystko uda się załatwić polubownie. Proszę mi wierzyć polubownie może 1% spraw się kończa, reszta spraw trafia do sądu. Nie polecam iść we własnym zakresie do sądu, bez dobrego prawnika, bo nic Państwo nie wskuracie, a szkoda czasu i nerwów, a jeśli nawet uda się coś załatwić z firmą przesyłową to będą to marne grosze.
Dla Pana szukającego kancelarii w wielkopolsce, namiary na mediumfinanse w Pile są również dla Pana.
Pozdrawiam serdecznie.

#60 2013-01-05 11:15:34
vicek

Użytkownik

2013-01-05

Witam wszystkich ja jestem ciekaw jak długo trwają takie sprawy i ile można naprawdę wygrać bo opisy są bardzo ogólne piszecie że wygrałem ale napiszcie jaką kwotę za co i jak to długo trwało bo naprawdę to jest dla wszystkich najważniejsze.Ja jestem z Podkarpacia z okolic Stalowej Woli i mam założone 5 spraw 3 sprawy dotyczą 3 słupów średniego napięcia 1 sprawa telekomunikacji i gazociągu , wszystko mi to prowadzi firma z Gdańska GOLD GROUP INKORPORATION,   ale u mnie jest to dopiero  początek teraz w styczniu dopiero będę wiedział o jaką kwotę rozpocznę batalię . Mam nadzieję że nie będzie to trwało dłużej niż 1 rok a wy co sądzicie o tym . Życzę wszystkim dużych wygranych w tym roku bo to nam się należy , bo jak my czegoś nie zapłacimy to normalnie bez skrupułów odcinają nam zasilanie -gaz itp : a przecież oni korzystają z naszej ziemi a my niemamy ztego nic tylko coraz większe rachunki

#61 2013-01-07 19:06:16
piotr lazik

Użytkownik

2013-01-07

czy ktos kozystal z firmy AGECJA WSPARCIA ROLNICZEGO  jak tak to napiszcie cos otej firmie czy mozna nania liczyc jak chodzi o odszkodowania za slupy energetyczne

#62 2013-01-08 09:48:47
medium

Użytkownik

2012-12-11

Witam forumowiczów. Po pierwsze sprawy dotyczące długości prowadzenia spraw. Przy polubownym załatwieniu sprawy zdarza się to może tylko w 1%, większość spraw jest sądownie załatwiana, procedura trwa minimum 8 miesięcy. Sprawy sądowe trwają minimum 1,5 roku. Wypowiedzi osób na różnych forach, dotyczące wysokości otrzymanych kwot są różne, bo różne są "parametry" danych do wyliczeń. Na kilkaset spraw prowadzonych przez naszą kancelarię nie było dwóch takich samych. Wysokość roszczeń zależna jest od długości linii, napięcia, ceny za 1m kw. gruntu, czy jest to teren miejski czy wiejski,, gdzie stoją słupy lub gdzie idzie linia, czy ziemia jest uprawiana, czy nie i wiele, wiele innych
Niestety dużo osób otrzymuje bardzo niskie kwoty, ponieważ próbują załatwić sobie sprawę we własnym zakresie, bez korzystania z kancelarii prawnej. Kwoty te są w granicach 3-4 tys. zł. Już kilka, albo i więcej mięliśmy przypadków, że po wyliczeniu przez naszą kancelarię, wysokość roszczeń była kilkadziesiąt razy większa od kwot które klienci otrzymali załatwiając sobie sprawę indywidualnie. To jest ich sprawa. Myślenie takich osób jest takie, nie dam zarobić kancelarii i sam sobie załatwię. Tylko czy jest to sens. Prowadząc sprawę przez naszą kancelarię macie Państwo dużo wyższe kwoty (obecnie najwyższe w kraju), macie automatycznie swojego prawnika, który będzie Was reprezentował w sądzie, zrobimy to profesjonalnie,a że przy tym zarobimy?, to logiczne, każdy niech robi swoje. Oczywiście zapraszam mediumfinanse.pl tam są namiary.

#63 2013-01-08 13:34:13
grzegorz-kul

Użytkownik

2013-01-07

Też się zastanawiam jak uzyskać odszkodowanie za słupy energetyczne - od 5 lat stoją na mojej działce - jakieś porady?

Specjaliści od odszkodowań, poradnik:odszkodowanie wypadek już teraz dla Ciebie!

#64 2013-01-10 19:40:32
vicek

Użytkownik

2013-01-05

Na twoim miejscu znalazł bym jakąś kancelarię a jest duży wybór i zaczynał tą zabawę bo nie ma na co czekać powodzenia dla ciebie

#65 2013-02-01 22:12:48
urszula63

Użytkownik

2013-02-01

Witam, mam ogromny problem i szukam pomocy. Nie wiem co mam dalej robic. Na mojej dzialce sa dwa slupy energetyczne. Podczas , gdy sprawy o odszkodowania zaczely sie naglasniac, pewien Pan z Olsztyna zglosil sie do mnie z wielkimi opowiesciami o tym jak to juz wywalczyli tyle odszkodowan i wciagnal mnie w maszyne. Musialam wplacic Wadium na pierwsza sprawe, termin sprawy wyznaczono, w tym czasie moj Adwokat mial byc w Stanach, wiec napisal o odroczenie sprawy. Sad zgodzil sie, mialo nastapic tylko przesluchanie swiadka, czyli Pana ktory wyliczal odszkodowanie.Moja ciekawosc zostala ukarana, poniewaz pojechalam na sprawe, aby zobaczyc, jak to wyglada i Sedzia stwierdzil, ze zakonczy te sprawe, pozbawiajac mnie Adwokata.Na rzecz Zakladu Energetycznego zasadzil 7000,- zloty. Namowiono mnie na odwolanie, znowu wplacilam Wadium, sprawa odbyla sie zaocznie i dostalam Wyrok odzucajacy moje rozczenia i na domiar zlego znowu na rzecz Zakladu Energetycznego 5600,- zl. O co w tym wszystkim chodzi? Co powinnam dalej zrobic ? Moze znajdzie sie ktos kto pomoze mi w zrozumieniu tej sprawy. Znalazlam sie w rekach oszustow?

#66 2013-02-04 08:48:15
pawel75

Użytkownik

2013-02-04

medium napisał:

Witam forumowiczów. Po pierwsze sprawy dotyczące długości prowadzenia spraw. Przy polubownym załatwieniu sprawy zdarza się to może tylko w 1%, większość spraw jest sądownie załatwiana, procedura trwa minimum 8 miesięcy. Sprawy sądowe trwają minimum 1,5 roku. Wypowiedzi osób na różnych forach, dotyczące wysokości otrzymanych kwot są różne, bo różne są "parametry" danych do wyliczeń. Na kilkaset spraw prowadzonych przez naszą kancelarię nie było dwóch takich samych. Wysokość roszczeń zależna jest od długości linii, napięcia, ceny za 1m kw. gruntu, czy jest to teren miejski czy wiejski,, gdzie stoją słupy lub gdzie idzie linia, czy ziemia jest uprawiana, czy nie i wiele, wiele innych
Niestety dużo osób otrzymuje bardzo niskie kwoty, ponieważ próbują załatwić sobie sprawę we własnym zakresie, bez korzystania z kancelarii prawnej. Kwoty te są w granicach 3-4 tys. zł. Już kilka, albo i więcej mięliśmy przypadków, że po wyliczeniu przez naszą kancelarię, wysokość roszczeń była kilkadziesiąt razy większa od kwot które klienci otrzymali załatwiając sobie sprawę indywidualnie. To jest ich sprawa. Myślenie takich osób jest takie, nie dam zarobić kancelarii i sam sobie załatwię. Tylko czy jest to sens. Prowadząc sprawę przez naszą kancelarię macie Państwo dużo wyższe kwoty (obecnie najwyższe w kraju), macie automatycznie swojego prawnika, który będzie Was reprezentował w sądzie, zrobimy to profesjonalnie,a że przy tym zarobimy?, to logiczne, każdy niech robi swoje. Oczywiście zapraszam mediumfinanse.pl tam są namiary.

#67 2013-02-04 08:49:28
pawel75

Użytkownik

2013-02-04

Posiadam dwie działki rolne na których są zlokalizowane słupy energetyczne. na jednej z działek stoi słup z transformatorem zaś na drugiej wzdłuż całej działki ciągnie się linia i jest trzy słupy . Czy Państwo może coś w tym temacie pomóc ??? Pozdrawiam .

#68 2013-02-04 14:11:56
pawel75

Użytkownik

2013-02-04

urszula63 napisał:

Witam, mam ogromny problem i szukam pomocy. Nie wiem co mam dalej robic. Na mojej dzialce sa dwa slupy energetyczne. Podczas , gdy sprawy o odszkodowania zaczely sie naglasniac, pewien Pan z Olsztyna zglosil sie do mnie z wielkimi opowiesciami o tym jak to juz wywalczyli tyle odszkodowan i wciagnal mnie w maszyne. Musialam wplacic Wadium na pierwsza sprawe, termin sprawy wyznaczono, w tym czasie moj Adwokat mial byc w Stanach, wiec napisal o odroczenie sprawy. Sad zgodzil sie, mialo nastapic tylko przesluchanie swiadka, czyli Pana ktory wyliczal odszkodowanie.Moja ciekawosc zostala ukarana, poniewaz pojechalam na sprawe, aby zobaczyc, jak to wyglada i Sedzia stwierdzil, ze zakonczy te sprawe, pozbawiajac mnie Adwokata.Na rzecz Zakladu Energetycznego zasadzil 7000,- zloty. Namowiono mnie na odwolanie, znowu wplacilam Wadium, sprawa odbyla sie zaocznie i dostalam Wyrok odzucajacy moje rozczenia i na domiar zlego znowu na rzecz Zakladu Energetycznego 5600,- zl. O co w tym wszystkim chodzi? Co powinnam dalej zrobic ? Moze znajdzie sie ktos kto pomoze mi w zrozumieniu tej sprawy. Znalazlam sie w rekach oszustow?

#69 2013-02-04 14:15:07
pawel75

Użytkownik

2013-02-04

Czyli mam rozumieć że sąd zasadził Pani kwotę do zapłaty 5600 dla Zakładu Energetycznego...???

#70 2013-02-04 16:26:53
pawel75

Użytkownik

2013-02-04

Posiadam dwie działki rolne na których są zlokalizowane słupy energetyczne. na jednej z działek stoi słup z transformatorem zaś na drugiej wzdłuż całej działki ciągnie się linia i jest trzy słupy . Czy Państwo może coś w tym temacie pomóc ??? Pozdrawiam .