zakażenie gronkowcem złocistym w szpitalu

#1 2010-08-04 17:32:35
arkawroc

2010-08-04

jak w temacie podczas reoperacji w maju b.r. w szpitalu zostałem zakażony bakterią gronkowca złocistego, po kilku dniach  rana pooperacyjna zaczerwieniła się a ze środka zaczęła wydobywać się treść ropna. po dwóch tygodniach za namową lekarza rodzinnego zrobiłem badania w laboratorium medycznym. w wyniku z antybiotykogramem wyszło że w owej wydzielinie znajduje się gronkowiec złocisty ,pomijam kwestię wrażliwości bakterii na antybiotyki które zażywam regularnie od tamtego czasu i nie widzę żadnej poprawy. Opatrunki zmieniane są 3xdziennie ,oczywiście wszystko odkażane itp itd.
teraz pytanie czy lepsza jest ugoda ze szpitalem jako podmiotem odpowiedzialnym za to zakażenie czy założyć sprawę z powództwa cywilnego? jakie dokumenty muszę zebrać oprócz dokumentacji medycznej i faktur za leczenie? o jaką ewentualną kwotę wystąpić przy ewentualnej ugodzie żeby w firmie ubezpieczeniowej nie wyjść na idiotę(jak zbyt niska kwota to śmiech na sali, jak zbyt wysoka -chyba upadł na głowę)

#2 2010-10-07 12:07:43
arkawroc

2010-08-04

Re: zakażenie gronkowcem złocistym w szpitalu

super fajne forum 2miesiące i żadnej odpowiedzi rewelacja ale już dałem sobie radę sam , życzę innym forumowiczom tylu odpowiedzi co ja uzyskałem. Jednym słowem to forum jest do dupy......

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij