Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij

Inter risk jak się odwołać?- pomocy

#1 2010-06-11 16:33:11
killplama

Użytkownik

2010-06-11

Witam jakieś 2 miesiące temu sprawca kolizji uderzył w mój samochód szkody były niewielkie lecz zgłosiłem sprawę do ubezpieczyciela sprawcy firmy inter risk koniec końców otrzymałem informacje o przyznanie kwoty 480zł (lakiernik wyliczył robotę na 550zł ale 70zł to bajka) czekam sobie na gotówkę przychodzi listonosz a ja otrzymuje o 200zł mniej czyli 280zł. W liście pisze coś o transzy czy flanszy poniżej której nie wypłacają czy coś takiego (córka zniszczyła pismo) koledzy proszę o pomoc został mi tydzień na odwołanie a nie wiem jak ich podejść

#2 2010-06-11 20:39:04
ubz_grzegorz

Użytkownik

2010-05-31

Re: Inter risk jak się odwołać?- pomocy

Jest to ewidentna pomyłka tego ubezpieczyciela. W sprawach z OC sprawcy nie istnieje coś takiego jak franszyza integralna. Przed napisaniem odwołania warto się skontaktować z likwidatorem - podejrzewam tutaj głupi błąd. Jeżeli będą się jednak upierać przy tym to będzie to sprawa dla KNF, ponieważ w ustawie z dnia 22 maja 2003 regulującej wypłaty z polis OC nie ma żadnych takich zapisów. Jeżeli w piśmie, które dostałeś jest mowa o własnych ustaleniach to jest to jakieś nieporozumienie. Żaden ubezpieczyciel nie może sobie wymyślać takich rzeczy w ramach wypłat z OC.

Jeżeli chodzi o niższy koszt wypłaty to nie powinieneś tego zostawiać. Jeżeli przedstawisz pełną fakturę u ubezpieczyciela on musi rozpatrzyć ewentualną dopłatę.

#3 2010-06-12 16:48:59
killplama

Użytkownik

2010-06-11

Dostałem owe pismo jeszcze raz na meila. Jednak sprawa wygląda inaczej niż mi się wydawało wcześniej otóż jest tak :
w moje auto na postoju uderzył śmietnik PGK (sami przyznali się że śmietnik ja myślałem że auto) firma przyznała się do winy tzn. tego że śmietnik podczas wyładunku uszkodził mój samochód (do dziś nie wiem jak ale bajka) i otrzyałem pismo któro mówi tak:
1 - wypłata ma podstawie kosztorysu   udukumentowane: 487zł     uznane: 487zł
potrąca się: franszyza redukcyjna                                                     uznane: 200zł
Do wypłaty                                                                                                        287zł

uzasadnienie:
wypłata wg kosztorysu. Potrącono kwotę 200zł franszyza redukcyjna zgodnie z zawartą umową ubezpieczenia  nr: OC-B0053...

Jak się za to zabrać żeby wyszło na moje????

#4 2010-06-13 13:47:56
bochenek

Użytkownik

2008-11-30

Przeslij kopie decyzji do PGK - oni muszą Ci wyrównać.

Inna sprawa, że w zasadzie pełny zwrot należy Ci się właśnie od ubezpieczalni - o ile śmietnik faktycznie był podczas wyładunku:))))

#5 2010-06-15 19:56:06
killplama

Użytkownik

2010-06-11

ubz_grzegorz co myślisz o tym co napisałem? jak z nimi wygrać??

#6 2010-06-15 21:58:14
ubz_grzegorz

Użytkownik

2010-05-31

W tej sytuacji mamy do czynienia z nieobowiązkowym ubezpieczeniem OC. Czyli standardy jak i ile wypłaca TU firmy wywożącej śmieci określa się w ogólnych warunkach. Niestety nie działa tutaj ustawa o obowiązkowych ubezpieczeniach z dnia 22 maja 2003. Jeżeli PGK zawarło umowę, że wypłaca pieniądze za szkody powyżej 200 zł z potrąceniem franszyzy redukcyjnej to Inter Risk ma tutaj rację. Zwrotu tych 200zł musi dokonać jednak dokonać PGK. W sytuacji kiedy nie mieli by ubezpieczenia musieliby w całości pokryć Twoją stratę. Franszyza redukcyjna mówi o tym jaką część odszkodowania musi wypłacić sprawca.
Z tym pismem zgłosiłbym się do PGK i zażądał zwrotu tych 200 złotych, ponieważ ich ubezpieczenie zrzuca na nich część odpowiedzialności za pokrycie strat. Po takich przejściach proponowałbym również zrobienie tego co napisałem powyżej. Przedstawienie faktury za naprawę do inter risk z wnioskiem o dopłatę do realnych kosztów naprawy. Jeżeli faktura, którą dostaniesz od warsztatu będzie dokładna tz. wyszczególnione ile roboczo godzin i po jakiej stawce oraz ceny części zamiennych z fakturami źródłowymi to nie powinni robić problemów - o ile w umowie jaką podpisali z PGK nie wynika, że dodatkowe roszczenia spadają na nich (trudno precyzyjnie się wypowiadać w sytuacji kiedy mamy do czynienia z niestandardową umową, a niestety tak jest w tym przypadku. Dużo łatwiej byłoby w przypadku kiedy mielibyśmy do czynienia z ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, a nie OC przedsiębiorstwa)

O te 200 zł to się nie martw. PGK musi Ci wypłacić ponieważ sami z Inter Risk podpisali taką a nie inną umowę. Jeżeli będą mieli inne zdanie to w ostateczności sąd - sprawę już przegrali bo przyznali się do wyrządzenia szkody - między innymi dlatego inter risk przyznało Ci odszkodowanie.

#7 2010-06-16 12:22:44
killplama

Użytkownik

2010-06-11

dzięki zrobię tak jak radzisz i napisze pismo do pgk zobaczymy jaka będzie ich odpowiedź. Jeszcze raz dzięki wielkie za konkretne wypowiedzi. Pozdro

#8 2010-06-16 22:07:28
ubz_grzegorz

Użytkownik

2010-05-31

killplama napisał:

dzięki zrobię tak jak radzisz i napisze pismo do pgk zobaczymy jaka będzie ich odpowiedź. Jeszcze raz dzięki wielkie za konkretne wypowiedzi. Pozdro

Jak masz czas i możliwość to radziłbym zgłosić się osobiście w PGK. Niestety w polskich przedsiębiorstwach w sprawach tego typu na rozpatrzenie pisma możesz długo poczekać. ale to tylko moja dygresja