odmowa uznania wypadku przy pracy

#1 2010-06-01 10:04:44
Madzia36

Użytkownik

2010-06-01

Witam !
Proszę o pomoc , pracuje na stanowisku bhp .Dziś przyszedł pracownik w sprawie uznia wypadku przy pracy .
sprawa przedstawia się nastepująco , otóz pracownik w listopadzie miał zapalenie oskrzeli po błednym leczeniu doznał odmy samoistnej a teraz twierdzi że to ma związek z pracą .Co robić ?

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2010-06-03 07:09:03
Artur1

Użytkownik

2009-11-01

Re: odmowa uznania wypadku przy pracy

Napisać protokół i uzasadnić, że brak związku z pracą, nagłości i urazu

#3 2010-06-04 11:09:59
Madzia36

Użytkownik

2010-06-01

To nie takie proste , otóz pracownik ten pracuje na stanowisku hutnika czyli " dmuchacza szkła " i ma predespozycje do wystąpienia odmy samoistnej .
Problem mój dotyczy tego czy mogę to uznać ponieważ jest za długa przerwa od jego ostatniego dnia w pracy a rozpoznania u niego odmy trwało to 11 dni ?
Nie jestem przeciez lekarzem nie znam sie na tym dobrze ?
proszę o podpowiedz

#4 2010-06-04 21:33:17
Ewania

Ekspert (Wypadek przy pracy)

2008-01-12

Zgadzam sie z Arturem.
Rowniez moim zdaniem - nie bedzie to WPP. Bardziej wskazuje to na powstawanie choroby zawodowej?
Postepowanie powypadkowe przeprowadzic trzeba. Zrobice (zespol) co do Was nalezy - i w zaleznosci od ustalen albo stwierdzicie, ze są spelnione wymagania definicji wypadku przy pracy albo nie są.
Moim zdaniem - nie.
Ale - trudno tak na odległosc, nie znajac wszystkich okolicznosci......

"Bo wypadek to dziwna rzecz.  Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy."
(Kubus Puchatek)

#5 2010-06-07 07:46:48
Madzia36

Użytkownik

2010-06-01

Dzieki za podpowiedzi jeśli chodzi o chorobe zawodową to odpada gdyż to nie rozedma płuc tylko odma która występuje nagle ja ciągle zastanawiam sie nad  dużą przerwą od ostatniego dnia pracy a zdiagnozowaniem odmy tutaj nie widzę związku ?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij