Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij

Odwołanie od decyzji PZU za zbyt mały procent uszczerbku na zdrowiu

#1 2010-05-17 11:08:30
izabela66

Użytkownik

2010-05-17

Witam serdecznie. miałam komisję lekarską w PZU Życie w związku z wypadkiem komunikacyjnym w wyniku, którego doznałam: wstrząśnienie mózgu, stłuczenie głowy oraz podwichnięcie C1/C2.  przebywałam 4 dni w szpitali, chodziłam 7 tyg w kołnierzu ortopedycznym, byłam 3 mies. na zwolnieniu lekarskim.  W trakcie badania lekarz orzecznik moim zdaniem powierzchownie dokonał badania i na tej podstawie przyznał mi 5 % uszczerbku na zdrowiu.  Przeszłam długie leczenie  i uważam ,że   przyznana kwota nie rekompensuje w żaden sposób mojej straty. jak napisać odwołanie na jakie przepisy sie powołać, co dołaczyc do odwołania oprócz dokumentacji medycznej? bardzo prosze o pomoc!!!!

#2 2010-05-17 13:54:50
Campter

Profil Sponsorowany

2010-05-04

Re: Odwołanie od decyzji PZU za zbyt mały procent uszczerbku na zdrowiu

Jeżeli dochodzi Pani zadośćuczynienia z OC sprawcy to oprócz dokumentacji medycznej wskazane jest przedstawienie w piśmie również wszystkich aspektów krzywdy jakiej Pani doznała po wypadku. Jednak z Pani opisu można wnioskować, że dotyczy to ubezpieczenia NNW, wówczas istotny jest jedynie uszczerbek na zdrowiu.

Konsultant Campter.pl
E-mail: biuro@campter.pl

http://www.odzyskaj.info/images/campterprofil.jpg

#3 2010-05-17 14:27:28
izabela66

Użytkownik

2010-05-17

tak, chodzi  o ubezpieczenie NNW. jak uzasadnić odwołanie, na jakie przepisy sie powołać, wystarczy sie odwołac do  "Tabela norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu", czy istotne jest orzeczenie przez innego lekarza o stanie mojego zdrowia? czy mam szanse na ponowne wezwanie na komisję.

#4 2010-05-18 09:55:25
ava80

Użytkownik

2009-06-20

tak. jeśli uzasadni PAni że uszczerbek powinien byc wyzszy i bedzie to udokumentowane to szansa jest. Aczkolwiek ubezpieczyciel nie ma OBOWIAZKU sie z pani nowa ocena uszczerbku zgodzic i powołac druga komisję. wtedy pozostaje tylko droga sądowa.
z NNW zwracane sa także często koszty poniesione (rachunki) na leczenie czy rehabilitację - zwykle DO pewnej określonej kwoty

pozdrawiam, A
wskazówki dla Poszkodowanych, dokumenty, przebieg sprawy o zadośćuczynienie dla osoby poszkodowanej i dziecka w aucie na stronie "życie po wypadku"