Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij

Ile czasu od wypadku na złożenie dokumentów o odszkodowanie w PZU?

#1 2010-04-22 18:31:00
pgb1979

Przyjaciel Forum

2008-05-05

Witam, mam pytanie do obeznanych w tym temacie. Ile czasu od wypadku mam na to, żeby złożyć wszystkie potrzebne dokumenty do PZU o odszkodowanie? Chyba że czas ten liczy sie od momentu zakonczenia leczenia. Jesli by tak było, to czy momentem zakonczenia leczenia jest zakonczenie L4 i powrot do pracy czy tez moze decyzja lekarska lekarza prowadzącego o zakonczeniu leczenia. Nadmieniam, że do wypadku doszło podczas pracy i nie był to wypadek komunikacyjny lecz zwykłe złamanie nogi. Proszę o szybką odpowiedz, bo 24 kwietnia minie mi 2 lata od wypadku, więc być może jutro będę musiał szybko leciec zlożyć dokumentacje.
Pozdrawiam - Piotrek

Wiecznie pod górę...

#2 2010-04-23 10:54:26
KRW

Użytkownik

2010-03-03

Re: Ile czasu od wypadku na złożenie dokumentów o odszkodowanie w PZU?

witam,
czas na złożenie dokumentacji do TU nie zależy od czasu leczenia tylko z grubsza od dwóch rzeczy czy była to kolizja (sprawca został ukarany mandatem) czy też wypadek (sąd) w obu przypadkach mamy mamy na to określony termin i tak w przypadku kolizji 3 lata a po wypadku 20 lat o ile wypadek był po sierpniu 1997r jeżeli był przed to 10 lat.

pozdrawiam,
KRW

#3 2010-04-24 09:53:55
andrzejgryczka

Użytkownik

2009-12-12

Jeśli zgłoszenie dotyczy ubezpieczenia NNW to termin na zgłoszenie szkody wynosi 3 lata, poza tym owu (ogólne warunki ubezpieczenia) regulują sposób postepowania na wypadek zaistnienia szkody.

Pozdrawiam

Andrzej Gryczka

#4 2010-04-24 14:04:39
pgb1979

Przyjaciel Forum

2008-05-05

Tak, dokładnie, już się dowiedziałem, termin na zgłoszenie szkody wynosi 3 lata od momentu zakonczenia leczenia, czyli od momentu kiedy lekarz prowadzący wystawi zaświadczenie, że pacjent jest zdrowy i zakończył lecznie. Dziękuję za odzew. Pozdrawiam serdecznie.

Wiecznie pod górę...

#5 2010-05-03 11:24:32
andrzejgryczka

Użytkownik

2009-12-12

Termin rozpoczęcia biegu przedawnienia nigdy nie wynika z daty zakończenia leczenia - ktoś wprowadził Cię w błąd. Bieg zaczyna się od zaistnienia wypadku ubezpieczeniowego.

Pozdrawiam

Andrzej Gryczka