czy nalezy mi sie odszkodowanie?

#1 2010-04-14 22:09:17
kacha111

Użytkownik

2010-04-14

Witam mam pytanie czy nalezy mi sie odszkodowanie po wypadku w pracy?Trzy dni temu uleglam wypadkowi w pracy.Spadl mi na głowe i kręgosłup ponad 2,5 metrowy panel ktory odpad od sciany.Odrazu po wypadku pojechalam na pogotowie zrobili mi badania zdjecia itp.Jesli chodzi o protokoły ze zdarzenia to firma nie bedzie robila zadnych problemow.Bylam u internisty i neurologa i jak narazie mam stwierdzone stłuczenie głowy i kregoslupa.Przebywam na zwolnieniu jak narazie mam je tylko na 5 dni ale bol nie ustaje wiec zapewne udam sie dalej do lekarza.Poza zusem jestem ubezpieczona w allianz jak myslicie nalezy mi sie jakies odszkodowanie?jakie papiery musze miec od lekarza ?Z góry dziekuje bo nigdy nie bylam w takiej sytuacji.

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2010-04-15 10:53:15
ava80

Użytkownik

2009-06-20

Re: czy nalezy mi sie odszkodowanie?

z pracy tak (zus) ale tam chyba jest tylko za trwały uszczrbek - niech ktos mnie poprawi; jak nie bedzie uszczerbku to z ZUSU chyba nic nie wypłacają.

w kwestii Allianz to dość proste - nie wiemy jakiego rodzaju ubezpieczenie masz - sprawdź warunki polisy po prostu, na forum nikt ci nie powie czy ci się należy. Zwykle zwracają za trwały uszczerbek (zależy od rodzaju polisy) oraz za niektóre koszty (rehabilitacje do określonej kwoty itp). Natomiast nie ma wypłat za ból i krzywdę - chyba że to specjalne ubezpieczenie i przewiduje inaczej.
U mnie z Allianza miałam sporo roznych refundacji drobnych, koszty transportu medycznego, wózka inwalidzkiego, rehabilitacji, pomocy domowej do 300 zł, załatwienie transportu dziecka do opiekunki i określona wartość z polisy za każdy % uszczerbku na zdrowiu.

OWU - ogólne warunki ubezpieczenia lub zadzwoń i telefonicznie dopytaj - powinni ci powiedzieć jak mogą pomóc - nawet jelsi nie bardzo chcą wink

pozdrawiam, A
wskazówki dla Poszkodowanych, dokumenty, przebieg sprawy o zadośćuczynienie dla osoby poszkodowanej i dziecka w aucie na stronie "życie po wypadku"

#3 2010-04-16 12:44:48
kacha111

Użytkownik

2010-04-14

jesli to potrzebne to jestem z wrocławia tylko nie wiem do czego to potrzebne...

#4 2010-04-16 14:48:00
200205

Użytkownik

2010-04-16

kacha111 napisał:

Witam mam pytanie czy nalezy mi sie odszkodowanie po wypadku w pracy?Trzy dni temu uleglam wypadkowi w pracy.Spadl mi na głowe i kręgosłup ponad 2,5 metrowy panel ktory odpad od sciany.Odrazu po wypadku pojechalam na pogotowie zrobili mi badania zdjecia itp.Jesli chodzi o protokoły ze zdarzenia to firma nie bedzie robila zadnych problemow.Bylam u internisty i neurologa i jak narazie mam stwierdzone stłuczenie głowy i kregoslupa.Przebywam na zwolnieniu jak narazie mam je tylko na 5 dni ale bol nie ustaje wiec zapewne udam sie dalej do lekarza.Poza zusem jestem ubezpieczona w allianz jak myslicie nalezy mi sie jakies odszkodowanie?jakie papiery musze miec od lekarza ?Z góry dziekuje bo nigdy nie bylam w takiej sytuacji.

#5 2010-04-16 16:01:42
ava80

Użytkownik

2009-06-20

Pytek napisał:

To jest żałosne co Pani wyprawia na tym forum, po co Pani adres poszkodowanej by jej pomóc ?, proszę udzielić szczegółowych informacji tutaj bez ściągania za tą pomoc jakiejkolwiek prowizji.
Przepraszam za tego posta, również nic nie wnoszącego ale nie mogę patrzeć jak oblegają "bezinteresowni pomagacze za 30%" tego typu fora i to w tak nachalny sposób.

hmm..post pojawił sie pod moja wypowiedzią.. czy ja cos zrobiłam w nachalny sposób czy jednak przegapiłam jakis wpis..?
bo zwątpiłam.. hmm

pozdrawiam, A
wskazówki dla Poszkodowanych, dokumenty, przebieg sprawy o zadośćuczynienie dla osoby poszkodowanej i dziecka w aucie na stronie "życie po wypadku"

#6 2010-04-16 22:21:01
kacha111

Użytkownik

2010-04-14

ja juz sie pogubilam wiec nic nie wiem smile

#7 2010-04-18 08:23:09
andrzejgryczka

Użytkownik

2009-12-12

ZUS - za wypadek przy pracy jednorazowe odszkodowanie się jak najbardziej należy - 589 zł. za 1 % uszczerbku + 100 % zasiłku i świadczenia rehab.

Allianz - świadczenie również przysługuje - wysokość % uszczerbku x suma ubezpieczenia

Jeśli pracodawca ponosi winę za wypadek (zaniedbanie z jego strony, nieprzestrzeganie zasad bhp) możesz wystąpić z roszczeniami przeciwko niemu (jeśli ma ubezpieczenie OC to roszczenia do ubezpieczyciela). W grę wchodzi zadośćuczynienie, zwrot kosztów leczenia, przejazdów i rehabilitacji itp. Roszczenie o tyle ryzykowne, że jeśli planujesz powrót do pracy to mogą być problemy w relacjach z szefem.

Pozdrawiam

Andrzej Gryczka

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij