mam duże problemy psychiczne (prawdopodobnie stan lękowy)POMOCY!!!!!

#1 2010-03-13 11:16:15
Zofia1956

2010-03-13

Mam na imię Zofia wiek 53 lata.Mając 9 lat zachorowałam na cukrzycę.Od śmierci mojej mamy co miało miejsce w 2001 roku mój stan psychiczny się pogorszył.Nie miałam ochoty do życia , świat stał się dla mnie niemiły ale nie miałam myśli samobójczych.Miałam zły stan psychiczny.W 2001 roku dwa- trzy miesiące po śmierci matki udałam się do psychiatry , przepisała mi leki Fluoxetin Polpharma 20 mg i Fluanxol 0,5 mg. po Zażywając te leki nastąpiła poprawa.Po 6 latach lekarka kazała mi odstawići Fluoxetin. a do dziś biorę tylko Fluanxol.Przez okres dwóch lat mój maż pracując, ja prawie cały czas byłam sama w domu.7 marca 2010 roku zmarła sąsiadka z przeciwka i od tamtej pory znów mój stan psychiczny gwałtownie się pogorszył.Zaczęłam mieć lęki np:szłam do piwnicy napalić w piecu , wychodząc z domu już zaczynałam się bać , wchodząc do domu tez odczuwałam lęk i w domu też.Musiałam wychodzić z domu bo miałam w sobie jakieś dziwne odczucie strachu.11 marca udałam się do innego psychiatry ale nie powiedziałam że się wcześniej leczyłam, powiedziałam tylko że mam dziwne odczucie lęku i przepisała mi Zomiren 0,25mg i Doxepin 10 mg.Czuję małą poprawę ale nadal odczuwam niechęć do życia ,boję sie dalszego życia , boję się być sama w domu , odczuwam  chęć bycia z drugą osoba.Jestem w okresie menopauzy., czy to może mieć wpływ na moja psychikę??Proszę o jakąś pomoc psychologa lub psychiatry kogoś kto sie zna na rzeczy.
Z góry wszystkim dziękuję.

#2 2010-03-16 12:33:34
marlena2014

2009-10-09

Re: mam duże problemy psychiczne (prawdopodobnie stan lękowy)POMOCY!!!!!

trzymam za ciebie kciuki, nie jestem specjalistą ale pospaceruj po parku, rozejrzyj się może jakaś samotna osoba potrzebuje pomocy, jeśli znajdziesz taką to zajmiesz się czymś. Spróbuj wolontariatu, np w hospicjum, domu dziecka tam potrzebują każdego z dobrym sercem. Piszesz, że chcesz przebywać z innymi, a w tych miejscach na pewno będą chcieli ciebie. Jeśli nie ma takiej instytucji to daj ogłoszenie, że chcesz pomóc w miarę swoich możliwości komuś kto nie może liczyć na czyjąś pomoc. Wytycz sobie cel, który chciałabyś zrealizować, a potem metodą małych kroczków spróbuj go zrealizować. Bardzo trzymam za ciebie kciuki. Odezwij się.

#3 2010-03-20 00:21:37
Zofia1956

2010-03-13

dziękuję Ci ale dowiedziałam sie że może być to od tego że przechodzę menopauzę

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij