proszę o poradę

#1 2010-03-13 07:55:29
aga489

2010-03-13

Nie wiem czy nie wyolbrzymiam sprawy . Mój problem polega na tym że mój mąż od kilku lat codziennie wieczorem wypija dwa piwa. Ja bardzo tego nie lubię ale on uważa że to nic takiego bo po ciężkiej pracy coś mu się należy.I zawsze kiedy zaczynam z nim rozmawiać że wolałabym żeby nie pił kończy się to awanturą.Jak mam mu wytłumaczyć że mi to bardzo przeszkadza. On nie widzi problemu a ja tak .

#2 2010-03-14 21:10:26
greentea

2008-04-25

Re: proszę o poradę

A jak wygląda ta rozmowa? Bo musisz mieć jakiś argument, a nie powiedzieć tylko: nie pij piwa. Bo mąż nie zrozumie dlaczego Ci to przeszkadza.

#3 2010-03-16 12:21:36
marlena2014

2009-10-09

jak rozmowa nie pomaga to usiądż kolo niego i weż sprobuj wypić  piwo lub 2  razem z nim. Porozmawiajcie spokojnie, jeśli dasz radę powtórz kilka wieczorów. Jeśli macie dzieci sprobuj w wakacje gdy nie ma ich w domu. Potem spytaj się go czy to mu nie przeszkadza, a jak będzie to niech powie co czuje. Sobie też po pracy znajdż takie zajęcie, które będzie cię satysfakcjonowało, zrób cos dla siebie, ja zaczęłam szyć. Niewielkie mam sukcesy, ale sama się wszystkiego uczę. A poza tym mój teść jak ma ciąg alkoholowy wypija dwie 0,7 wódki a jak trzeżwieje to jest najporządniejszy i abstynent. Dlatego rozumiem twoj strach, że to  tak się nie skończy.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij