poparzenie gazem LPG

#1 2010-03-09 12:35:18
punkszczur

Użytkownik

2010-03-09

Witam. Jestem pracownikiem stacji paliw, trzy tygodnie temu podczas wykonywania obowiązków poparzyłem dłoń gazem LPG (oparzenia I i II STOPNIA)  w wyniku czego spędziłem 12 dni na zwolnieniu lekarskim. Chciałbym nadmienić iż powodem wypadku był niesprawny "pistolet" do nabijania gazu (następnego dnia po zajściu został wymieniony) podejrzewam że pracodawca będzie chciał to zataić, pojawił się też zarzut że to moja wina gdyż nie miałem specjalnych rękawic (moim zdaniem powinien o to zadbać pracodawca, co prawda jest jedna para takich rękawic ale tylko na "pokaz" w razie kontroli, teraz muszą nosić je wszyscy na zmianę smile Wypadek nie był zgłoszony jakoś oficjalnie na piśmie, nie mniej jednak trzy godziny po zdarzeniu  miała miejsce kontrola wewnętrzna gdzie w luznej rozmowie powiadomiłem moją tzw. opiekunkę o wypadku oraz pokazałem jej dłoń.Nie wiem co powinienem teraz zrobić aby otrzymać jakieś odszkodowanie, znajomi mówią że pieniądze za poparzenia są niewarte zachodu i nie należy się wychylać żeby nie stracić pracy... Z góry dziękuje za wszystkie rady.

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2010-03-13 21:26:55
Ewania

Ekspert (Wypadek przy pracy)

2008-01-12

Re: poparzenie gazem LPG

Poczytaj inne tematy na tym forum. Chocby z ostatnich dni.
Wtedy dowiesz sie co masz zrobic, czyli, ze masz zglosic pracodawcy wypadek i wniosek o uznanie go za wypadek przy pracy.

"Bo wypadek to dziwna rzecz.  Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy."
(Kubus Puchatek)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij