Zanizona wycena szkody z AC Link4- prosze o pomoc - co dalej robic?

#1 2010-02-25 18:29:25
radoslavv

Użytkownik

2010-02-25

Witam.

Przedmiotem szkody byl uszkodzony prawy blotnik i zderzak (wjechanie w slupek bokiem). Otrzymalem od ubezpieczyciela kosztorys naprawy, ktory jednak jest bardzo zanizony. W opcji ubezpieczenia mialem brak amortyzacji wykupiony oraz naprawę w autoryzowanych serwisach.

Szkode wyceniono mi na niecale 1200zl, podczas gdy same czesci w serwisie VW tyle kosztuja. Drugie tyle ich lakierowanie, no i oczywiscie robocizna.

Tutaj policzono mi czesci (268zl + 67zl) i lakierowanie 118zl+259zl+67zl+25zl i od tego odliczono wspolczynnik odchylenia (?) 174zl. Tak przy okazji czym jest ten wspolczynnik odchylenia? Czytalem gdzies, ze to roznica w cenach lakierow czy cos? Co mnie to obchodzi?

Jutro mam zamiar udac sie do serwisu blacharsko-lakierniczego VW po kosztorys od nich i odwolac sie od tego rozliczenia?

Poniewaz wczesniej pytalem o to na infolinii i pani powiedziala mi, ze pozniej moge sie odwolac pokazujac faktury po naprawie. Tez mam z tego powodu watpliwosci dlaczego po naprawie? Moze ja nie chce naprawiac tego w ogole? Odszkodowanie nalezy mi sie za poniesiona szkode, nie za naprawe czyz nie?

Prosze o porady co robic i czym uzasadniac swoje odwolanie, bo nie mam w tym niestety doswiadczenia.

Z gory dziekuje.

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2010-02-25 23:58:56
Pablo_1st

Przyjaciel Forum

2007-11-27

Re: Zanizona wycena szkody z AC Link4- prosze o pomoc - co dalej robic?

zacznij od przeczytania OWU, tam znajdziesz większość odpowiedzi, jak sądzę szokujących dla Ciebie. Co do współczynnika o którym piszesz, to zakładam, że wynosi on ok 70%, jest to zwykłe rżnięcie uzasadnione wyłącznie chęcią obnizenia odszkodowania.

#3 2010-02-26 09:00:19
radoslavv

Użytkownik

2010-02-25

Kurcze ludzie. Czy na kazdym forum standardowa odpowiedzi jest "przeczytaj OWU"? Nie naleze do ludzi trujacych dupe bez powodu i zrobilem to kilka razy zanim w ogole zaczalem starac sie o odszkodowanie.

W OWU AC z Link4 nie ma informacji o sposobie odwolywania sie. Ogolnie nie za wiele tam informacji jest o procedurze samej.
Co do wspolczynnika odchylenia to wynosi on w moim przypadku 63%, pytam o niego, bo tez chcialbym o nim wspomniec w odwolaniu...

#4 2010-02-27 14:39:42
bochenek

Użytkownik

2008-11-30

Kurcze, czy na każdym forum standardowo pytają o to, co jest zapisane w OWU?
Czy naprawde uważasz, że każdy zna na pamięć warunki OWU?????

Autocasco, to nie odszkodowanie z OC, gdzie masz jasne zapisy w ustawie i obojetnie jakie by to nie bylo TU jest taka sama likwidacja szkód.

W AC kazdy TU moze miec inne warunki.

Jesli chodzi o AC, to wybacz, ale nie czytalem warunkow LINK4, ale na 99% masz tam zapis, ze rozliczenie serwisowe dotyczy wlasnie rozliczenia na faktury z serwisu a nie na kosztorys.

Jest to dla mnie przynajmniej pczywiste i jasne jak słońce.
Chce dostac tylko pieniadze, bo naprawa mnie nie interesuje - dostaje kosztorys z ubezpieczalni.
JEsli dbam o swoje auto i mi na nim zalezy, to wykupumje drozszy wariant serwisowy, ktory pozwoli mi NAPRAWIC auto w serwisie.
Ubezpieczalnia zwraca za faktury i tyle - proste i jasne.

To nie jest OC, gdzie nie musisz okazywac tak naprawde faktur i nie musisz naprawiac.
Tutaj podpisując warunki na jakich zawarles polise godzisz sie z nimi.

#5 2010-02-28 00:33:55
radoslavv

Użytkownik

2010-02-25

Przede wszystkim nie oczekuje od Ciebie znajomosci OWU. Napisalem tylko, aby nie zarzucac mi, ze go nie przeczytalem, a to co innego.

Akurat OWU AC Linka jest dziurawe jak sito i w porownaniu np. do PZU, nie ma tam praktycznie nic jesli chodzi o sposob wyceny itp.

Natomiast co do samego ubezpieczenia to rozmawialem z rzecznikiem ubezpieczonych, ktory poparl moje watpliwosci. Odszkodowanie nalezy mi sie za poniesiona szkode, nie za naprawe auta. Co zrobie z pieniedzmi to juz moja sprawa. Naruszeniem moich praw uwazam jest wyliczanie odszkodowania po zanizonych kosztach naprawy i czesci, nie biorac pod uwage wykupionych przeze mnie opcji naprawy samochodu w ASO. Jesli serwisowi sa w stanie zaplacic kwote ponad 2,5x wyzsza, to dlaczego mnie traktuja inaczej. O to mi wlasnie w tym wszystkim chodzi.

Roboczogodzina w serwisie VW dla Linka konkretnie: 125zl - w mojej wycenie 60zl
Zderzak VW - 950zl; link - 280zl
Blotnik VW - 600zl; link - 67zl.

Odszkodowanie powinienem dostac takie, abym mogl isc do serwisu kategorii za ktora place w skladce, czyli ASO i zaplacic za naprawe. To ze moge to zalatwic bezgotowkowo to juz moja dobra wola. Uwazam, ze odszkodowanie w gotowce powinno byc tak samo wysokie jak kwota, ktora sami zaplaciliby do serwisu przy rozliczeniu bezgotowkowym.

#6 2010-03-01 19:27:06
Pablo_1st

Przyjaciel Forum

2007-11-27

zadałem więc sobie trud wyszukania i przeczytania tego na co się zgodziłeś, i nawet jeśli nie zrozumiałeś, zgodziłeś się an to dobrowolnie. Cytuję fragment OWU stanowiący o sposobie wyliczenia odszkodowania pkt 21.5. kalkulacji kosztów naprawy samochodu w oparciu o określane przez producenta w systemie AUDATEX lub EUROTAX normy czasowe robocizny i ceny części zamiennych na rynku polskim oraz stawki roboczogodziny stosowane przez warsztat należący do wybranej przez klienta kategorii, wskazanej w dokumencie ubezpieczenia;

Kluczowym jest tutaj zapis "ceny części zamiennych na rynku polskim", mimo, że brzmi ogólnikowo podciągają pod to zamienniki, które niewątpliwie są częściami dostępnymi w Polsce. Stąd masz błotnik za 70zł. Przy czym nie będą się z pewnością wzbraniać przed zapłatą za droższy, o ile udokumentujesz że taki kupiłeś (czytaj: chcesz dostać odszkodowanie na naprawę w ASO? oddaj im samochód na naprawę bezgotówkową)

#7 2011-01-13 00:37:45
kubuss3

Użytkownik

2011-01-13

Witam
Mam podobny problem co do wyplaty z ac od ubezpieczyciela z link 4
Rozbilem samochod gdy bylem za granica,gdzie auto nadal sie znajduje.
ubezpieczyciel kazal mi dostarczyc samochod do najblizszego serwisu aso poniewaz nie mieli w ty kraju rzeczoznawcy,a ze mialem wykupiona dodatkowa opcje naprawy w serwisie to tak zrobilem jak mi kazano.
W aso za granica wyliczono naprawe na ponad 7 tys Euro.
Wyslalem kosztorys wraz ze zdjeciami szkody do polski.
Po uplywie jakis dwoch tygodni odszymalem odpowiedz ze to jest szkoda calkowita i bedzie do wyplaty 5600zl i moge zatrzymac samochod, z czym sie nie zgadzam poniewaz transport tego samochodu do polski bedzie kosztowal mniej wiecej tyle,a gdzie naprawa????
Co moge w takim wypadku zrobic czy moge zarzadac calej kwoty i zostawic samochod ubezpieczycielowi???
A nawt gdybym samochod chcial zatrzymac to jak go mam naprawic za takie male pieniadze???
Co mam robic czy ktos doradzi?????

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij