[Skrecenie kolana,zerwane ACL,duzy problem...]

#1 2010-02-25 13:33:24
Basharl

Użytkownik

2010-02-25

Witam! W sumie nie wiem co teraz robic, mam nadzieje ze ktos sensownie pomoze rozwiazac mi moj problem. Jakis czas temu skrecilem kolano. Na drugi dzien lekarz na ostrym dyzurze po USG kolana uznal iz mam naciagniete/naderwane boczne wiezadla... Bol moim zdaniem byl za silny jak na ów lekarska hipoteze... Udałem sie na rezonans i wyszlo: "staw kolanowy ... calkowite przerwanie wiezadla krzyzowego przedniego.Cechy uszkodzenia rogu tylnego łakotki przysrodkowej ze skosna linia pekniecia.Spora ilosc plynu w stawie.W dole podkolanowym torbiel Bakera o srednicy 1.5 cm"
Papier papierem,podobno poki nie zobacza co jest w srodku nikt nie ma pewnosci czy to napewno to.
WIec przyszedl czas na 1-sza operacje, artroskopie.
Potwierdzilo sie to co wyzej napisalem,podczas operacji usunieto czesci łakotki ktora wbijala sie w staw. X miesiecy pozniej poszedlem na druga operacje,ktora miala na celu rekonstrukcje zerwanych wiezadel metoda przeszczepu. Operacja sie udała. Jestem w fazie rehabilitacji. O to pytanie kluczowe, na ile moge liczyc z ubezpieczenia, mowie o realnych kwotach ktore chociaz w czesci moga pokryc straty jakie posioslem? Mam licealne ubezpieczenie. Drugie pytanie. Czy takie aspekty jak to ze jestem mlody,przed wypadkiem bylem aktywny sportowo,mialem plany pojscia na AWF(teraz jest to raczej niemozliwe)narobilem zaleglosci w szkole przed matura,po maturze raczej ciezko bedzie z pojsciem do pracy zeby cos dorobic do studiow... i czy pourazowe PTSD tez wplywa na sume jaka moge wywalczyc? Przepraszam ze sie tak rozpisalem ale chcialem dokladnie opisac moj przypadek. Licze na szczera pomoc pozdrawiam Marcin

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2010-02-25 16:48:42
Basharl

Użytkownik

2010-02-25

Re: [Skrecenie kolana,zerwane ACL,duzy problem...]

jakies sugestie? prosze o pomoc jestem zdesperowany : (

#3 2010-02-25 16:53:54
camilinho

Użytkownik

2010-02-25

Witam, półtora roku temu również miałem rekonstrukcje ACL. Ucze się w technikum więc ubezpieczenie miałem pewnie takie jak ty. Po zakończeniu rehabilitacji na komisji dano mi 10% uszczerpku na zdrowie. W szkole byłem ubezpieczony na 7000zł nie wiem  czy zależy to od szkoły czy we wszystkich jest takie samo ubezpieczenie, łatwo policzyć że dostałem 700zł(żenada..) Więzadło zerwałem w szkole na WF a przedtem również byłem aktywny sportowo, trenowałem piłke nożną i miałem plany niestety teraz nawet rekreacyjnie pograć nie mogę. Chciałem się odwołać i w nast podaniu napisałem o kosztach jakie wydałem na leczenie i rehabilitacje oraz koniec ewentualnej przyszości sportowej, jednak pani w PZU powiedziała że nie mam żadnych szans. Powiedziała też że jeśli np szkoła była by winna tego wypadku to mógłbym wejśc na droge sądową i walczyc o coś więcej, a tak to jest zwykły nieszczęśliwy wypadek... Moge dać ci jedną rade, zbieraj wszytskie rachunki np za leki, kule, stabilizatory... bo innaczej ci tych kosztów nie zwrócą. Ja nie zbierałem i dostałem tylko odszkodowanie

#4 2010-02-25 17:12:10
Basharl

Użytkownik

2010-02-25

ja juz wstepnie rozmawialem z adwokatem, zadne 1000 czy 2000 nie interesuje mnie chce taka kase ktora bedzie adekwatna bolu jaki przeszedlem i tego czego w przyszlosci nie moge robic a to napewno musi sie wliczac ! moja rada, idz tez do jakiegos radcy prawnego:)

#5 2010-02-25 17:30:13
fabianopulos

Użytkownik

2010-02-06

"licealne ubezpieczenie" mała składka (z reguły około 100 zł. rocznie)= niska suma odszkodowania = mała kwota za każdy % uszczerbku na zdrowiu.

#6 2010-02-25 17:46:33
Basharl

Użytkownik

2010-02-25

podobno w sadzie w wieku przed stydujnym, z blokada psychiczna do sportu,problemem ze znalezieniem pracy itd 30 tys do wywalczenia mozliwe

#7 2010-02-25 19:11:16
camilinho

Użytkownik

2010-02-25

problem w tym że ja nie mam kogo pozwać, bo szkoła w tym winy raczej nie ma

#8 2010-02-25 21:15:43
Basharl

Użytkownik

2010-02-25

walczysz z ubezpieczycielem ze kwota jaka Ci chce wyplacic jest za niska w obec strat ktore ponosisz

#9 2010-02-25 22:50:45
wal

Użytkownik

2010-02-02

hehehehe jak ktoś się uprze może walczyć i z wiatrakami

Basharl - kubeł zimnej wody - z jakiego ubezpieczenia chcesz dochodzić swoich roszczeń i jaka jest suma ubezpieczenia (górna granica odpowiedzialności ubezpieczyciela)?
I jaki jest zakres ubezpieczenia? Inaczej mówiąc - w jakich przypadkach przewidziano wypłatę świadczenia?

#10 2010-09-20 15:47:47
slepy9414

Użytkownik

2010-09-19

ja też miałem zerwne przednie więzadła krzyżowe.Nie dość że najpierw  2 razy źle wycenili moją szkodę to później gdy złożyłem odwołanie napisali mi, że to nie jest trwały uszczerbek na zdrowiu i dopłacili mi 2%,(tyle samo miałem przed). Czyli coś jest nie tak ;/ oni nie dają za ból tylko za uszczerbek.Tez nie moge już myślec o sporcie "ale to nie jest uszczerbek na zdrowiu"

#11 2011-04-19 10:20:47
keri

Administrator

2007-12-03

grzes75 napisał:

Witam,w zeszłym roku w grudniu uszkodziłem sobie kolano-zerwane więzadło rzepki(nie był to wypadek przy pracy,lecz podczas gry w piłkę).Operacja+rehabilitacja trwała blisko 6 miesiecy.W pracy korzystam z ubezpieczenia grupowego PZU.Czy należy mi odszkodowanie z ZUS?A jeśli tak, to kto składa dokumenty do ZUS-ja czy ubezpieczyciel?

#12 2011-05-14 21:12:08
tomaszek15

Użytkownik

2011-02-24

Jeśli byłeś ubezpieczony w szkole to nie licz na wielkie odszkodowanie. Jesteś pewnie ubepzieczony w okolicach 10-20 tys zł. Dostaniesz ok. 7-12 % więc wtedy sobie przeliczysz. Dodatkowo dowiedz się czy w Twoim ubezpieczniu są zwracane koszty leczenia lub rehabilitacji. Pozdrawiam

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij