Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij

Wypadek dziecka w przedszkolu

#1 2009-12-13 13:35:55
bogdan_np

Użytkownik

2009-12-09

Moja czteroletnia córka uczęszcza do państwowego przedszkola, w piątek tj. 11.12.09 odbierałem ją ok. godz. 16-tej, podeszła do mnie Pani wychowawczyni i poinformowała mnie, że córka rozbiła a raczej skaleczyła się w brodę. Poinformowała mnie, że rana została przemyta i zaklejona plasterkiem.Potraktowałem to, jako delikatne skaleczenie i poszedłem z córką do domu, gdzie zauważyłem, że pod plastrem jest świeża krew. Gdy wróciła żona z pracy tj. około godz. 18-tej odkleiliśmy plaster i okazało się, że jest to głęboka rana, która kwalifikuje się do zszycia.
Żona udała się do szpitala gdzie założono córce cztery szwy i w karcie informacyjnej zapisano, że zdarzenie miało miejsce w przedszkolu ok. godz. 14-tej, tzn. jak dzieci skończyły leżakowanie.
Diabli mnie biorą, ponieważ żadnej pani nie przyszło do głowy, aby nas telefonicznie powiadomić a widząc ranę nikt nie wezwał lekarza.Poza tym Pani, Dyr. jest dość trudną osobą, jeżeli chodzi o kontakt. Polega to na tym, że gdy zgłasza się jej jakiś problem ona zawsze uważa, że problemu nie ma i wszystko jest ładnie i pięknie.
Mam pytanie do Was, komu powinienem teraz „wyrwać serce” i w jaki sposób powinna przebiegać procedura, jeżeli chodzi o ubezpieczenie córki
---Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam ---

#2 2009-12-13 14:49:40
Artur1

Użytkownik

2009-11-01

Re: Wypadek dziecka w przedszkolu

Zgodnie z przepiasmi Dz.U. nr 6 z 2003r.rozdiał 4 maja sporządzić dokumentację wypadku.
Jeżeli chodzi o pomoc lekarską jeżeli nie ma zagrożenia życia to bez prawnego opiekuna mogą tylko opatrzyć.
Ubezpieczenie załatwiasz po zakończeniu leczenia pourazowego

#3 2009-12-13 17:59:41
bogdan_np

Użytkownik

2009-12-09

Zgoda Artur ale panie powinny powiadomić rodziców o zdarzeniu (mam na myśli telefon) a tego nie wykonały tymbardziej że zona pracuje kilkaset metrów od przedszkola

#4 2009-12-14 14:52:08
Artur1

Użytkownik

2009-11-01

Można napisać skargę do organu prowadzącego.

#5 2009-12-15 18:05:59
magas07

Użytkownik

2009-04-05

w tym samym dniu [ wypadku dziecka w przedszkolu ] powinna zostać sporządzona przez pracownika bhp bardzo szczegółowa notatka nt zdarzenia. z tego co mi wiadomo zarówno dziecko ,jak i nauczyciel są ubezpieczeni od tego rodzaju nieszczęśliwych zdarzeń. Oczywiście mam na mysli sytuację , w której wychowawca był w z dziećmi a nie np wyszedł na chwilę zostawiając je pod opieką koleżanki lub woźnej oddziałowej . nieobecność nauczyciela w pomieszczeniu lub na terenie gdzie nastąpiło zdarzenie stawia nauczyciela w sytuacji bardzo nieciekawej- jednak i takie sytuacje się zdarzają(np rozmowa z rodzicem).w gabinecie dyrektora wydaje mi się że powinna znaleźć się notatka ze zdarzenia a jesli chodzi o ubezpieczenie to jeśli dyrektor nie udzielił pani informacji proszę zwrócić się do kuratorium oświaty i wychowania - na pewno pani pomogą. Pozdrawiam

#6 2009-12-15 19:39:33
Artur1

Użytkownik

2009-11-01

magas07   O czym ty tu piszesz jak notaka służby bhp, jak sytuacja nieciekawa dla nauczyciela / SZOK - bo mi sie te emoty nawaliły /
Zalecam " fizyczny " nadzór nad bezpieczeństwem 20 dzieciaków .