wysokość odszkodowania - odwołanie od decyzji Ubezpieczalni

#1 2009-11-17 19:35:35
połamany

2009-11-17

Witam, 17-04-2008r żona moja uległa wypadkowi samochodowemu (była pasażerem), sprawcą był kierowca busa który jadąc z przeciwka wymusił pierwszeństwo. W wyniku zderzenia żona doznała złamania prawego obojczyka z przemieszczeniem, zwichnięcia stawu barkowo-obojczykowego, złamania mostka oraz złamania lewego przedramienia, leżała pięć dni w szpitalu, urazy te spowodowały że żona nie mogła samodzielnie jeść, myć się, wstawać ani kłaść się a nawet korzystać z toalety. Rok temu wystąpiliśmy do ubezpieczyciela sprawcy wypadku o odszkodowanie i po wielu miesiącach żona otrzymała odszkodowanie w wysokości 7930zł, na odwołania TU nie odpowiada. Kwota ta według nas jest stanowczo za niska, czy mamy rację i o jaką kwotę powinniśmy się ubiegać. Dodam jeszcze że sprawę zleciliśmy kancelarii adwokackiej z której usług już zrezygnowaliśmy, gdyż nie wykazali się zbytnim zaangażowaniem. 
Dziękuje za odpowiedź i cenne porady.

#2 2009-11-24 07:49:45
olek

2009-11-24

Re: wysokość odszkodowania - odwołanie od decyzji Ubezpieczalni

W moim przypadku była podobna kolizja i nawet podobne szkody tylko jeszcze nie ubiegałem się o odszkodowanie nie wiem dokładnie co mi się należy o co mam się ubiegać wiem tylko tyle że OC sprawcy mi się należy a czy NW sprawcy też mi się należy

#3 2009-12-05 11:39:42
Nenessa

2009-08-21

Kwota powinna być zdecydowanie większa. To są poważne obrażenia. Należy się odszkodowanie, zadośćuczynienie i zwrot wielu kosztów.
Z NW sprawcy należy się tylko wtedy, gdy poszkodowany znajdował się w pojeździe sprawcy.

#4 2009-12-07 12:40:31
promore

2009-12-01

Kwota jest zdecydowanie za mała. Troch trzeba powalczy  , ale na pewno warto.

#5 2009-12-13 00:03:15
Nenessa

2009-08-21

Może się pan ubiegać o
- zwrot kosztów leczenia oraz leków i środków medycznych (na podstawie paragonow, recept itd)
- zasiłek rechabilitacyjny
- koszt utraconych zarobków jeśli Pan udowodni, ze małzonka je utraciła (np niewykonane umowy)
- zadośćuczynienie za krzywdę na podstawie oświadczenia o krzywdzie i bólu (cierpienie fizyczne, niemożność samodzielnego działania, stres, trauma, itd) tutaj radzę nie koloryzować chociaż należy to napisać "z serca")
- odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.(orzeczenie komisji lekarskiej zakladu ubezpieczen)
- Koszt sprawowania opieki nad żoną, jeśli ktoś ją sprawował (na podstawie oswiadczenia osoby sprawujacej opiekę)
- koszt dojazdu do lekarza oraz na rechabilitację. - na podstawie biletów lub oświadczenia o korzystaniu z auta.

Co do odwołania
Proszę je złożyć ponownie i przy okazji nie zapomnieć wysłać kopii wraz z opisem działania Tu do Rzecznika ubezpieczonych.
Proszę także o fakcie wysłania do rzecznika poinformować TU.
Jak mniemam nie podpisaliście Państwo oświadczenia o nieubieganiu się o dalsze odszkodowania?

Proszę także napisać, że w przypadku nie rozpatrzenia odwołania skieruje Pan sprawę do sądu.

Z jakiej kancelarii Pan korzystał jesli to nie jest tajemnica?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij