ból kręgosłupa po kolizji - odszkodowanie?

#1 2009-10-13 14:54:39
may_ka

Użytkownik

Zarejestrowany:

2009-10-13

Posty: 1

Witam,
mam prośbę o poradę. Około miesiąca temu jechałam z mężem autem i zostaliśmy uderzeni w tył auta przez inny samochód. Wina bezsporna, odszkodowanie z OC sprawcy za uszkodzenie naszego auta jest już wypłacone przez PZu.
Od lat mam problem z kręgosłupem, ale dopiero od lipca br. leczę się już intensywnie u neurologa. Jednak od czasu tego zderzenia bardziej boli mnie kręgosłup. Myślę, że mogłam doznać dodatkowych uszkodzeń, ale nie robiłam teraz żadnych badań.
Moje pytanie dotyczy: czy kiedy zgłoszę do ubezpieczyciela, że prawdopodobnie doznałam uszkodzenia kręgosłupa to będę musiała poinformować ich o wcześniejszych prolemach i dostarczyć dotychczasowe wyniki RTG i rezonansu wykonane przed tą kolizją, czy to zupełnie nie ma nic wspólnego? Czy w ogóle jest sens zwracać się z tym tematem?
Dziękuję i pozdrawiam,
May_ka

Offline
Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2011-07-16 18:40:03
szkoda

Użytkownik

Zarejestrowany:

2011-07-03

Posty: 4014

Re: ból kręgosłupa po kolizji - odszkodowanie?

1) Nie jest Pani na ręki informować T.U. o wcześniejszych problemach z kręgosłupem;

2) Trzeba udowodnić, że bóle kręgosłupa są następstwem wpadku. Skoro zaś dolegliwości z kręgosłupem są już od wielu lat jeszcze przed wypadkiem to będzie to bardzo trudne do udowodnienia.

Z uwagi na posiadaną gigantyczną wiedzę, umiejętności i doświadczenie prawnicze w wielu dziedzinach prawa obecnie wyłącznie dokonuję zasadniczej wykładni przepisów prawnych budzących poważne wątpliwości lub wywołujących rozbieżności w orzecznictwie sądów oraz w drodze wyjątku pełnię rolę „kontroli instancyjnej” tj. weryfikuję poprawność udzielanych odpowiedzi.

Offline
#3 2011-09-26 00:03:41
Rafał Luberacki

Użytkownik

Zarejestrowany:

2011-09-25

Posty: 12

Poza tym nie napisała Pani czy bezpośrednio po wypadku była Pani u lekarza?? mam na myśli zarówno wizytę na SOR bądź też wizytę u lekarza rodzinnego?? bo jeżeli w przeciągu 10 dni od daty zdarzenia takiej wizyty nie było to niestety ale nie będzie możliwe udowodnienie, że ból kręgosłupa jest związany z wypadkiem samochodowym...

nie spamuje stopek

Offline
#4 2011-10-26 20:34:48
Centrum Polska

Użytkownik

Zarejestrowany:

2011-01-19

Posty: 744

Rafał Luberacki napisał:

Poza tym nie napisała Pani czy bezpośrednio po wypadku była Pani u lekarza?? mam na myśli zarówno wizytę na SOR bądź też wizytę u lekarza rodzinnego?? bo jeżeli w przeciągu 10 dni od daty zdarzenia takiej wizyty nie było to niestety ale nie będzie możliwe udowodnienie, że ból kręgosłupa jest związany z wypadkiem samochodowym...

A w 9 dzień będzie możliwość udowodnienia?

Pozdrawiam Mariusz

PAMIĘTAJ!!Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne (art.6 KC).

Offline

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij