Wypadek drogowy (art. 177 par. 2 kk) / Warszawa

#1 2009-10-11 13:35:55
Qlfon

Użytkownik

2009-10-11

Witam.
Potrzebuję pomocy specjalistów tj. czy jakaś firma zajmująca się odszkodowaniami jest w stanie mi pomóc.

18.09.2008 mój tata miał wypadek w czasie transportowania karetką pogotowia z jednego szpitala do drugiego.
Pomoc drogowa zajechała drogę karetce co skończyło się "koziołkowaniem" karetki a że tata był nie przypięty to spowodowało zgon taty.

Sąd Rej. w Pruszkowie przysłał mi pismo że w najbliższy wtorek tj. 13 październik 2009 roku odbędzie się posiedzenie w sprawie taty.

Został powołany biegły który ma ustalić jaki był przebieg wypadku, co było przyczyną wypadku, czy była możliwość uniknięcia wypadku itp.

W uzasadnieniu czytamy:

Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie nadzoruje śledztwo w sprawie wypadku drogowego z udziałem samochodu marki XXX oraz karetki PR marki Mercedes XXX, w wyniku którego śmierć poniósł przewożony karetką Pogotowie Ratunkowego (mój tata) tj. o czyn z art. 177 & 2 kk.
W toku prowadzonego postępowania zachodzi konieczność ustalenia przebiegu ww. zdarzenia drogowego.

Czy w związku z tym mam starać się na szybko znajdować jakąś firmę (z Pruszkowa lub okolic) zajmującą się odszkodowaniami?
Jeśli tak i posiadacie jakieś namiary na takie firmy (a pozostały tylko dwa dni) to bardzo bym o nie prosił.

Pozdrawiam
Kuba

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2011-05-18 21:57:40
prawnik4

Profil Sponsorowany

2011-01-04

Re: Wypadek drogowy (art. 177 par. 2 kk) / Warszawa

Sprawa również "stara" ale może przyda się odpowiedź. Skoro tata była pasażerem karetki, bez względu na ustalenia kto był winnym wypadku Pan ma prawo do odszkodowania i zadośćuczynienia. W tej chwili nie ma potrzeby zatrudniania adwokata do sprawy karnej, bo będzie to tylko dodatkowy koszt bez żadnej korzyści.

Można zatrudnić pełnomocnika do postępowania o odszkodowanie. Biorąc pod uwagę fakt, że TU zaniżają świadczenia po śmierci osoby bliskiej, pełnomocnik wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli jeszcze nie rozpoczął Pan starań o odszkodowanie, proszę o kontakt z naszą firmą, stopka poniżej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij