WYPOWIEDZENIE UMOWY OC I AC W PZU. PROSZE O PODPOWIEDŹ

#1 2009-10-04 17:07:47
pijo67

Użytkownik

2009-10-04

Witam szanownych forumowiczów. Mam problem z PZU i nie bardzo wiem jak go rozwiązać.
Mianowicie wymówiłem dalsze ubezpieczenie OC i AC w PZU, rezygnacje(po konsultacji telefonicznej z biurem obsługi klienta) przesłałem mailem. Okazało się po 3,5 m-ca iż dostałem wezwanie do zapłaty za ubezpieczenie. Mój mail zaginą, tak mi powiedziano i nie sa w stanie go odnaleźć, ja swojego również wykasowałem bo uważałem ze jeśli z firmy tak "poważnej" jak PZU nie przyszła żadne info po takim czasie wiec rezygnacje przyjęto. Rozmawiałem z biurem windykacji gdzie jedyna forma rozmowy było tylko płacić, nie ma żadnej możliwości odwrotu, o straszeniu nie wspomnę. W związku z tym mam pytania do szanownych forumowiczów a mianowicie, jak dochodzić swoich racji? do kogo się zwrócić o pomoc? czy składka AC również podlega przepisom o obowiązkowej zapłacie czy tylko OC? czy pisać zażalenie do centrali PZU czy do oddział? bardzo proszę o pomoc, może ktoś już przeżył podobną  sytuację i podzieli się ze mną swoją wiedzą.

#2 2009-10-07 11:57:00
tpotega

Użytkownik

2009-10-07

Re: WYPOWIEDZENIE UMOWY OC I AC W PZU. PROSZE O PODPOWIEDŹ

przede wszystkim: musisz mieć kopię dowodu wypowiedzenia, w większości TU osobiście terzeba się zjawić, nie mailowo ani nie pocztą/kurierem (pieczęć "wpłynęło.....)
możesz spróbować dowiedzeć się jak posiadasz już kopię rezygnacji do rzecznika ubezpieczonych....
ale nie widzę dużych szans.... jak nie masz kopii wypowiedzenia....

#3 2009-10-13 19:32:43
benek

Użytkownik

2009-10-13

ja tam kiedys przemilczalem taka sytuacje,a jak przyszedl koles ktory mnie ubezpieczal to mu tylko pokazalem ubezpieczenie aktualne z warty,ale po roku wrocilem z podkulonem ogonem,i stwierdzam po mojej 20letniej karierze po ubezpieczycielach za PZU jest bezkonkurecyjne!!!! wole 50-100zl wiecej zplacic i spac spokojniea!!! a najgorsze sa firmy na "telefon"! ludzie ubezpiecza np. w link4 pozniej zdarzy sie wjechac np mnie w dupe,i mam problem juz 2 miechy czekam na kase a oni twierdza ze maja 90dni na rozpatrzenie sprawy!!! tak samo bylo z zalanym mieszkaniem w MTU!  porazka ! AC nie jest nieobowiazkowe! POWODZENIA

#4 2009-11-17 15:12:33
Saszka

Użytkownik

2009-11-12

Jak nie masz potwierdzenia odbioru Twojego wypowiedzenia to nie masz szans. Nawet jak wysłałeś maila, z załączeniem pisma wypowiedznia a jest ono bez Twojego odręcznego podpisu to jest nieważne. jak już to drukować, podpisać, scanować i wysłać maila. Potem włożyć do koperty i wysłac listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. A najlepiej zanieść osobiście i żądać potwierdzenia, że wplynęło, w terminie.

Szczególna uwaga na Link4, jeden dzień spóźnienia poczty i windykator w domu... tylko czekają na okazję, na potkniecie, nieuwagę klienta... i cap!

#5 2011-10-08 16:48:28
kalisz344

Użytkownik

2011-10-08

Wiatam
mam pewiem problem mianowicie ubezpieczylem samochow w PZU wczoraj i czy ja moge sie wycofac z tego ubezpieczzenia w ciagu 7 dni bo slyszalem ze jest taka mozliwosc ale chcialbym sie upewnic.Czy dopiero przed uplywem terminu ubezpieczenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij