Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij

czas zrostu-złamanie kości strzałkowej

#1 2009-09-02 13:28:19
elam85

Użytkownik

2009-08-31

Witam wszystkich. Ponad 2 miesiace temu złamałam kość strzałkową w okolicach kostki z przemieszczeniem. Operacji nie miałam tylko nastawienie kości i gips który miałam mieć na ok 6 tygodni. Lekarz ściągnął po 5 tygodniach ale okazało się że noga jest nie zrośnięta. 4 tygodnie nosze stabilizator, chodzę o dwóch kulach i tylko lekko muskam nogą o podłoge. Lekarze mówią że zrost jest bardzo słaby jak na 2 miesiące. Mam pytanie po jaki  czasie prawidłowo powinna się zrosnąć taka kość?

Złamanie kości strzałkowej ze zwichnęciem stawu skokowego. Leczone zachowawczo. Brak zrostu.

#2 2009-09-02 13:59:03
alawpr

Użytkownik

2009-08-19

Re: czas zrostu-złamanie kości strzałkowej

elam85 napisał:

Witam wszystkich. Ponad 2 miesiace temu złamałam kość strzałkową w okolicach kostki z przemieszczeniem. Operacji nie miałam tylko nastawienie kości i gips który miałam mieć na ok 6 tygodni. Lekarz ściągnął po 5 tygodniach ale okazało się że noga jest nie zrośnięta. 4 tygodnie nosze stabilizator, chodzę o dwóch kulach i tylko lekko muskam nogą o podłoge. Lekarze mówią że zrost jest bardzo słaby jak na 2 miesiące. Mam pytanie po jaki  czasie prawidłowo powinna się zrosnąć taka kość?

Nie ma reguły,każdy organizm inaczej reaguje.Ale generalnie kości strzałkowe dobrze rokują jesli chodzi o zrost.Trochę cierpliwosci i bedzie ok.2 miesiące to bardzo krótki czas,pewnie na następnej kontroli będzie widoczna kostnina.Tego ci życzę.

16.05.09 -  Wieloodłamowe,spiralne złamanie piszczeli w 1/3 dalszej.Leczone tylko gipsem.     23.09 podane komórki macierzyste.  od 28.09 gips rajtara ,nadal bez obciążania.26.10 kom.macierzyste ze szpiku. Gips sandałowy OSTATNI.Pelne obciązanie.Kalcytonina łososiowa.Rehabilitacja.Kontrol 13.12 gips poszedł precz.Rehabilitacja ;-))
04.05.2010 powrót do fabryki!!!!!

#3 2009-09-02 17:27:48
elam85

Użytkownik

2009-08-31

Dziękuję za te słowa otuchy. Czy u was na zdjęciu rtg po ok 6-7 tygodniach był widoczny jakiś zrost.

Złamanie kości strzałkowej ze zwichnęciem stawu skokowego. Leczone zachowawczo. Brak zrostu.

#4 2009-09-02 17:38:53
alawpr

Użytkownik

2009-08-19

elam85 napisał:

Dziękuję za te słowa otuchy. Czy u was na zdjęciu rtg po ok 6-7 tygodniach był widoczny jakiś zrost.

Ja mam rąbniętą piszczel,wieloodłamowo,spiralnie w 1/3 dalszej,najgorsze miejsce do zrostu,jak specjaliści mówią to najbardziej suche miejsce kości,żle rokujące.Po 6 tygodniach długiego ciężkiego gipsu powiedziano mi tylko,że jest mgła.Po nastepnych 6 tyg,poinformowali- zaczęło się.Teraz nastepna wizyta 20 wrzesnia. Z tego co inni forumowicze piszą ze strzałką idzie naprawdę szybko.Więc musisz się uzbroic w cierpliwośc,nie ma rady.Ja sama w chwilach kryzysu chciałam miec złamana strzałkę ,a nie tą cholerną piszczel,żle rokującą.Czsami dzieje sie tak,że nie ma nic aż nagle na nastepnej kontroli oblane cudną,wyczekiwaną kostninką.

16.05.09 -  Wieloodłamowe,spiralne złamanie piszczeli w 1/3 dalszej.Leczone tylko gipsem.     23.09 podane komórki macierzyste.  od 28.09 gips rajtara ,nadal bez obciążania.26.10 kom.macierzyste ze szpiku. Gips sandałowy OSTATNI.Pelne obciązanie.Kalcytonina łososiowa.Rehabilitacja.Kontrol 13.12 gips poszedł precz.Rehabilitacja ;-))

#5 2009-09-04 12:04:58
elam85

Użytkownik

2009-08-31

alawpr czy ty brałaś jakieś preparaty na szybszy zrost. Ja biorę osteogenon. Czy miałaś jakieś zabiegi bo ja zazynam teraz w prawie 10 tygodniu.Mam nadzieję że to coś pomoże bo już kolejny lekarz powiedział mi że zrostu prawie nie ma żadnego. Jak nie będzie to będę musiała się zastanowic nad operacją i zespoleniem kości. Przeraża mnie mnie to bo po operacji też trzeba być w domu dłuższy czas a tu do pracy muszę wrócić w okresie do 6 miesięcy. Mam nadzieje że te zabiegi coś pomożesz jeśli braliście jakies inne preparaty to poradźcie coś.
alawpr gratuluje ci pojawienia się zrostu.

#6 2009-09-04 14:10:52
alawpr

Użytkownik

2009-08-19

elam85 napisał:

alawpr czy ty brałaś jakieś preparaty na szybszy zrost. Ja biorę osteogenon. Czy miałaś jakieś zabiegi bo ja zazynam teraz w prawie 10 tygodniu.Mam nadzieję że to coś pomoże bo już kolejny lekarz powiedział mi że zrostu prawie nie ma żadnego. Jak nie będzie to będę musiała się zastanowic nad operacją i zespoleniem kości. Przeraża mnie mnie to bo po operacji też trzeba być w domu dłuższy czas a tu do pracy muszę wrócić w okresie do 6 miesięcy. Mam nadzieje że te zabiegi coś pomożesz jeśli braliście jakies inne preparaty to poradźcie coś.

Moja droga ,ten kto wynajdzie preparat na szybszy zrost to dostanie Nobla.Ja biorę Osteogenon,Rexorubię,Kolagen activ plus firmy Olimp,vit C i B6.Współczuję ci ,ze musisz się martwic jeszcze pracą, w swoim nieszczęściu.Rexorubię brałam od poczatku złamania.Osteogenon dopiero po 6 tyg, a kolagen od 2 tyg.

#7 2009-09-04 14:58:52
alawpr

Użytkownik

2009-08-19

Elam85, nie miałam zabiegów.Tak sobie myślę ,że pewnie teraz mi coś będą aplikowac.

#8 2009-09-05 17:40:08
elam85

Użytkownik

2009-08-31

alawpr napisał:

elam85 napisał:

Moja droga ,ten kto wynajdzie preparat na szybszy zrost to dostanie Nobla.Ja biorę Osteogenon,Rexorubię,Kolagen activ plus firmy Olimp,vit C i B6.Współczuję ci ,ze musisz się martwic jeszcze pracą, w swoim nieszczęściu.Rexorubię brałam od poczatku złamania.Osteogenon dopiero po 6 tyg, a kolagen od 2 tyg.

Przydałby się taki preparacik na przyspieszony zrościk:)

#9 2009-09-19 09:17:15
verona

Użytkownik

2009-09-05

elam85 napisał:

ela też brałam różne specyfiki nic nie pomogło, także zabiegi ok 70 pól magnetycznych, 40 laserów, ultradzwięki, jonoforeza z wapnia itd, niestety nic nie ruszyło. spróbuj okładów z żywokostu, jesteś bez gipsu więc możesz to stosować, jak sama nazwa mówi żywi kości, zaszkodzić  ci nie zaszkodzi a nóż widelec pomoże. u mnie nie wiem czy to żywokost czy wkońcu czas najwyższy ale na zdjęciu po 9 mcach zaczął być widoczny zrost, żywokost stosuję od 3 tyg. zmiany na rtg od ostatniego rtg są widoczne dość dobrze.

Spiralne, wieloodłamowe złamanie piszczeli w 1/3 dalszej. jazda na nartach. Leczona zachowawczo gipsem( 18 tyg ). Orteza z gipsu lekkiego ( 4 mce). 20.05.09- szpital 7 tyg- I stopień zespołu Sudecka. 09.11- odłamy połączone(11 mc od złamania) http://www.photoblog.pl/verona84 Następna kontrol- marzec 2010r.