Jednorazowe odszkodowanie ZUS

#1 2009-08-20 23:41:45
robhal

Użytkownik

2009-08-20

Miałem wypadek w pracy. Podczas cięcia szlifierką kątową blachy, pomimo, że miałem okulary ochronne oparzyła mnie iskra w oko. BHP-owiec uznał to jako wypadek w pracy, ale odradza mi składanie wniosku o jednorazowe odszkodowanie do ZUS. Dlaczego?

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2009-08-21 10:17:30
nikopali

Użytkownik

2009-07-24

Re: Jednorazowe odszkodowanie ZUS

to ty napisz jak to argumentuję?oczywiście,że składaj papiery o odszkodowanie to jest oko!!!

#3 2009-08-21 15:18:44
robhal

Użytkownik

2009-08-20

Jeden  z argumentów jest taki, że w ZUS lekarze orzecznicy mogą dopatrzeć się mojej winy w tym wypadku i wtedy stracę prawo do 100% zwolnienia lekarskiego. Moja wina miała by polegać na tym, iż podczas cięcia miałem nie odpowiednią pozycję, co zresztą na początku zarzucał mi BHP-owiec. Kucałem trzymając ponad głową w  ręce szlifierkę, a drugą ręką przytrzymywałem ciętą blachę. Ponieważ miałem lekko odchyloną głowę do tyłu jedna z iskier odbiła się od mojej koszuli wpadła między policzek a okulary, trafiając w oko. Najprawdopodobniej była gorąca ponieważ poczułem lekkie uderzenie, a jak się potem okazało na oku utworzył się krwiak, miałem go nacinanego, by stwierdzić czy nie ma w tym miejscu ciała obcego. Ciała obcego w oku nie stwierdzono.

#4 2009-08-21 21:22:15
nikopali

Użytkownik

2009-07-24

a czy przy tej ciętej blasze nie powinien ci ktoś pomagać?trzymać w jednej ręce blachę w drugiej szlifierkę?może oni boją się jakiejś kontroli?ja bym zgłosiła zdaj sobie sprawę,że jeszcze oko po takim urazie da ci o sobie znać-a kto np.odda ci a lekarstwa???

#5 2009-08-21 23:57:10
robhal

Użytkownik

2009-08-20

Może tak być, podobne pytania zadawał BHP-owiec. Tylko czy po spisaniu protokołu wypadkowego i po stawieniu się na komisji możliwe są jakieś kontrole? Chodzi przecież o ustalenie procentu uszczerbku na zdrowiu. Skoro w zakładzie pracy uznano, że wypadek był nie z mojej winy to czy, ZUS może to podważyć i dokonać własnej kontroli? Co ustala komisja lekarska w ZUS?

#6 2009-08-22 00:03:26
nikopali

Użytkownik

2009-07-24

nie chodziło mi o kontrolę zus;)nie wiem czy twój pracodawca nie boi się kontroli po której może okazać się,ze jakieś zaniedbania były z ich strony...

#7 2009-08-24 23:03:37
gregii

Użytkownik

2009-08-24

Ja mam takie pytanie :CZy ktos sie orietuje jak wychodzic moze procet uszcerbku na zdrowiu. Bo mialem wypadek przy pracy ( samochopdowy ).I w karcie choroby wpisali mi "Przypanewkowe złamanie tylnej kolumny miednicy po stronie lewej.Zlamanie górnej galezi kosci lonowej." no i mi to wszystko zespolili drutami i srubkami do dzisiaj mam to plus skostnienia stawu. Potem mialem kolejan poeracje by uruchomic biodro. to w kolejnej karcie wypisowej mam tak nalisane:"Skostnienia okołostawowe po przezpanewkowym złamaniu stawu biodrowego lewego leczonym operacyjnie. Niedowład czesci nerwu kulszowego lewego." Po tej operacji niewycieli mi dokonca skostnien i nie wyciagneli drutow. i jeszce jedno pytanie czy za blizny kture mam na posladku mam dwie tylko jedna na drugiej czy zato terz jest jakis procet ? bede wdzieczny za jakie kolwiek wiadomosci na ten temat i przepraszam za bledy i pozdrawiam wszystkich smile

#8 2009-08-25 08:04:16
nikopali

Użytkownik

2009-07-24

oczywiście,że za blizny też jest uszczerbek...jaki będzie procent nikt nie wie

#9 2009-08-26 09:46:29
Agniesia09

Użytkownik

2009-08-18

Nikopali ma rację!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#10 2009-08-26 21:10:28
gregii

Użytkownik

2009-08-24

dostalem za to wszystko 25% co napisalem to  powinienem chyba dostac wiecej bo tylko mi przyznal za biodro punkt 97b i powiedzcie mi tak jak wy to widzice czy sie odwolywac i ile powinienem dostac jeszcze procent niemowiac o bliznie ?? dzieki bardzo i czekam na odpowiedz.

#11 2009-08-28 15:30:48
piotrus33

Użytkownik

2009-08-13

z ZUS-em nie wygrasz... napisz odwołanie... może coś da ale wątpię

#12 2009-08-28 20:21:51
nikopali

Użytkownik

2009-07-24

odwoluj sie w cale nie prawda,ze z zus-em nie wygrasz jeżeli pewne urazy nie uwzględnili...nie jesteśmy w stanie wycenić każde tu orzeka inaczej;)

#13 2009-08-28 22:04:31
behapówka

Przyjaciel Forum

2008-07-28

gregii napisał:

Ja mam takie pytanie :CZy ktos sie orietuje jak wychodzic moze procet uszcerbku na zdrowiu. Bo mialem wypadek przy pracy ( samochopdowy ).I w karcie choroby wpisali mi "Przypanewkowe złamanie tylnej kolumny miednicy po stronie lewej.Zlamanie górnej galezi kosci lonowej." no i mi to wszystko zespolili drutami i srubkami do dzisiaj mam to plus skostnienia stawu. Potem mialem kolejan poeracje by uruchomic biodro. to w kolejnej karcie wypisowej mam tak nalisane:"Skostnienia okołostawowe po przezpanewkowym złamaniu stawu biodrowego lewego leczonym operacyjnie. Niedowład czesci nerwu kulszowego lewego." Po tej operacji niewycieli mi dokonca skostnien i nie wyciagneli drutow. i jeszce jedno pytanie czy za blizny kture mam na posladku mam dwie tylko jedna na drugiej czy zato terz jest jakis procet ? bede wdzieczny za jakie kolwiek wiadomosci na ten temat i przepraszam za bledy i pozdrawiam wszystkich smile

w załączniku jest tabela, którą posl;ugują sie orzecznicy ZUS

http://www.lex.com.pl/serwis/du/2002/1974.htm

#14 2009-08-30 22:40:43
gregii

Użytkownik

2009-08-24

No spróbuje doszedłem ze jeśli przyznał mi punkt 97b to też mi przysługują punkty do tego 144, 145 tu nie wiem który podpunkt czy a czy b.  Jeszce 181s czyli jakieś minimum 40% doczytałem się i mogę powiedzieć ze wczytałem się w opis karty wypasowej ze szpitala i tak mi wychodzi. Tez szukałem czym się rożni miednica i biodro? Teraz wiem ze to części kości całej miednicy. Wiem ze te punkty trzy powinni wziąć pod uwagę a nie wzięli choćby tylko 181s. Cóż zobaczymy co mi wymyśla we wtorek wysyłam albo zaniosę do ZUSu odwołanie i niech kombinują . Dzięki śliczne wszystkim .

#15 2009-09-08 20:48:49
ewa66

Użytkownik

2009-09-08

Dwa tygodnie temu w drodze do pracy miałam wypadek. W samochodzie znajomego przycięłam palec prawej ręki. Nie sporządzono protokołu z wypadku. Po pracy poszła do lekarza rejonowego, który skierował mnie do szpitala. Po prześwietleniu palca okazało się, że jest złamany. Założono mi gips a dokładnie łuskę gipsową Z uwagi na sytuacje w pracy nie bardzo mogłam pójść na zwolnienie i cały cza pracuję. Teraz mam pytanie: czy przysługuje mi jakieś odszkodowanie z ZUS-u lub PZU? Nadmieniam, że w zakładzie pracy mam dodatkowe ubezpieczenie.
Bardzo proszę o pilną odpowiedź i z góry za nią dziękuję.

#16 2009-09-08 23:20:05
goana

Użytkownik

2009-08-14

Z tego co mi wiadomo,wypadki z pracy i do pracy juz dla ZUS nie istnieja.Ale napewno należy Ci się odszkodowanie z PZU i ewentualnie z NW samochodu

#17 2009-09-10 18:35:24
ewa66

Użytkownik

2009-09-08

Ewa66: Co to jest NW samochodu, gdzie należy się po takie odszkodowanie zgłosić? Czy właściciel samochodu ponosi jakieś konsekwencje i jeśli tak to jakie? Jaka jest wysokość takiego odszkodowania i od czego jest uzależniona?  Pozdrawiam i za odpowiedź z góry dziękuję.

#18 2009-09-10 19:39:14
Dalback

Użytkownik

2009-08-12

NNW komunikacyjne jest ubezpieczeniem dobrowolnym.
Odszkodowanie jest wypłacane w sytuacji, gdy z powodu wypadku posiadacz polisy zginie lub dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ubezpieczenie gwarantuje wypłatę świadczeń kierowcy i pasażerom pojazdu w ilości zapisanej w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.
O odszkodowanie możesz się ubiegać w przypadku gdzie szkoda miała związek: z ruchem pojazdu, wsiadania i wysiadania z pojazdu, postoju pojazdu, naprawy pojazdu, załadunku i rozładunku pojazdu. Suma ubezpieczenia uzależniona jest od opcji jaką wykupiliśmy. Konsekwencji dla posiadacza takiej polisy nie ma. Szkoda jest wyliczana na podstawie iloczyny uszczerbku i sumy ubezpiecznenia, ewentualnie wedle tabeli NFZ(to w zależności od umowy).
To wszystko w przypadku gdy właściciel auta wykupił ową polisę.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij