Odszkodowanie za stłuczenie. Czy się należy?

#1 2009-08-08 21:27:21
justysia201

Użytkownik

2009-08-08

Mój 4 - letni synek w przedszkolu uderzył się w palec na tyle mocno że skończyło się na interwencji w ambulatorium chirurgicznym. Okazało się ze jest to tylko mocne stłuczenie. W przedszkolu objęty jest grupowym ubezpieczeniem, a ja słyszałam że z tytułu stłuczenia należy się odszkodowanie. Chciałabym dowiedzieć się czy tak jest faktycznie. Czy warto w ogóle zawracać sobie głowę.

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 z !
Bezpatna analiza - wyślij zgoszenie >>>
#2 2009-08-08 22:26:30
nikopali

Użytkownik

2009-07-24

Re: Odszkodowanie za stłuczenie. Czy się należy?

tak należy się ale to będzie bardzo niska kwota myślę,że rzędu 200zl.

#3 2009-08-10 20:23:03
gruz

Użytkownik

2008-09-29

prorok jakiś?
faktycznie % od takiego zdarzenia będzie niski (zakładam, że max 1%), więc zależy od sumy ubezpieczenia (oraz innych warunków). Jeśli SU =5000zł to 1% to 50 zł. natomiast jeśli SU to 1mln, to sprawa jest już warta świeczki...

#4 2009-08-10 22:06:22
nikopali

Użytkownik

2009-07-24

tak prorok;) w przedszkolu są ubezpieczenia na max 11000zl a nie 1mln niestety;)

#5 2009-08-13 22:24:11
magdam7

Użytkownik

2009-08-13

witam, ja mialam upadek w pracy w sklepie, mam stluczenie kregosłupa i nadal mnie boli, biore leki,poslizgnelam sie na podłodze, a kolezanka myla podloge i byla mokra i slizka, wiec czy dostanę odszkodowanie? gdzie i jak  dostac? to mój pierwszy upadek. prosze o odpowiedz

#6 2009-08-13 22:58:16
Dalback

Użytkownik

2009-08-12

Z jakiego ubezpiecznia chcesz składać roszczenia ?

#7 2009-08-14 11:19:14
magdam7

Użytkownik

2009-08-13

niewiem jakie ubezp, czy z ZUSU czy od ubezp. z pracy? nie wiem jak to jest?i gdzie to zalatwiac

#8 2009-08-14 11:45:55
Dalback

Użytkownik

2009-08-12

Jeżeli masz ubezpiecznie grupowe lub indywidualne śmiało możesz zgłosic roszczenie do towarzystwa gdzie jesteś ubezpieczona.

#9 2015-11-24 12:33:02
Jola42

Użytkownik

2015-11-24

To w sumie zależy wszystko od okoliczności, w jakich doszło do takiego wypadku. Czy to stłuczenie to wynik poślizgnięcia się na niezabezpieczonej, mokrej podłodze? Jeśli tak, to rzeczywiście to odszkodowanie może być całkiem wysokie. Miałam podobną sytuację z tym, że mój 5-letni Wojtek przewrócił się w przedszkolu w łazience i uderzając o umywalkę uszkodził sobie dwa zęby. Sprawa była na tyle poważna, że konieczna była interwencja lekarza i niewielki zabieg pod narkozą, ale jednak. W każdym razie nie odpuściłam i starałam się o odszkodowanie, które po długim czasie mi przyznano. Chociaż kosztowało mnie to niemało nerwów. Zwrócono chociaż koszty leczenia i pobytu w szpitalu. Wojtek poszedł już do pierwszej klasy od września, a ja dowiedziałam się, że przedszkole zainwestowało w metodę antypoślizgową ZAP. Poczytałam trochę o tym w Internecie. Przynajmniej teraz podłoga będzie bezpieczna dla innych dzieci i być może uda się uniknąć podobnych wypadków. Musiałam się dowiedzieć czy zmienili coś, bo takie przypadki nie świadczą dobrze, ale grunt, że uczą się na błędach.

#10 2015-12-08 17:26:57
Marjed

Użytkownik

2015-12-08

magdam7 napisa:

witam, ja mialam upadek w pracy w sklepie, mam stluczenie kregosłupa i nadal mnie boli, biore leki,poslizgnelam sie na podłodze, a kolezanka myla podloge i byla mokra i slizka, wiec czy dostanę odszkodowanie? gdzie i jak  dostac? to mój pierwszy upadek. prosze o odpowiedz

Poślizgnięcie w pracy: może Pani wystąpić  do pracodawcy w sprawie  wypadku przy pracy. W ramach BHP, inspektor BHP sporządza protokół BHP, dalej idzie roszczenie do ZUS. Ponadto można wystapić do swego pracodawcy z tytułu jego odpowiedzialności cywilnej, jeśli posiada polisę OC firmy a na polisie OC klauzul ę OC pracodawcy, a jeśli nie posiada pracodawca takiej polisy,  można się udać o odszkodowanie, w najgorszym razie z powództwa cywilnego. Ponadto,
Jeśli posiada Pani polisę grupową na życie, indywidualną z umową dodatkową NNW lub posiada  inną polisę NNW, występujemy do swego ubezpieczyciela w ramach tych polis.
Pozdrawiam.

#11 2015-12-08 17:35:33
Marjed

Użytkownik

2015-12-08

justysia201 napisa:

Mój 4 - letni synek w przedszkolu uderzył się w palec na tyle mocno że skończyło się na interwencji w ambulatorium chirurgicznym. Okazało się ze jest to tylko mocne stłuczenie. W przedszkolu objęty jest grupowym ubezpieczeniem, a ja słyszałam że z tytułu stłuczenia należy się odszkodowanie. Chciałabym dowiedzieć się czy tak jest faktycznie. Czy warto w ogóle zawracać sobie głowę.

Warto, bo się należy. Nawet jak nie było trwałego uszczerbku na zdrowiu. Polisa  grupowa NNW dzieci to dopuszcza. Wystarczy zgłosić do ubezpieczyciela dokumentację medyczną oraz  potwierdzenie zdarzenia w placówce.

Strona korzysta z plikw cookies w celu realizacji usug i zgodnie z Polityk Plikw Cookies. Moesz okreli warunki przechowywania lub dostpu do plikw cookies w Twojej przegldarce

Zamknij