skrecenie stawu skokowego

#1 2009-06-19 16:34:43
emilia3127

Użytkownik

2009-06-19

w pracy zachaczylam noga o palete  nie poinformowalam o tym kerownika zmiany i nie mam zadnych swadkow.Po 2 dniach zauwazylam obrzek na stopie  czy  uznaja mi to za wypadek przy pracy

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2009-06-19 19:13:59
Ewania

Ekspert (Wypadek przy pracy)

2008-01-12

Re: skrecenie stawu skokowego

Trudno powiedziec, nie znajac wiecej okolicznosci i faktow.
Zglosilas juz? Pracodawca prowadzi postepowanie powypadkowe? Czy - pomimo, ze nie bylo swiadkow bezposrednich, nikomu przez te dwa dni nie mowilas o zdarzeniu? Nie narzekalas, ze Cie boli?
Wydaje mi sie, ze trudno bedzie Ci udowodnic, ze obrzęk na stopie jest wynikiem zdarzenia, o ktorym mowisz, jesli nie przedstawisz wiarygodnych swiadkow lub innych dowodow...... sad

"Bo wypadek to dziwna rzecz.  Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy."
(Kubus Puchatek)

#3 2009-06-20 09:32:00
emilia3127

Użytkownik

2009-06-19

w poniedzialek 15.06 potknelam sie o palete, nie bylo przy tym zdarzeniu zadnego swiatka. W srode  17.06 kiedy konczylam prace zauwarzylam obrzek na stopie. W czwartek zadzwonilam do lekarza1-kontaktu kazal jechac na przeswietlenie ale nie dal mi zwolnienia lekarskiego poniewaz nie mialam podbitej ksiazeczki . Pojechalam do pracy po dwuch godzinach bol byl nie do zniesienia a noga jeszcze bardziej napuchla.Udalam sie w tedy do kieroownika zmiany i o wszystkim mu powiedzialam. Pojechalam do poradni chirurgicznej gdzie stwierdzono skrecenie stawu skokowego. Dostalam zwolnienie lekarskie 14 dni i musze zglosic jeszcze sie na kontrole 2 lipca. Kierownik wydzialu kazal mi napisac przebieg tego zdarzenia.

#4 2009-06-21 10:19:27
emilia3127

Użytkownik

2009-06-19

mam pytanie jezeli  nie uznaja mi tego zdarzenia jako wypadek przy pracy to czy mam szanse na odszkodowanie z PZU?

#5 2009-06-23 10:20:48
Ewania

2008-01-12

emilia3127 napisał:

mam pytanie jezeli  nie uznaja mi tego zdarzenia jako wypadek przy pracy to czy mam szanse na odszkodowanie z PZU?

Z PZU jak najbardziej, jesli uraz nastąpil w wyniku nieszczesliwego wypadku - nie musi miec związku z pracą.
Ale - nie odpowiedzialas mi na pytanie, czy do czasu zauwazenia obrzęku NIKOMU nie mowilas o zdarzeniu (o zahaczeniu nogą o paletę?). Trochę byłoby to dziwne, nic Cię nie bolało przez ten czas? Nie zdziwiłabym się, niestety, gdyby zespół faktycznie mial trudnosci z powiązaniem obrzęku ze zdarzeniem, o ktorym nikomu nic nie mowilas i nie bylo żadnych świadkow....  sad

(Kubus Puchatek)

#6 2009-06-24 09:20:44
emilia3127

Użytkownik

2009-06-19

ja na ta noge juz na drugi dzien narzekalam. Jedna dziewczyna wie co sie stalo  opowiedzialam jej o tym calym zdarzeniu.Jak kierownik ja pytal to powiedziala ze nic nie widziala i nic nie wie o tym ze sie zachaczylam o palete. W zakladzie teraz sprawdzaja kamery  , moze one uchwycily ten moment. Czekam na telefon z zakladu pracy od behapowca.

#7 2009-06-26 17:41:30
emilia3127

Użytkownik

2009-06-19

Dzisiaj byl u mnie Behapowiec i sporzadzial protokol powypatkowy. Poinformowal mnie tez, ze trudno bedzie to uznac za wypadek przy pracy. Poinformowal mnie tez o tym , ze przeslucha kierownika i osobe ktora ze mna pracowala w tym dniu. Mam jednak jedno pytanie czy moga mnie ukarac za to, ze zawiadomilam o wypadku dopiero po 3 dniach ? Jezeli tak to w jaki sposob moga mnie ukarac?

#8 2009-06-26 20:18:39
Ewania

2008-01-12

emilia3127 napisał:

Mam jednak jedno pytanie czy moga mnie ukarac za to, ze zawiadomilam o wypadku dopiero po 3 dniach ? Jezeli tak to w jaki sposob moga mnie ukarac?

Nie, nie mogą Cię ukarać.
Zbyt późnym powiadomieniem pracownik szkodzi sam sobie najbardziej.

(Kubus Puchatek)

#9 2009-06-27 10:41:21
emilia3127

Użytkownik

2009-06-19

mam pytanie jezeli na zwolnieniu mam zaznaczone ze moge chodzc i widnieje tam adres moich rodzicow poniewaz mam tam staly meldunek.Ja wynajmuje mieszkanie w innej miejscowosci. musze pojechac na czas zwolnienia do rodzicow czy nie. I czy bede mogla pojechac na slub siostry. Behapowiec powiedzial mi ze nie powinnam opuszczac miejsca zamieszkania, tylko nie wiem czy tego co jestem zameldowana na stale czy tego co obecnie przebywam?

#10 2009-06-28 10:56:58
Ewania

2008-01-12

Moim zdaniem - smialo mozesz byc w miejscu zameldowania, tym bardziej, ze majac chora noge mozesz wymagac opieki.
Natomiast - co do udzialu w slubie...... Nie sądze, aby nie bylo to naruszeniem celu zwolnienia lekarskiego.... (niestety sad  ) A juz na pewno udzial w imprezie weselnej mógłby byc przez ZUS (i pracodawce)  uznany za takie naruszenie...

(Kubus Puchatek)

#11 2009-07-03 09:23:18
emilia3127

Użytkownik

2009-06-19

czesc mam maly problem jak juz wyzej pisalam moj staly meldunek mam u rozdicow lecz moi rodice nie moga mno sie zajac poniewaz mama jest  juz w 9 miesiacu ciazy ja od wczoraj mam zalozony gips czy w takim razie moge pojechac do mojej przyszlej tesciowej ona mieszka tylko o 4 km odemnie prosze o szybka odpowiedz
dziekuje

#12 2009-07-07 16:06:41
emilia3127

Użytkownik

2009-06-19

dzisiaj dostalam do podpisania protokol i nie uznali mi tego jako wypadek przy pracy mam pytanie jakie dokumenty musze zlozyc o odszkodowanie z grupowego ubezpieczenia z pzu

#13 2009-07-07 20:57:37
Ewania

2008-01-12

emilia3127 napisał:

jakie dokumenty musze zlozyc o odszkodowanie z grupowego ubezpieczenia z pzu

Zgłos sie w pracy do osoby, ktora zajmuje sie odprowadzaniem skladek na to ubezpieczenie. Ona jest z pewnoscia posrednikiem pomiedzy pracownikami a PZU - powinna Ci dac dokumenty do wypelnienia.

(Kubus Puchatek)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij