Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij

Skręcenie ze złamaniem stawu stawu skokowego i kostki

#1 2009-04-28 19:44:50
cyprek86

Użytkownik

2009-04-28

Witam.19lutego byłem na treningu siatki skacząc do bloku kolega skoczył mi na stopę po czym ona zostala w miejsu a ja poleciałem.Stopa była obok nogi (dosłownie) jak cos moge foty pokazac bo zrobiłem.Ale w czym rzecz chodzi o to ze noge mielem 6 tyg w gipsie potem zaczalem rehabilitacje, doktor z reh. powiedziala mi ze nie tylko bylo skrecenie ale tez i zlamanie gdzie o niczym nie wiedzialem i w szpitalu nie powiedzieli ani w karcie inf tez nie powiedzieli.Stopa i kostki strasznie puchna i bola a lekarz powiedzial jak byłem na kontroli w szpitalu ze 10 maja juz konczy leczenie kiedy jeszcze nawet w zupełnosci nie moge wladac noga;/ Mam prace gdzie musze chodzic 12h z obciazeniem i po schodach.Jakie mam szanse na to by dostać jeszcze zwolnienie do wyleczenia i czy to ze nie napisane mam ze ze złamaniem ma jakies znaczenie co do wielkosci odszkodowania, na zdjeciach doktor z reh pokazala mi gdzie zlamanie wiec to widac.
A jeszcze cos dopowiem, gdy bylem na kontroli to pokazujac stope, doktor najpierw powiedzial bym pokazal ile moge machac stopa by stwierdzic czy jest poprawa po czym ten wział w powietrzu złapał za stopę i zacza ja normalnie machac na wszystkie strony ze az siniaki sie zrobily i do tej pory mnie okrutnie boli, czy lekarz moze takie cos zrobić?Zastanawiam sie czy czegos on nie uszkodził mi tam;/
Jak cos moge wyslac te zdjecia na maila tylko prosze o kontakt pozdrawiam

#2 2009-04-28 22:19:56
Mini

Użytkownik

2009-04-27

Re: Skręcenie ze złamaniem stawu stawu skokowego i kostki

teoretycznie może - przeprowadza badanie które ma sprawdzić jakie są ograniczenia w poruszaniu stopą. ale napewno nie tak brutalnie jak piszesz. na lekarza możesz się poskarżyć w placówce medycznej w której było to 'badanie' lub w izbie lekarskiej.

lekarz orzekający o uszczerbku na zdrowiu powinien się oprzeć na całej dokumentacji więc powinien obejrzeć zdjęcie na którym widać złamanie. jak będzie trudno powiedzieć, ale to że lekarz nie napisał nic w karcie nie przesądza tego że nie zostanie to uwzględnione. możesz też poprosić o opis zdjęcia tego lekarza który wskazał Ci złamanie - będziesz mieć na papierze napisane co dokładnie było złamane.

jeżeli jest tak że puchnie Ci kostka i stopa to zwolnienie powinien dać Ci każdy ortopeda.

co do uszczerbku na zdrowiu to skręcenie stawu skokowego to w zależności od stopnia ograniczenia ruchomości
do 20% ograniczenia to 1-4% uszczerbku
pomiędzy 21 a 50% to 5-10% uszczerbku

co do złamania trudno powiedzieć. zależy jaką kość miałeś złamaną. mogą być kości śródstopia (ja miałem pękniętą jedną z nich w dokładnie takim samym wypadku z tymże to ja wylądowałem komuś na nodze) ,kość skokowa, kość piętowa, kości stępu, kość strzałkowa lub piszczelowa tuż przy stawie skokowym - mało prawdopodobne złamanie kości piszczelowej choć przy opisanej sytuacji że stopa była obok to jednak możliwe.

jeśli wiesz dokładnie która kość była złamana to napisz. można wtedy z grubsza określić jaki to uszczerbek na zdrowiu.

#3 2009-04-29 09:34:24
cyprek86

Użytkownik

2009-04-28

z tym ograniczeniem co to znaczy?Gips miałem od palców do kolana,
Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

#4 2009-04-29 09:58:43
Mini

Użytkownik

2009-04-27

chodzi o ograniczenie ruchomości danej części ciała po wypadku po tym jak się kości zrosną, jak lekarz stwierdzi że ze stawami, ścięgnami i mięśniami jest już tak jak może być (czyli że jest wszystko dobrze lub jest tak że lepiej już nie będzie).

raz jest tak że złamiesz palec, zrośnie się i poruszasz nim tak sprawnie jak przed wypadkiem, a innym razem może być tak że np. nie można go wyprostować do końca.

lekarz na komisji lekarskiej ma za zadanie ustalić to w jakim stopniu zachowanie się części ciała po wypadku różni się od tego co było przed wypadkiem. na podstawie dokumentacji się nie da ustalić. potrzebne jest badanie jak się zachowuje noga, jak jest różnica w porównaniu do drugiej zdrowej nogi, ew. problemy z poruszaniem się bo poruszanie nogą w powietrzu a chodzenie to dwie różne rzeczy.

#5 2009-04-29 10:06:26
cyprek86

Użytkownik

2009-04-28

Po urazie jak mialem 19 lutego na nastepny dzien na obchodzie zapytałem lekarza i jak sie zlozylo on na to ze dobrze i zapytalem co ze sciegnami (bo przeciesz noga byla obok cała i wygieta w 2 strone ciezko to sobie tak wyobrazic) czy są całe czy zerwane a on na to ze już dawno sobie to zrobiłęm a gdy zapytalem czy beda operacyjnie skladane on na to NIE  i na piecie sie zawrocil i poszedł
To jak to jest z tymi sciegnami w stawie skokowym i kostce

#6 2009-04-29 13:57:49
Mini

Użytkownik

2009-04-27

istnieje taka ewentualność że ścięgna mogły wytrzymać taki nienaturalny ruch nogi jak w opisanym wypadku ale ciężko w to uwierzyć. nawet jeśli wcześniej miałeś jakiś uraz to nie wyklucza ponownego teraz, zwłaszcza że po jednym urazie łatwiej ponownie coś uszkodzić niż jeśli to jest 'pierwszy raz'

a to czy wymaga operacyjnego leczenia to już decyzja lekarza uzależniona od tego co zobaczył (ale nie każdy podejmuje taką samą więc może warto się z innym lekarzem skonsultować)

#7 2009-04-29 17:53:37
Timo

Użytkownik

2009-04-29

Scięgna mogą być zerwane nawet przy zwykłym chodzeniu, a z drugiej strony mogą wytrzymywać niesamowite przeciążenia. Ot tak już mają scięgna. Jęzeli była złamana kostka czy to przyśrodkowa czy boczna powinno się takie złamanie usztywnić szyną ze sróbami - krótszy czas leczenia i krótki czas rehabilitacji i lepszy zrost. Lekarz przedewszystkim powinien sprawdzić ruchomość w stawie na zasadzie, że to ty ruszasz nogą i on bada zakres ruchomości, porównójąc do poprawnego. ( w tym przypadku są dwa stawy sokowe górny i dolny - w górnym zachodzą zgięcia grzbietowego i podeszwowego, a dolnym rotacje)

Bene agendo nunquam defessus

#8 2009-05-01 08:56:54
cyprek86

Użytkownik

2009-04-28

Pewnie pojade na rezonans magnetyczny ale slyszalem ze prywatnie kosztuje 600zl to prawda? Jesli te sciegna sa zerwane to je operacyjnie sie robi?Bo powiedziano mi ze nic z tym sie nie robi w stawie skokowym bo ponoc tam sa zerwane czy jakos tak

#9 2009-05-06 22:11:23
Basketgirl

Użytkownik

2009-05-06

Cześć, znam Twój ból. Podczas treningu w kosza, "wykręciła" mi się stopa. Skręcenie ze złamaniem obwodowej części kostki stawu skokowego. Oczywiście gips na 6 tyg. Ze ścięgnami wszystko ok:) dostałam 7 % z odszkodowania. Niedługo miną 4 miesiące od czasu kontuzji, a ból niestety doskwiera;/ zwłaszcza, że nie rezygnuję z treningów (koszykówka, siatkówka). Stopa jest niestabilna, gram w stabilizatorze, ale jest ciężko;(

#10 2009-05-08 12:19:03
cyprek86

Użytkownik

2009-04-28

to chyba malo te 7% co? ile to wyszło te odszkodowanie?

#11 2009-05-09 11:26:03
Basketgirl

Użytkownik

2009-05-06

1000 zł, policzono mi złamanie..

#12 2009-05-09 16:04:52
cyprek86

Użytkownik

2009-04-28

A jaka masz stawke ubezpieczenia? U mnie ubezpieczenie normalne placa w firmie i dodatkowo zbiorowe jeszcze mam, i 5 dni w szpitalu lezałem to pewnie tez i za to dostane odszkodowanie.

#13 2009-05-12 11:32:55
cyprek86

Użytkownik

2009-04-28

Byłem na kontroli w szpitalu i lekarz nawet nie spojrzał na nogę, tylko w papiery i mowi ze juz koniec leczenia a nie patrzy na noge ze spuchnieta jak balon i ze boli jak chodze, jeszcze nawet normalnie chodzic nie moge tylko kuleje, i wystawił jeszcze na 9 dni zwolnienia bo sie obuzylem ze do pracyy i tak mnie nie dopuszcza, co dalej po tych 9 dniach?Wystawia mi w szpitalu ze zdolny do pracy a firmowy lekarz ze nie i jak dalej to sie moze potoczyc?

#14 2009-05-13 06:29:49
cyprek86

Użytkownik

2009-04-28

czy lekarz nie powinien zacząć badanie od rezonansu magnetycznego?

#15 2009-09-27 16:50:59
raptor

Użytkownik

2009-09-27

Witam
Mam pytanie, czy ktos mial tutaj wstawiane sruby do kosci skokowej ?? Poniewaz ja mialem wypadek podczas gry w siatkowke, spadlem na noge kolegi po bloku i niestety bylo zlamanie z przemieszczeniem. Zostalem poddany zabiegowi gdzie wstawili mi 3 sruby. Zastanawiam sie ile czasu beda te sruby we mnie "trzymac" ?? Wypadek mialem 25 sierpnia, operacje 31. Od tego czasu mam noge w szynie poniewaz co pare dni zmieniam opatrunek na ranach.

25.08.09 - złamanie trzonu kości skokowej z przemieszczeniem odłamów, repozycja manualna, noga prawa
31.08.09 - repozycja operacyjna ze stabilizacją śrubami, szyna gipsowa, diagnostyka radiologiczna, rehabilitacja
04.09.09 - wypisany do domu smile 08.10.09 - kontrola nr. 1 05.11.09 - kontrola nr. 2 26.11.09 - kontrola nr. 3

#16 2009-09-29 17:21:42
edziag

Użytkownik

2009-09-20

raptor napisał:

Witam
Mam pytanie, czy ktos mial tutaj wstawiane sruby do kosci skokowej ?? Poniewaz ja mialem wypadek podczas gry w siatkowke, spadlem na noge kolegi po bloku i niestety bylo zlamanie z przemieszczeniem. Zostalem poddany zabiegowi gdzie wstawili mi 3 sruby. Zastanawiam sie ile czasu beda te sruby we mnie "trzymac" ?? Wypadek mialem 25 sierpnia, operacje 31. Od tego czasu mam noge w szynie poniewaz co pare dni zmieniam opatrunek na ranach.

ja mam 4 śruby w kości skokowej. opisz dokładnie co ci mówili lekarzei jakie masz rokowania.

05.07.09 upadek z końskiego grzbietu i wielodłamowe dostawowe kompresyjne złamanie kości skokowej prawej
10.07.09 uzupełnienie ubytków kostnych przeszczepem kości allogenicznej oraz preparatem Clacibon i stabilizacja 4 śrubami Hofera http://edziagk.flog.pl/wpis/564761/
stan obecny: kuśtykanie + PRACA!!!!

#17 2009-09-29 17:24:19
edziag

Użytkownik

2009-09-20

raptor napisał:

Witam

to rzadkie złamanie, jak narazie jesteś jedyną osobą poza mną którą wyszperałam w internecie z takim złamaniem, napisz jakie masz rozpoznanie w karcie wypisu ze szpitala i koniecznie odwiedzaj to forum.

moje śruby zostaną mi już na zawsze sad

05.07.09 upadek z końskiego grzbietu i wielodłamowe dostawowe kompresyjne złamanie kości skokowej prawej
10.07.09 uzupełnienie ubytków kostnych przeszczepem kości allogenicznej oraz preparatem Clacibon i stabilizacja 4 śrubami Hofera http://edziagk.flog.pl/wpis/564761/

#18 2009-09-29 17:31:57
edziag

Użytkownik

2009-09-20

zapraszam do wątku rehabilitacja po wypadku -wątek złamanie nogi, tam piszemy codziennie więc lepiej tam gadacć smile))

#19 2009-11-04 14:40:13
prazynka

Użytkownik

2009-11-04

ja jestem po wieloodłamowym złamaniu kości skokowej i podwichnięciem w stawie skokowo- piętowym. Nie wiem czy to wina lekarza ale po ponad roku od złamania nadal jest bardzo źle. Druty Kirschnera wyciągnęli mi po ok pół roku. Kość jest nieanatomicznie ułożona, mam wolne odłamki kostne, zerwane więzadło, konflikt z kostką boczną, nierówną powierzchnię kości i masę innych problemów. Chodzenie to straszny ból. Nie wiem co robić dalej ani gdzie szukać pomocy ani nie wiem, jakie są rokowania. Takich złamań jest mało a osób, z którymi można porozmawiać jeszcze mniej. Liczę na wymianę doświadczeń, pozdrawiam serdecznie.

9 operacji, w tym 2 przeszczepy
5 lat-wieloodłamowe złamanie k.skokowej; cysty w k.skokowej; artroza stawu skokowego; zrosty wewnątrzstawowe; deformacje k.skokowej; niesprawne mięśnie, ścięgna i więzadła po zerwaniu i rozwarstwieniu; powikłane blizny i zrosty tkanek miękkich; nieanatomiczne ustawienie stopy; uszkodzone kolano, dyskopatia

#20 2011-12-11 16:24:14
prazynka

Użytkownik

2009-11-04

Witajcie po długiej przerwie, moja choroba niestety przerwy nie uznała. Nadal walczę. Swoją drogę opisałam na stronie www.pomozchodzic.pl Jeśli ktoś z Was może upowszechnić mój apel, wspomóc datkiem czy zbliżającym się 1% podatku to bardzo, bardzo proszę o pomoc. Bardzo mi ciężko z tym wszystkim, a końca nie widać.

5 lat-wieloodłamowe złamanie k.skokowej; cysty w k.skokowej; artroza stawu skokowego; zrosty wewnątrzstawowe; deformacje k.skokowej; niesprawne mięśnie, ścięgna i więzadła po zerwaniu i rozwarstwieniu; powikłane blizny i zrosty tkanek miękkich; nieanatomiczne ustawienie stopy; uszkodzone kolano, dyskopatia

#21 2011-12-13 01:30:52
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

prazynka napisał:

Witajcie po długiej przerwie, moja choroba niestety przerwy nie uznała. Nadal walczę. Swoją drogę opisałam na stronie www.pomozchodzic.pl Jeśli ktoś z Was może upowszechnić mój apel, wspomóc datkiem czy zbliżającym się 1% podatku to bardzo, bardzo proszę o pomoc. Bardzo mi ciężko z tym wszystkim, a końca nie widać.

Bez zezwolenia nikt nie może rozpowszechniać Pani apelu, gdyż zgodnie z art. 56 k.w.  kto bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom organizuje lub przeprowadza publiczną zbiórkę ofiar, podlega karze grzywny. Podżeganie i pomocnictwo są karalne. Można orzec przepadek przedmiotów uzyskanych ze zbiórki przeprowadzonej wbrew warunkom zezwolenia, orzeka się zaś ich przepadek, gdy zbiórkę przeprowadzono bez zezwolenia. Oczywiście jest wyłącznie  jeśli chodzi o przekazanie 1% podatku. Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 15 marca 1933 r. o zbiórkach publicznych (tekst. jedn. Dz. U. z 1933 r. Nr 22, poz. 162 ze zm.) zbiórki publiczne mogą być przeprowadzane jedynie przez członków tej instytucji (art. 4), która pozwolenie otrzymała, lub przez członków instytucji, mających cele pokrewne, albo przez osoby, przez te instytucje imiennie zaproszone.

Z uwagi na posiadaną gigantyczną wiedzę, umiejętności i doświadczenie prawnicze w wielu dziedzinach prawa obecnie wyłącznie dokonuję zasadniczej wykładni przepisów prawnych budzących poważne wątpliwości lub wywołujących rozbieżności w orzecznictwie sądów oraz w drodze wyjątku pełnię rolę „kontroli instancyjnej” tj. weryfikuję poprawność udzielanych odpowiedzi.

#22 2012-07-09 20:22:42
prazynka

Użytkownik

2009-11-04

Z całym szacunkiem ale  ta odpowiedź wprowadza w błąd, co może być drastyczne w skutkach.

Zbiórka w internecie nie jest zbiórką publiczną o czym mówi wyrok sądu:

Orzeczenie Sądu Rejonowego dla Krakowa-Podgórza w Krakowie, Wydział XI Karny, z 6 lutego 2012 r. (sygn. akt. XI W 1497/11/P). Więcej o tym orzeczeniu także w serwisie www.vagla.pl.

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/759438.html