Odszkodowania samochodowe po wypadku

#1 2009-04-12 15:06:09
zubinio

2009-04-12

Witam Was. 8 miesięcy temu miałem wypadek samochodowy. Nie wyszedłem z niego najlepiej. Miałem złamany kręgosłup z uciskiem na rdzeń kręgowy. Powoli wracam do formy ale do dziś mam rehabilitację. Starałem się o odszkodowanie z NW i przyznali mi 4 tys. Nie mam jeszcze zdolności do pracy i pewnie długo będę musiał na nią poczekać. Staram sie o tymczasową rentę ale nie chcą mi przyznać. Może ktoś z Was wie coś na temat innych odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach samochodowych o które mógłbym się jeszcze postarać. Prosiłbym o pomoc w tej sprawie. Z góry dziękuje z odpowiedzi. pozdrawiam.

#2 2009-04-12 15:26:21
bochenek

2008-11-30

Re: Odszkodowania samochodowe po wypadku

napisz najpierw kto był sprawcą kolizji. Jeśli Ty, to niestety zostanie Ci tylko NNW, jeśli sprawcą był inny kierujący, to możesz się starać o spore odszkodowanie z OC pojazdu sprawcy wypadku.
Tak wiec jak pisalem zalezy kto byl sprawca

#3 2009-04-14 17:08:41
zubinio

2009-04-12

sprawcą był kolega ale on nie był właścicielem pojazdu. w wypadku uczestniczył tylko nasz samochód.. Nie wiem czy mam jeszcze szanse by starać się o jakies inne odszkodowanie.

#4 2009-04-14 19:28:01
gruz

2008-09-29

To tak jak sugeruje bochenek - możesz ubiegać się o odszkodowanie z OC pojazdu, którym jechałeś.
W ramach tej szkody możesz także przedłożyć do TU rachunki za leki, opatrunki itp. - wszystko to co nie może być pokryte z NW!

#5 2009-04-14 22:46:55
himera

2008-10-16

lukasz-odszkodowania napisał:

jeżeli zależy ci na uzyskaniu żetelnych informacji oraz pomocy napisz.

tak tak "żetelnych" informacji to my tu nie potrzebujemy .

#6 2009-04-16 08:29:45
zubinio

2009-04-12

Europejski fundusz dla osób poszkodowanych w wypadkach czy istnieje coś takiego??

#7 2010-04-19 23:42:40
fabianopulos

2010-02-06

Sławomir - Odszkodowania napisał:

Witam, Może trochę spóźniony, ale może się jeszcze przydam. Więc pisz ac w sprawie tematu odszkodowania prosiłbym o kontakt mailowy jeżeli jest Pan nadal zainteresowany dochodzeniem roszczenia w tej sprawie, nawet jeżeli ubezpieczalnia wypłaciła Panu jakiekolwiek informacje. Zajmujemy się dochodzeniem odszkodowań powypadkowych do 10 lat wstecz więc może jeszcze się przydam. Pozdrawiam

trochę spóżniony-przecież temat jest z przed roku.Gratuluje refleksu!

#8 2010-04-20 09:54:17
ava80

2009-06-20

czy od spamu i reklam "dobrych wujków od odszkodowań" można się uchronić? hmm
eh pewnie nie hmm

#9 2010-04-24 10:14:01
andrzejgryczka

2009-12-12

Pewnie można - kasując takie wpisy smile

#10 2010-11-17 21:19:43
kinia

2010-11-17

Jak wygląda życie po wypadku jeśli myśli się o kredycie? Znacie jakieś instytucje, które przychylniej patrzą na osoby z rentą? Pytam ze względu na wypadek koleżanki, która marzyła o własnym M, a teraz czuje się wykluczona z 'prawdziwego' życia jak to powiedziała sad

#11 2010-11-19 17:56:47
ichtar

2010-11-19

Sama miałam wypadek! Praktycznie wszystkie osoby poszkodowane w wypadku z wyjątkiem samego sprawcy, mogą się ubiegać o odszkodowanie z OC sprawcy . Nawet jeśli sprawcą wypadku jest mąż, to siedząca obok niego jako pasażerka żona (przykładowo łamiąc w tym wypadku rękę), może ubiegać się o odszkodowanie z jego OC. O ile małżonek był trzeźwy, nie brał narkotyków i nie spowodował wypadku celowo nie grozi mu tzw. regres (tzn. Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie zażąda zwrotu wypłaconego żonie odszkodowania) .
Jeśli poszkodowany w następstwie wypadku doznał uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia należy mu się jednorazowe odszkodowanie za leczenie i rehabilitację oraz zadośćuczynienie. Różnica między odszkodowaniem a zadośćuczynieniem  polega na tym, że odszkodowanie ma za zadanie naprawienie szkód wymiernych i materialnych a zadośćuczynienie szkód niewymiernych np. za ból i cierpienie. Zadośćuczynienie mogą otrzymać ofiary wypadków, które miały miejsce po 2 sierpnia 2008 r. , a także rodziny ofiary wypadku , która w wyniku wypadku zmarła. Ofiara wypadku może też ubiegać się o rentę
z tytułu zwiększonych potrzeb lub rentę z tytułu utraconego dochodu.
W przypadku śmierci ofiary wypadku pewne roszczenia prawne przechodzą na rodzinę . W postaci odszkodowania, zadośćuczynienia, renty odszkodowawczej przy obowiązku alimentacyjnym itp. Na rynku jest wiele firm odszkodowawczych, wiele dużych wyspecjalizowanych kancelarii prawnych, które Ci pomogą biorąc na siebie ciężar finansowy prowadzenia sprawy do sprawy sądowej włącznie. Pobierają jednak za to prowizję po wygraniu sprawy i uzyskaniu odszkodowania-zwykle 20-35%. Jeśli masz pytania napisz na Wirtualną Polskę Ichtar1

#12 2011-02-10 14:27:21
dotka1234

2011-01-27

Jesteśmy Kancelarią specjalizującą się w obsłudze i reprezentowaniu Poszkodowanych w wypadkach, przed instytucjami / podmiotami zobligowanymi do wypłaty należnych świadczeń odszkodowawczych. Pomagamy naszym Klientom, niezależnie od tego czy byli uczestnikami wypadku do którego doszło w okolicznościach środowiska pracy, zderzenia pojazdów, potrącenia pieszego, upadku na oblodzonej nawierzchni czy też wskutek innego zdarzenia losowego. Chcemy i już jesteśmy doskonałym Partnerem dla naszych Klientów. Realizacja naszych celów odbywa się poprzez ciągłe doskonalenie naszych usług. Zlecone nam sprawy realizujemy natychmiast po ich zgłoszeniu i podpisaniu stosownych pełnomocnictw. Wyróżnia nas wysoka skuteczność, potwierdzona wiedzą, doświadczeniem i zaangażowaniem naszych pracowników – specjalistów z zakresu zagadnień odszkodowań i prawnych. Współpracujemy z ekspertami z dziedzin, które wymagają specjalistycznej wiedzy prawniczej oraz przedstawicielami nauki prawa.
Kancelaria Prawna, z która współpracujemy działa na rynku od 3 kwietnia 2000 roku. Jej założycielami są Piotr Krajewski oraz Krzysztof Stefański, osoby dobrze znane w świecie prawniczym. Posiadamy w swoich szeregach wysoko wykwalifikowanych specjalistów w swojej dziedzinie. Nasz kapitał ludzki pozwala kompleksowo świadczyć usługi z zakresu szeroko rozumianego doradztwa prawnego, jak i zagadnień informatycznych.

#13 2011-02-10 23:46:23
fabianopulos

2010-02-06

dotka1234 napisał:

Jesteśmy Kancelarią specjalizującą się w obsłudze i reprezentowaniu Poszkodowanych w wypadkach, przed instytucjami / podmiotami zobligowanymi do wypłaty należnych świadczeń odszkodowawczych. Pomagamy naszym Klientom, niezależnie od tego czy byli uczestnikami wypadku do którego doszło w okolicznościach środowiska pracy, zderzenia pojazdów, potrącenia pieszego, upadku na oblodzonej nawierzchni czy też wskutek innego zdarzenia losowego. Chcemy i już jesteśmy doskonałym Partnerem dla naszych Klientów. Realizacja naszych celów odbywa się poprzez ciągłe doskonalenie naszych usług. Zlecone nam sprawy realizujemy natychmiast po ich zgłoszeniu i podpisaniu stosownych pełnomocnictw. Wyróżnia nas wysoka skuteczność, potwierdzona wiedzą, doświadczeniem i zaangażowaniem naszych pracowników – specjalistów z zakresu zagadnień odszkodowań i prawnych. Współpracujemy z ekspertami z dziedzin, które wymagają specjalistycznej wiedzy prawniczej oraz przedstawicielami nauki prawa.
Kancelaria Prawna, z która współpracujemy działa na rynku od 3 kwietnia 2000 roku.swoich szeregach wysoko wykwalifikowanych specjalistów w swojej dziedzinie. Nasz kapitał ludzki pozwala kompleksowo świadczyć usługi z zakresu szeroko rozumianego doradztwa prawnego, jak i zagadnień informatycznych.

taka mądra kancelaria a nie wie że reklama na forum jest zabroniona

#14 2011-02-13 16:58:24
PHUAVAE

2011-02-13

"fabianopulos" A ty taki jesteś mądry, że nie widzisz, iż te sforum jest wykorzystywane tylko przez jedną firmę "aksedo" a pozostali za reklamę są banowani ???!!!

#15 2011-02-13 18:15:14
marcinek2939

2011-01-27

PHUAVAE.....DZIWNE ALE JA TU WIDZE 3 REKLAMY,3 RÓŻNYCH FIRM....ZAPŁACILI ZA TĄ REKLAMĘ TO SĄ ..NIC WIELKIEGO.....KAŻDY TAK MOŻE......POSZKODOWANY POWINIEN MIEĆ WYBÓR......

#16 2011-02-14 14:33:26
fabianopulos

2010-02-06

PHUAVAE napisał:

"fabianopulos" A ty taki jesteś mądry, że nie widzisz, iż te sforum jest wykorzystywane tylko przez jedną firmę "aksedo" a pozostali za reklamę są banowani ???!!!

A ty nie rozumiesz że ta firma zapłaciła za reklamę na forum

#17 2011-02-15 17:16:17
kamala430

2011-02-15

witam wczoraj miało miejsce nie miłe zdarzenie drogowe. Stojąc na stopie uderzył w mój samochód inny powodując przy tym liczne szkody. Ale moje pytanie dotyczy mojej osoby... boli mnie głowa i górna część pleców wraz z szyją. cy powinnam iść do lekarza i czy przysługuje mi jekieś odszkodowanie?

#18 2011-02-16 00:46:29
marcinek2939

2011-01-27

kamala430 napisał:

witam wczoraj miało miejsce nie miłe zdarzenie drogowe. Stojąc na stopie uderzył w mój samochód inny powodując przy tym liczne szkody. Ale moje pytanie dotyczy mojej osoby... boli mnie głowa i górna część pleców wraz z szyją. cy powinnam iść do lekarza i czy przysługuje mi jekieś odszkodowanie?

WITAM.....NA PIERWSZYM MIEJSCU POWINIEN IŚĆ PAN DO LEKARZA,I ZBADAĆ SWÓJ STAN ZDROWIA,ZROBIĆ RTG....,DLA WŁASNEGO BEZPIECZEŃSTWA I ZDROWIA....JEŻELI CHODZI O BÓL SZYI TO PRZEWAŻNIE PO WYPADKACH POWINNO SIĘ CHODZIĆ JAKIŚ CZAS W KOŁNIERZU ORTOPEDYCZNYM......OCZYWIŚCIE ŻE W TYM PRZYPADKU NALĘŻY SIĘ ODSZKODOWANIE Z OC SPRAWCY.......TAKŻE LEKARZ NA PIERWSZYM MIEJSCU.....

#19 2011-02-16 08:22:55
prawnik4

2011-01-04

kamala430 napisał:

W przypadku najechania z tyłu na samochód osoby poszkodowanej, bardzo często dochodzi to tzw. urazu biczowego kręgosłupa tj. naruszenia struktur mięśniowych i więzadłowych w obrębie kręgosłupa szyjnego. Warto jest dodiagnozować medyczne następstwa wypadku dla własnego bezpieczeństwa.
Zadośćuczynienie i odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy jak najbardziej zasadne.

W przypadku pytań zachęcam do skorzystania ze stopki poniżej.

#20 2011-02-17 19:19:07
kamala430

2011-02-15

Byłam  na pogotowiu potem u chirurga i mam skierowanie do neurologa... co muszę zrobić aby dostać odszkodowanie??

#21 2011-02-18 08:30:32
prawnik4

2011-01-04

Należy zgłosić wniosek do ubezpieczyciela sprawcy szkody, załączyć dokumenty i dowody i sprecyzować wysokość roszczeń.

#22 2011-02-18 10:53:45
marcinek2939

2011-01-27

Wniosek do ubezpieczyciela sprawcy szkody,musi zawierać dane sprawcy,dane pojazdu, nr.polisy oc pojazdu którym  sprawca wyrządził szkodę ...do tego dokładamy oświadczenie o sytuacji powypadkowej (jaki wpływ ma dane zdarzenie na sytuacje powypadkową w codziennym życiu}  ,wszelką dokumentacje medyczną pokazującą rozmiar doznanego uszczerbku na zdrowiu..notatkę  policyjną,i sprecyzowane wysokości roszczeń.....

#23 2012-01-19 09:42:35
brzozka

2011-11-02

tak naprawdę wszystkich tych informacji powinien pani udzielić ubezpieczyciel...

#24 2012-01-19 20:23:07
szkoda

2011-07-03

kamala430 napisał:

Byłam  na pogotowiu potem u chirurga i mam skierowanie do neurologa... co muszę zrobić aby dostać odszkodowanie??

Podstawa to zgłosić szkodę. Ważne jest to aby odpowiednio oszacować i umotywować roszczenie.

#25 2012-01-19 21:43:16
paruslex

2011-07-04

kamala430 napisał:

Szkodę należy zgłosić do ubezpieczyciela OC sprawcy wypadku. Można się starać o zadośćuczynienie za ból i cierpienie oraz o odszkodowanie za poniesione koszty leczenia.

#26 2012-01-19 22:02:01
szkoda

2011-07-03

Z polisy OC pojazdu, którym kierował sprawca w ramach likwidacji szkody osobowej przysługuje odszkodowanie tj. m. in. koszty leczenia, hospitalizacji, rehabilitacji, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, protez, leków, materiałów opatrunkowych, dodatkowego odżywiania, utraconego dochodu, zniszczonych rzeczy podczas wypadku, holowania pojazdu, parkingu pojazdu i wynajmu pojazdu zastępczego od chwili powstania szkody do dnia likwidacji szkody jako normalne następstwa zdarzenia z którego wynikła szkoda jak i zadośćuczynienie którego wysokość zależy m.in. od bólu fizycznego i cierpienia psychicznego tzw. krzywdy moralnej, przebytych zabiegów i operacji, nasilenia bólu i cierpień oraz czasu jego trwania, długotrwałość choroby, rozmiaru kalectwa i jego trwałości, wpływu trwałego uszczerbku na zdrowiu na życie osobiste i społeczne, płci poszkodowanego, widocznych nieodwracalnych następstw medycznych wypadku tj. oszpecenia i kalectwa, wieku poszkodowanego, poczucia bezradności życiowej, nieprzydatności społecznej, wykluczenia społecznego, rodzaju wykonywanej pracy i zawodu, zwiększonych potrzeb, zmniejszenia widoków powodzenia na przyszłość. Jeżeli poszkodowany stał się inwalidą, z góry także sumę potrzebną na koszty przygotowania do innego zawodu. Jeżeli poszkodowany utracił całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość, może on żądać od zobowiązanego do naprawienia szkody odpowiedniej renty odszkodowawczej tzw. renta odszkodowawcza na zwiększone potrzeby lub z tytułu niezdolności do pracy. Jeżeli w chwili wydania wyroku szkody nie da się dokładnie ustalić, poszkodowanemu może być przyznana renta tymczasowa. Jeżeli w chwili wydania wyroku szkody nie da się dokładnie ustalić, poszkodowanemu może być przyznana renta tymczasowa.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij