śmierć czy życie

#1 2009-03-02 21:24:59
xxmxx

2009-03-02

jestem dziewczyną i mam 17 lat mam chłopaka który ma 24 lata i mam z nim poważny problem. On już z tego co mi wiadomo próbował dwa razy odebrać sobie życie, opowiadała mi o tym  to powiedział  że raz nałykał się specjalnie tabletek ledwo uszedł z życiem było to bardzo poważne. z tego co mi opowiadał to właśnie wtedy kiedy to zrobił rozstał się z dziewczyną ona z nim zerwała. za każdym razem kiedy ja coś powiem a jemu to nie pasuje to obraża się na mnie no i pisze mi smsy że coś sobie zrobi. myślałam już nad tym żeby porozmawiać z którąś z jego sióstr lub bratem nie wiem jednak czy to jest dobry pomysł. ostatnio pomyślałam że może lepiej by było z jego mamą. narazie się nikomu z tego nie zwierzałam. proszę o radę nie wiem co zrobić a w każdej chwili może już być za późno żeby cokolwiek można było zrobić.

#2 2009-03-03 10:38:22
greentea

2008-04-25

Re: śmierć czy życie

Kiedy ktoś raz podjął próbę samobójczą, a nie otrzymał pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej ( myśli samobójcze są zaburzeniem psychicznym), to będzie próbować znowu. I masz rację pisząc, że w każdej chwili może być za późno. Nawet gdy będzie się wydawać, że u danej osoby poprawił się stan psychiczny. Wtedy może być to znak, że ona podjęła już decyzję.
Nie wiem jaki masz wpływ na swojego chłopaka i czy będzie chciał Cię słuchać. Jeśli nie z nim, to porozmawiaj z kimś z jego rodziny, ale starszym, np mamą. Ktoś musi spróbować namówić go na leczenie. I nie zastanawiaj się czy warto, czy wypada i czy to dobry pomysł. Zwrócenie się do kogoś o pomoc jest tu najlepszym wyjściem.

#3 2009-03-03 16:49:03
xxmxx

2009-03-02

Dziękuje za rade. Spróbuje może się uda.

#4 2009-03-03 16:54:11
xxmxx

2009-03-02

chociaż sama nie wiem jak mam to zrobić.

#5 2009-03-03 17:04:35
greentea

2008-04-25

To nie będzie łatwe, ale najtrudniej jest zacząć. Powodzenia.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij