wypadek w szpitalu

#1 2009-01-13 19:32:27
kalinka19

2009-01-13

rok temu doznałam poważnego urazu podczas pobytu w szpitalu. Dokładnie rok temu byłam na badaniach w szpitalu - choruje na epi. W wyniku błędu personelu dostawałam za małe dawki leków skutkiem czego były silne napady. Podczas jednego z napadów upadłam nieszczęśliwie na szklane naczynie szpitalne i poprzecinałam się - dwie głębokie rany które trzeba było zszywać (widoczne na całe życie). Info o urazie jest na wypisie.Dodam, że jestem na rencie I gr inwalidzka, pracuje w zakładzie pracy chronionej. Nie opłacałam dodatkowego ubezpieczenia. Pytanie : czy po takim czasie mam szanse na jakiekolwiek odszkodowanie chociażby ZUS, będąc na rencie? Proszę o poradę!

#2 2009-01-22 14:47:05
michal

2007-05-25

Re: wypadek w szpitalu

jest to dość skomplikowana sprawa dotycząca błędu medycznego. Czy masz wystarczająco silne dowody aby przedstawić je w sądzie lub sprawcy?
Sprawy o błędy medyczne zazwyczaj kończą się w sądzie i są dość trudne do wygrania, ze względu na źle pojętą solidarność lekarską...

#3 2009-01-22 16:09:15
Pro Bono

2009-01-05

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Sądy ostrożnie podchodzą do spraw medycznych. Bez odpowiednich dowodów szanse należy uznac za niskie.

#4 2009-03-27 17:05:53
jolka

2009-03-27

mój tato został przyjęty do szpitala na Ul Skarbowej w Krakowie ze stwierdzeniem zapalenia płuc.W czasie pobytu w szpitalu uległ wypadkowi :w porannym prześcielaniu łóżek otrzymał polecenie opuszczenia łózka i po zejściu na podłogę w skarpetkach poślizgnął się upadając uległa pęknięciu panewka w biodrze.Nie sprawdzono,czy opuszczając łóżko miał pantofle.Stan zdrowia nie pozwala na przeprowadzenie w obecnej chwili zabiegu chirurgicznego aż do poprawy stanu zdrowia.Konsekwencje tego zdarzenia są następujące:brak operacji grozi kalectwem do końca życia lub w wypadku operacji pacjent może się nie wybudzić z narkozy.Proszę o radę prawną

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij