Odmowa wypłaty odszkodowania przez PZU :-(

#1 2009-01-09 19:31:03
tomvik

Użytkownik

2009-01-09

Witam! Sprowadzilem autko z Niemiec, po zarejestrowaniu wykupiłem pelny pakiet w PZU (OC,AC,NW). Dwa dni po ubezpieczeniu podczas jazdy doszło do otwarcia maski (wgnieciony dach,wybita przednia szyba, pogieta maska). Zgłosiłem szkode ale odpowiedz przyszła negatywna nie wypłaca mi odszkodowania-twierdza ,że musi być czynnik zewnetrzny, wiec zastanawiam sie po co ktos wymyslil AC skoro nie obejmuje ono takich szkód. Wkońcu to moja szkoda:-(   Co w takiej sytuacji moge zrobic aby odzyskac te pieniażki???

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2009-01-09 23:31:57
bochenek

Użytkownik

2008-11-30

Re: Odmowa wypłaty odszkodowania przez PZU :-(

Zacznij od dokladnego przeczytania warunków OWU swojego AC - nawet jesli to jest pakiet, to musisz miec taki dokument.
Jesli tam faktycznie figuruje taki zapis - to nic sie nie da zrobic.
Przeciez to jest dobrowolne ubezpieczenie - nikt Ci nie kazal go wykupowac.
Zastanow sie lepiej wtedy po co wykupowac ubezpieczenie, skoro nie czytales wczesniej warunkow:)

JEsli jednak w OWU nie ma takiego wylaczenia, to piszesz odwolanie, albo żądasz konkretnego zapisu w OWU,ktore według nich wyłącza ich odpowiedzialność.
Jeśli nie ma takiego wyłączenia, to powinieneś móc uzyskać w miarę łątwo kasę (ale pewności nigdy niestety nie można mieć:)

#3 2009-01-10 08:37:07
tomvik

Użytkownik

2009-01-09

Własnie nie czytalem tego co podpisałem, wtedy nie przychodzilo mi do głowy,że cos takiego moze sie stac-PZU wypłacają wtedy kiedy jest czynnik zewnetrzny lub kontakt auta z innym pojazdem:-) Mowia , ze to moja wina bo maska była nie domknieta:-(

#4 2009-01-10 09:55:43
bochenek

Użytkownik

2008-11-30

no to skoro nie czytales owu, to do kogo teraz pretensje?smile
Po co wykupujesz AC nie wiedzac od czego chroni?????

No nic, przynajmniej teraz przeczytaj dokladnie cala OWU swojej polisy AC i szukaj wszelkich wyłączeń. Jeśli nie znajdziesz takiego wyłączenia, to sie odwołuj, jeśli bedzie taki zapis - nic nie zrobisz.
Bedziesz po prostu w przyszlosci czytal jednak warunki umowy:)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij