Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij

Jaki jest termin na wniesienie odwołania od decyzji ubezpieczyciela?

#1 2008-12-29 13:31:39
czester

Użytkownik

2008-07-20

Witam.Wystąpiłem o odszkodowanie osobowe do Warty,która przyznała mi je w kwocie nieadekwatnej do rozmiaru krzywd jakich doznałem w wyniku wypadku drogowego.W piśmie ubezpieczyciel poucza mnie,iż mam 30 dni na wniesienie odwołania,a termin ten liczy się od dnia otrzymania zawiadomienia o przyznaniu odszkodowania.Czy w związku z powyższym Warta nie powinna wysłać tego powiadomienia listem poleconym za potwierdzeniem odbioru?(decyzję otrzymałem listem zwykłym,a będąc przekonany o tym,że będzie to list polecony oczekiwałem na listonosza w domu nie będąc jednocześnie świadomy tego,że od kilku dni list leży w skrzynce pocztowej).Czy w sytuacji kiedy ubezpieczyciel nie może udowodnić w jakim dniu dostarczył zawiadomienie (nie przypuszczam,aby w takich wypadkach obowiązywał termin wrzucenia listu do skrzynki)będzie mnie obowiązywał termin 30 dniowy i czy w ogóle pouczenie o terminie odwołania jest właściwe?Z góry dziekuje za odpowiedź.

#2 2008-12-29 20:59:47
michal

Użytkownik

2007-05-25

Re: Jaki jest termin na wniesienie odwołania od decyzji ubezpieczyciela?

nie ma takich terminów na wniesienie odwołania, nie przejmuj się. Sama ubezpieczalnia sobie zaprzecza, nie przesyłając decyzji poleconym:) Widzisz jakie to idiotycznie głupie i nie tylko warta tak postępuje:)
oczywiście lepiej odwołanie przygotować wcześniej, niż za późno, aby argumenty miały jakikolwiek sens. Jeżeli to nie przyniesie rezultatów, zastanów się nad skierowaniem pozwu do sądu.