Kwota odszkodowania - procentowy uszczerbek na zdrowiu

#1 2008-12-23 11:12:31
malgosia

Użytkownik

2008-12-23

Witam:)
Chciałabym się dowiedzieć, czy może ktoś z Was wie gdzie można uzyskać informacje dotyczące wysokości odszkodowania i procentów uszkodzenia ciała po wypadku komunikacyjnym. Czy jest jakiś przelicznik za doznaną krzywdę na ciele i za każdy dzień niezdolności do pracy? Szukałam w internecie, ale wyświetlają sie tylko instytucje pomagajace uzyskać odszkodowanie, a nie mozna znaleźć przeliczników. Wiem, ze każdy wypadek i każdy uszczerbek na zdrowiu jest badany induywidualnie przez powołanych biegłych lekarzy firm ubezpieczeniowych ale słyszałam, ze  posługuja sie oni tzw. procentowymi uszczerbakmi na zdrowiu i na ich podstawie naliczają odszkodowania. Szukam właśnie informacji na temat tych przeliczeń. Dziękuję, za jakąkolwiek odpowiedź:)
Pozdrawiam
Małgosia

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2008-12-25 23:01:33
blabus

Użytkownik

2008-05-18

Re: Kwota odszkodowania - procentowy uszczerbek na zdrowiu

zazwyczaj lekarze działający na zlecenie TU posługuję się tabelami tworzonymi w TU wink ale są one mniej lub bardziej podobne do tej ZUSowskiej http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2002/1974.htm

>Czy jest jakiś przelicznik za doznaną krzywdę na ciele i za każdy dzień niezdolności do pracy?
nie ma, sposób tego obliczania znajduje się w Ogólnych Warunkach Twojego Ubezpieczenia

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij