PZU szkolne- dziwny przypadek

#1 2008-12-15 21:46:06
baranek__89

2008-12-15

Witam

Mam parę pytań:

Mianowicie chodzi o ubezpieczenie szkolne PZU.
1)    czy gdy od dnia „wypadku” minelo 4 miesiace, a od zakończenia leczenia 3 miesiace, mogę jeszcze się ubiegać o odszkodowanie czy już jest za pozno?
2)    Mój wypadek polegal na rozcięciu stopy, w wyniku czego mialam 8 szwow i pobyt w szpitalu przez dużą utrate krwi. Stało się to w moim domu. Ja sama uderzyłam nogą w szybę gdyż byłam pod silnym wpływem emocji i zamknieta w pokoju przez członka rodziny . Oczywiście walac w drzwi, wydaje się to głupie, ale nie myślałam o tym, ze ta szyba peknie, zreszta jak pisałam byłam pod wpływem emocji wiec nie myślałam o konsekwencjach, no i stało się. Nie wniosłam zadnej skargi na członka rodziny. Czy w takim przypadku gdy napisze rzeczywisty opis zdarzenia należy mi się odszkodowanie? Ponieważ wydaje się, ze zrobiłam to świadomie, w koncu ja kopnęłam w szybę. W opisie z izby przyjec mam napisane ze kopnełam w szybe drzwi bo tylko tyle podałam wink

Z gory dziekuje za odpowiedz

#2 2008-12-16 00:26:16
szkodnik

2008-10-29

Re: PZU szkolne- dziwny przypadek

1) Możesz się ubiegać o odszkodowanie, masz na to 3 lata

2) Oczywiście w zgłoszeniu szkody lepiej byłoby gdyby to dzrzwi "kopnęły" Ciebie, ale jak się nie da tego odkręcić to:
-kopnęłaś bo poślizgnęłaś się na skórce od banana lub na kałuży z rozlanej herbaty.

Zasadniczo jestem bardzo przeciwny "korygowaniu" historii ale w tym wypadku wydaje mi się to prostsze niż udowadnianie, że w chwili zdarzenia działając pod wpływem silnych emocji i/lub przemocy fizycznej miałaś ograniczoną zdolność przewidywania konsekwencji swojego czynu. Prawdopodobnie ubezpieczyciel w końcu by uznał roszczenie ale byłoby to trudniejsze.

#3 2008-12-16 00:30:10
baranek__89

2008-12-15

dzieki bardzo, pozdrawiam smile

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij