Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij

Złamanie kolca biodrowego

#1 2008-12-14 13:01:31
zido

Użytkownik

2008-12-14

Witam. Zdarzyło mi sie złamanie kolca biodrowego lewego przedniego dolnego. Spędziłem tydzień w szpitalu i 3tyg leżąc w domu.
Ostatnio otrzymałem list w Pzu, w którym zostałem poinformowany, że takie złamanie to 4% uszczerbku na zdrowiu.
Z tego co czytałem w internecie to ludzie dostają po 10%. Wiem ze ten argument jest marny, ale może to poprze moje zdanie: "
98.Izolowane złamanie miednicy (talerz biodrowy, kolce biodrowe, guz
kulszowy) - w zależności od zniekształcenia i zaburzeń funkcji     5 - 20"

źródło: "ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

z dnia 18 grudnia 2002 r.

w sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowania o wypłatę jednorazowego odszkodowania."

Czy Waszym zdaniem powinienem się odwoływać?
Orientuje sie ktoś może, czy w ubezpieczeniu PZU za kwotę 30zł może być także zawarte odszkodowanie za pobyt w szpitalu?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

#2 2008-12-18 12:37:41
odszkodowanie

Użytkownik

2008-11-13

Re: Złamanie kolca biodrowego

oczywiście, że powinieneś się odwoływać. Decyzja lekarzy PZU to ich decyzja nie Twoja i to w ich interesie jest wypłacić jak najmniej, a nie więcej, czyż nie? przedstaw argumenty i odwołuj się. Na jakiej podstawie zakwalifikowali Twój uraz poniżej normy.

#3 2008-12-18 16:41:20
protektor

Użytkownik

2008-12-10

Odwołanie jak najbardziej wskazane!

#4 2008-12-18 17:10:57
zido

Użytkownik

2008-12-14

No okej. Ale na liście napisali, że odwołania tylko drogą sądową ;/ to sie trzeba z nimi po sądach ciągać?
żeby jeszcze koszt całego tego zamieszania nie wyniósł więcej niż ta kwota o jaką nadpłatę sie ubiegam....

Ile czasu mam na złożenie odwołania?

#5 2011-07-16 16:31:37
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

zido napisał:

No okej. Ale na liście napisali, że odwołania tylko drogą sądową ;/ to sie trzeba z nimi po sądach ciągać?
żeby jeszcze koszt całego tego zamieszania nie wyniósł więcej niż ta kwota o jaką nadpłatę sie ubiegam....

Ile czasu mam na złożenie odwołania?

1) Jeśli chodzi o likwidację szkody dodatkowe roszczenia można składać aż do terminu przedawnienia roszczenia o nprawianie szkody. Zgodnie z art. 819 § 1 i 4 k.c. roszczenia z umowy ubezpieczenia przedawniają się z upływem lat trzech. Bieg przedawnienia roszczenia o świadczenie do ubezpieczyciela przerywa się także przez zgłoszenie ubezpieczycielowi tego roszczenia lub przez zgłoszenie zdarzenia objętego ubezpieczeniem. Bieg przedawnienia rozpoczyna się na nowo od dnia, w którym zgłaszający roszczenie lub zdarzenie otrzymał na piśmie oświadczenie ubezpieczyciela o przyznaniu lub odmowie świadczenia.

Z uwagi na posiadaną gigantyczną wiedzę, umiejętności i doświadczenie prawnicze w wielu dziedzinach prawa obecnie wyłącznie dokonuję zasadniczej wykładni przepisów prawnych budzących poważne wątpliwości lub wywołujących rozbieżności w orzecznictwie sądów oraz w drodze wyjątku pełnię rolę „kontroli instancyjnej” tj. weryfikuję poprawność udzielanych odpowiedzi.