Odszodowanie za uraz psychiczny

#1 2008-12-10 22:25:04
marcel7180

Użytkownik

2008-12-10

Witam.
We wrześniu,ubiegłego roku miałem wypadek na motorze jako pasażer.Zostaliśmy potrąceni przez samochód,zaliczyliśmy tak zwany 20 metrowy "ślizg" po szosie,już nie będę opisywał tej sytuacji,lecz powiem tylko,że kierowca samochodu otrzymał karę w postaci grzywnej oraz 2 lata w zawieszeniu.Kierowca motoru miał złamaną strzałkę w 3 miejscach.Dziś dostał łącznie z pzu 9 tyś złotych.Motor nie uległ dużemu uszkodzeniu,lusterko,jedno wgniecenie. Motor nie był mój.Ja nie odniosłem większych obrażeń,podrapana ręka i to wszystko,tak by się wydawało.Od razu po wypadku,opatrzono mnie i karetka odwiozła mnie do domu,bez żadnych papierów,zaświadczeń itp.
Podczas przesłuchania na sprawie,uwzględniłem iż odniosłem urazy psychiczne,dokładniej lęk przed pojazdami :]
Acha,dodam również,że był to motorower,a my obecnie mamy po 15 lat :]

Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie?Ile około by wynosiło?Czy sprawa nie jest przeterminowana?Jakie są koszty ubiegania się o takie odszkodowanie?

Chciałbym również dołożyć,że przez ten wypadek mam problemy z kręgosłupem,które dopiero niedawno się odezwały,lecz intensywnie.Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Uzyskaj wysokie odszkodowanie po wypadku samochodowym !
Nawet 100 000 zł !
Bezpłatna analiza - wyślij zgłoszenie >>>
#2 2008-12-11 14:33:23
kwakwa

Użytkownik

2008-12-07

Re: Odszodowanie za uraz psychiczny

oczywiście jeżeli masz dokumenty potwierdzające "urazy psychiczne,dokładniej lęk przed pojazdami :]" to możesz z tego powodu starać się o zadośćuczynienie. Ale musisz mieć dokumentację. A czy leczyłeś się gdzieś poza tym w związku z wypadkiem?
koszty zlecenia takiej sprawy są zerowe, ale potem zapłacisz prowizje, w niektórych firmach sięgającą nawet 30% netto, wiec dobrze wybierz tego kto tym się zajmie.

#3 2008-12-11 16:26:17
marcel7180

Użytkownik

2008-12-10

Właśnie nie mam na to żadnych papierów.Jestem zielony w sprawach prawa,sądownictwa itp.Moglibyście mi doradzić,co mam teraz zrobić?Mam problemy z kręgosłupem,na kręgosłup się leczę.A co z urazem?Gdzie mam z tym iść?
Szczerze mówiąc lęk przeszedł mi już kawałek czasu temu ;]

#4 2008-12-13 12:01:46
marcel7180

Użytkownik

2008-12-10

Czekam na odpowiedź :]

#5 2011-07-15 23:33:03
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

marcel7180 napisał:

Właśnie nie mam na to żadnych papierów.Jestem zielony w sprawach prawa,sądownictwa itp.Moglibyście mi doradzić,co mam teraz zrobić?Mam problemy z kręgosłupem,na kręgosłup się leczę.A co z urazem?Gdzie mam z tym iść?
Szczerze mówiąc lęk przeszedł mi już kawałek czasu temu ;]

1) Skoro ma Pan lęki warto udać się do psychologa czy nawet psychiatry aby to udokumentował- ma to kolosalne znaczenia na wysokość zadośćuczynienia;

2) Trzeba będzie wykazać, że owe problemy z kręgosłupem są następstwem wypadu, a nie np. nastepstwem pracy;

3) Można likwidować szkodę z polisy OC pojazdu, ktorym kierował sprawca- należy się odszkodowanie i zadośćuczynienie. Również można zgłosić szkodę z ubezpieczeń dobrowolnych NNW. Co do trwałego uszczerbku na zdrowiu w przypadku ogólnych potłuczeń, zadrapań może być problem- trudno mówić co z Pana kręgosłupem. Jakby nie było należy się roszczenie z polisy OC i jest realna szansa uzyskania świadczenia.

Z uwagi na posiadaną gigantyczną wiedzę, umiejętności i doświadczenie prawnicze w wielu dziedzinach prawa obecnie wyłącznie dokonuję zasadniczej wykładni przepisów prawnych budzących poważne wątpliwości lub wywołujących rozbieżności w orzecznictwie sądów oraz w drodze wyjątku pełnię rolę „kontroli instancyjnej” tj. weryfikuję poprawność udzielanych odpowiedzi.

#6 2011-07-15 23:38:22
szkoda

Użytkownik

2011-07-03

marcel7180 napisał:

Od razu po wypadku,opatrzono mnie i karetka odwiozła mnie do domu,bez żadnych papierów,zaświadczeń itp.
Podczas przesłuchania na sprawie,uwzględniłem iż odniosłem urazy psychiczne,dokładniej lęk przed pojazdami :]
Acha,dodam również,że był to motorower,a my obecnie mamy po 15 lat :]

Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie?Ile około by wynosiło?Czy sprawa nie jest przeterminowana?Jakie są koszty ubiegania się o takie odszkodowanie?.

1) Tak;

2) Zależy od obrażeń ciała i wpływu wpadku na życie prywatne i zawodowe- choćby np. lęki po wypadku mające wpływ na wysokość zadośćuczynienia;

3) Jeśli to był wypadek to roszczenia zgodnie z art. 442[1] ] § 2 k.c. ulegają przedawnieniu po 20 latach od dnia powstania szkody;

4) Nie wnosi się żadnych opłat od wniesionych wniosków o likwidację szkody. Jeśli zaś Pan pyta o honorarium profesionalnych pełnomocników to jest to idywidualne ustalenie na linii pełnomocnik- klient.

Z uwagi na posiadaną gigantyczną wiedzę, umiejętności i doświadczenie prawnicze w wielu dziedzinach prawa obecnie wyłącznie dokonuję zasadniczej wykładni przepisów prawnych budzących poważne wątpliwości lub wywołujących rozbieżności w orzecznictwie sądów oraz w drodze wyjątku pełnię rolę „kontroli instancyjnej” tj. weryfikuję poprawność udzielanych odpowiedzi.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij